Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha valami elromlik az albérlet...

Ha valami elromlik az albérletben ki fizet?

Figyelt kérdés
Nincs erről konkrét szerződés. Elsőként tönkre ment a csap. Az egész csaptelepet ki kellett cserélni, kiderült az egész már el volt rohadva/korladva, tehát nem mi csesztük el. Fele-fele arányban fizettük ki, bár nem értettem ezzel egyet mert nem mi tettük tönkre, kicsivel több mint egy éve lakunk itt. Másodjára a bojlerük ment tönkre. Abba egy fillért nem adtam bele, na ez neki nem tetszett. Véleményem szerint ha én elrontok valamit, nyilván én fizetem ki, de ha bérlek egy lakást, azt azért fizetem hogy tudjam használni, nem csak alszok benne. Ha egymás után minden tönkre megy nekik és én fizetem ki, akkor a lakásban már szinte benne lesz valamennyi pénzem, holott nem az én lakásom.
2020. máj. 8. 22:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
79%
2020. máj. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
73%
A gyakorlatban" Csöpögő vízcsap esetén a bérlőnek kell a javítást magának elvégeznie, vagy a javítás költségét kifizetnie. Ha a vízcsap egészének kicserélése válik szükségessé, az már a bérbeadó feladata lesz."
2020. máj. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Azért mert benne lakok még nem az enyém,főleg nem jogilag, csak bérlem! Te ezwn mit nem bírsz felfogni?
2020. máj. 9. 17:00
 14/20 anonim ***** válasza:
50%

14

Csak nem egy ingatlanjogászhoz van szerencsénk? 🤔😲🙄

2020. máj. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
2%
A #3-as is arra utalt, hogy a "valakinek a lakása" jelentése ingadozik a köznyelvben, a jogi szaknyelvben viszont egyértelmű, és nem azonos az ingatlan tulajdonjogával. Ha te laksz egy lakásban, akkor a jogi szaknyelvben az a te lakásod, még ha az ingatlan nincs is a tulajdonodban. De még akkor se tudod ezt felfogni, ha a szádba rágjuk.
2020. máj. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Hát persze...
2020. máj. 11. 13:33
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
mivel birtokviszonyról van szó, nem tulajdonról. A római jog már különbséget tett birtok és tulajdon között; ez teszi egyáltalán lehetővé a bérbeadást. De van, aki annyira korlátolt, hogy kétezer évvel később se tudja felfogni ;)
2020. máj. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

[link]


"Mit jelent a „más lakása”?


A törvény a „más lakása” szófordulatot használja, amely azonban nem feltétlenül azt jelenti, hogy ez a lakás más tulajdonában áll. Ellenkezőleg: a birtoklás ténye számít, tehát azt kell minden esetben eldönteni, hogy ki az, aki az adott lakást használja, azt birtokolja. Éppen ezért akár a tulajdonos is elkövetheti a magánlaksértést a bérlője sérelmére, annak ellenére, hogy tulajdonjoga van az adott lakáson, ahová hívatlanul bemegy, ha abban az időpontban a lakást a bérlője birtokolja."

2020. máj. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
21%

18

Így más a helyzet, de a nem az én lakásom kifejezés nem ilyen kontextusban "hangzott" el.

A birtokháborítás más tészta, felesleges az elromlott csaptelephez, és cseréjéhez keverni.

2020. máj. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A kontextus köznyelvi, ott meg mindig ingadozik a jelentés.


Pl. gyakran hívják a bérlőket albérlőknek stb.


A #3-as bizonyára jogvégzett ember, ezért volt neki zavaros a "nem az én lakásom" szóhasználat. A bérelt lakás a "bérlő lakása" jogilag, és van, aki köznyelvben is így használja.

2020. máj. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!