Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlőként milyen bérleti...

Albérlőként milyen bérleti díjat tartanátok reálisnak a mostani albérletért, amit még szívesen fizetnétek, és mennyiért laktok most?

Figyelt kérdés
Várost, lakás paramétert is írjatok.

2020. máj. 18. 10:12
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
96%
Két éve áremelés nélkül 110 + rezsit fizetek egy budapesti belvárosi, 46 m2-es 1 szobás, galériás, felújított lakásért, felújított házban. Eszem ágában nincs költözni, mert ez, a válságárakat is figyelembe véve szerintem kedvező. Biztos jobban örülnék, ha ugyanebben 40-ért lakhatnék, vagy ingyen, de ennek nincs realitásalapja.
2020. máj. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
43%
Szolnok, 50 nm2-es lakás. Felújított, távhős, 3. emeleti. 60 ezerért béreljük, nagyon örültem mikor megtaláltuk ennyiért, korrektnek tartom. Max. 65-öt adnék ki, ezen felül rablás egy ilyenért. Gyász aki ezen nyerészkedik.
2020. máj. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
37%

Albérlőként? Biztosan ALbérletre gondolsz?

Mert én azért semennyit nem fizetnék. Nem akarnék albérlő lenni, abból csak gond van. Én közvetlenül tulajdonostól akarnék bérelni.

2020. máj. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Köznapi használatban albérletnek nevezik, mindenki tudja. Lakásbérlésre gondolok, tulajtól.
2020. máj. 18. 10:42
 5/29 anonim ***** válasza:
36%
Szivesen egy fillért sem fizetnek. Max azt a 30 ezret amit tamogataskent kapok.
2020. máj. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
24%

Nem, nem tudja mindenki. Köznapi használatban azok használják "albérletnek", akiknek fogalmuk sincs, mi a különbség a kettő között. Pont ugyanezek mondják "cserbenhagyásnak" a segítségnyújtás elmulasztását. Akik hallottak már egy-két jogi kifejezést életükben, de csak sejtik a jelentését, ugyanakkor nagyon okosnak akarnak tűnni azzal, hogy használják. Bár ne tennék.


Tehát:

1. bérlet: amikor a tulajdonostól kibéreled az ingatlant, vagy bármilyen ingóságot (pl. autót). Ő a bérbeadó, te pedig a bérlő.

2. albérlet: amikor a tulajdonostól valaki kibérli a lakást (Bérbeadó, bérlő egymás közötti viszonylatban) majd - jó esetben a tulajdonos engedélyével, rossz esetben anélkül, eleve érvénytelenül - ezt másnak ismét bérbe adja (főbérlő-albérlő az egymás közötti viszonylatban). Az albérlet intézménye a rendszerváltás óta gyakorlatilag az alvilágban maradt csak meg. (Nyilván tisztelet az elenyésző kivételnek, ami leginkább üzlethelyiségeknél merül fel.) Az albérlőnek ez egy nagyon kockázatos konstrukció, hiszen az ő jogviszonya a főbérlőjétől is függ. Ha a főbérlőt kidobják, repül ő is.


Albérletre lakás esetében tehát holt biztos, hogy semennyit nem fizetnék.

Rendes bérletre: ez meg nagyon sok mindentől függ. Mekkora lakás, hol helyezkedik el, milyen állapotú...

2020. máj. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
5: na de egy szolgáltatásért vagy áruért cserébe, ami nagyon kell neked, mégis fizetsz szívesen, nem? Olyan értelemben szívesen, hogy jó helyre megy, fejed fölé megy tetőnek, lábad alá padlónak. Valami ilyen értelemben értem, hogy "szívesen", mert ér annyit, értékeled, hogy x Ft-ért kapsz is valamit. A mostani helyed neked mennyit ér, így értem.
2020. máj. 18. 10:52
 8/29 A kérdező kommentje:
6-os, akkor konkrétan nem vagy érintett, és nem tudtad, hogy albérletnek nevezik?
2020. máj. 18. 10:53
 9/29 anonim ***** válasza:
25%

Tudtam, hogy albérletnek mondják a buta emberek, és a hajamat ki tudnám tépni tőle. Ezért akartam helyretenni, hogy tanuljátok már meg végre egyszer és mindenkorra, hogy mi a helyes terminológia.


Albérletben nem vagyok érintett, te pedig ezt kérdezted. Kérdezz rendesen, és akkor lehet rendesen válaszolni.


Az 5-ös is szerintem ezért írta azt, amit.

2020. máj. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
9-es: nem hasznos a válaszod, de én ugyan nem pontozom le, nem zavar, ha itt bizonygatod tudásod, mindenki tudja azt is, ami leírtál, kár ezen vacakolni már, hétköznapi kifejezés, mindenki tudja a hátterét, az a gyanús, ha valaki így bizonygatja, biztos nemrég tudtad meg, mit jelent, de a kérdés nem ez.
2020. máj. 18. 10:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!