Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nagyon hülye vagyok, amiért...

Nagyon hülye vagyok, amiért koliból albérletbe költöznék?

Figyelt kérdés
Jó kolim volt, teljesen modern, felújított, kétágyas szobák voltak (8 nm), az egyetemtől egy utcára. Havi tízezer forintért laktam ott, és nagyon szerettem, mert minden egyben volt (kondi, kávézó, a barátaim stb). Időközben belekezdtem egy hobbiba, amit viszont nagyon szeretek, de nem lehet a koliban űzni, és emiatt elkezdtem lakásokat nézegetni a környéken. Találtam is egyet, az egyetemtől egy lépésre (a régi kolitól fél utcára), viszont 85 a szoba (22 nm), rezsivel együtt - tehát árban a többszörösét fizetném szeptembertől. Eddig elég magabiztos voltam, de most megtorpantam. Csak azért, mert ki tudom fizetni, biztos, hogy ki kéne? (Dolgozok egyetem mellett, ösztöndíjam is van.) Nagyon elkényeztetettnek érzem magam, amiért a fél fokkal kényelmesebb életért ennyi pénzt adnék ki. Technikailag egy saját szobáért és erkélyért fizetnék ennyit, több bútorral, illetve lehetőséggel, hogy minden nap űzzem a kis hobbimat.

2020. jún. 3. 08:30
A kérdező szavazást indított:
Maradj a koliban, gyűjts pénzt, a hobbi ráér
Megéri a kényelmedért a plusz pénz
27 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%
Már kíváncsi lennék arra a kis hobbira.
2020. jún. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Aquascaping :) semmi illegális
2020. jún. 3. 08:41
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha tarsasagi ember vagy ne csináld. A hobbid miatt tényleg tök felesleges kifizetned több mint 80 ruppót, ha folyton a koliban leszel a haverjaiddal, oda mész gyúrni, bulizni, a lakásodba meg majd este 10-re esel be minden nap. Én nem vagyok társasági ember, imádtam egyedül lenni, ezért megérte, de neked az alapján amit írsz, nem éri meg.
2020. jún. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Az is benne van kicsit a döntésben, hogy nem tudom, lesz-e ősszel 2. hulláma a vírusnak. Ha lesz, és zár a koli, akkor kereshetek ideiglenes albérletet, az meg elég idegőrlő folyamat.
2020. jún. 3. 09:01
 5/21 A kérdező kommentje:
Meg még annyit, hogy konkrétan nem szeretem, ha szobatársam van, szokott idegesíteni. ha magamtól eljárok a többi szobába, a barátaimhoz, azt élvezem, de szükségem van én-időre
2020. jún. 3. 09:07
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt már inkább megérheti.
2020. jún. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Szerintem lefoglalom januárig, és utána meglátjuk.
2020. jún. 3. 15:15
 8/21 anonim ***** válasza:

Ha zár a koli, akkor úgyis online oktatás lesz, azt lehet csinálni otthonról.

Ha meg olyan gazdagok a szüleid hogy van pénzed albérletre akkor tök mindegy. Diákmunkából ugye úgysem jönne ki, tehát csak gazdag szülők lehetnek a háttérben, szerintem itt van a kutya elásva.

2020. jún. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem is tévedhettél volna nagyobbat :) van bsc végzettségem, a szakmámban dolgozok.
2020. jún. 3. 23:15
 10/21 anonim ***** válasza:
Akkor meg menj levelezőre ne nappalira. Főállás mellett egy komolyabb nappali szak nem bírható. Milyen szakra is akarsz jelentkezni?
2020. jún. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!