Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Valóban az én “hibám” és nem...

Valóban az én “hibám” és nem az albérlőmé?

Figyelt kérdés

A fürdőszoba kb 1 méter magasságig csempézett, fölötte festett. Albérlőm kiköltözőben van, mentem az aktuális havi lakbérért, amikor láttam hogy a kád fölött egy jó négyzetméteren lepattogott a festék, szét van ázva. Az albérlő szerint azért, mert oda csapott a víz zuhanyzáskor, és különben is az én hibám hogy nincs magasabbra csempézve. Szerintem ha rendeltetés szerűen használja, azaz FÜRDIK a fürdőkádban, ez nem történik meg, nekem érdekes módon míg ott laktam évekig nem volt semmi, ez a kis nyikhaj meg egy év alatt leamortizálta. Nyilván a kauciót ezek után nem szeretném visszaadni, ő ügyvéddel fenyegetőzik.

Tényleg az én hibám a dolog? Ekkora elvárás hogy FÜRDŐkádban FÜRÖDJÖN???



2020. máj. 10. 00:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%

Igénytelen (a szakmáról ne is beszéljünk), hogy csak addig van csempézve.

A kaució erre van, de nem vagyok benne biztos, hogy per esetén neked lenne igazad.

2020. máj. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%
Neharagudj, de szerinted direkt áztatta? Add vissza neki a pénzt és csináltasd meg rendesen.
2020. máj. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%

Fürdőben szerintem illene teljesen csempézni!!!

Ha van zuhanyrózsa akkor miért ne zuhanyozhatna? Én se szeretek fürödni, mert 6x annyi idő..



Add vissza neki a kauciót!

2020. máj. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%

Imádom az ilyen tulajokat :D


Rendeltetészerűen használta... Oké... Ti meg normálisan megcsinálhattátok volna.


Pláne ha másban " nem tett kárt" akkor elgondolkodnék, hogy veszek pár db csempét és kicsempézem. Valszeg a falat öntözte virágok helyett.... Büdös kölyök hogy mert ő tiszta lenne.

2020. máj. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
94%

1 méterig?? Ez elég szánalmas egy fürdőszobában.


Neki adnék én is egyértelműen igazat. Attól, hogy kiverődik a víz, még lehet rendeltetésszerűen használva.

2020. máj. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
93%
A fürdőkádban lehet zuhanyozni is. Az is rendeltetésszerű használat. Azért az 1 méteres csempézés nem egy komoly magassága fürdőszobában. Es ha továbbra is csak festett falat akarsz ott, a festés nem efy komoly összeg. De mivel éeheti víz ott a falat, legalább addig csempézni kéne,hogy lehessen egy fürdőszobában zuhanyozni. Ez rendeltetésszerű-használat. Bérbeadóként a leírtak alapján a bérlőnek adok igazat.
2020. máj. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
92%

Az inkább egy mosó konyha ,de még annak is gyenge .

Add vissza a kauciót,mert csak a költségeid fognak növekedni.

2020. máj. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
91%

Most csak tippelgetek.


Te látod ugye a problémát h xarul lett megcsinálva a fürdő?

Most kb az hogy veszel pár db csempét sztem sokat mondok de legyen 20 ezer ft mivel nem tudni mekkora a fürdő.


Te kb 20 ezer ft-ért behúznád a gyereket aki 1-2 havi kauciót letett neked? Ez is kb 200-400 ezer ft közt lehet. Naaaa azért ugye nem fer dolog...


Csak szólok én lány létemre tudok, glettelni meg csempézni, csempevágót is tudok használni szólj ha segítség kell ;)

2020. máj. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
90%

Az az 1m-ig csempézett fürdő elég furcsa megoldás...

Nade, ha nem szabad zuhanyozni a fürdőben, akkor ezt gondolom közölted vele amikor kivette a lakást?


Ha nem volt ez, viszont zuhanycső meg igen, akkor logikus a feltételezés, hogy az bizony zuhanyzásra való.


A bérlődnek nem kellett tudnia, hogy te ott milyen festéket használtál, és az vajon vízálló-e?


Sztem ez semmiképpen nem róható fel a bérlőnek, mivel alapvető vízszigetelési (konstrukciós) hiba a lakásodban.


Javaslom, mielőbb burkoltasd le rendesen a fürdőt!

2020. máj. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
81%

Imádom az ilyen tulajokat, akik jobban tudják, hogy a bérlőnek hogyan kell tisztálkodnia.


Hogy hogyan kell fingani, az is benne volt a szerződésben, ugye?

2020. máj. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!