Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tegnap este tudtam meg, hogy...

Tegnap este tudtam meg, hogy eladják az albimat és nekem nincs hova mennem, mit tegyek most?

Figyelt kérdés

Tegnap írt a lakás tulaja hogy eladja a lakást, így nekem mennem kell. Az a szép hogy február közepén költöztem ide, és már megint mennem kell. 2 év alatt ez lesz a 4. költözésem 😢

De a helyzet, hogy egyszerűen nem tudok egy szobát kibérelni sem, mert oda is 2 havi kaukciókat kérnek, plusz arra a hónapra a bérleti díj. :(

Nem tudom hova menjek, hogy ne kerüljek utcára. Munkahelyem is megszűnik a hónap végén, de így meg semmi értelme beadni önéletrajzomat, mert fogalmam sincs lesz e hol aludnom majd.

Teljesen elegem van már az életből, hogy ennyire kilátástalan, képlékeny az egész életem. Nem tudom mikor villan fel a telefonom egy rossz hírrel... :/ Annyira bele fáradtam már. Nincs semmi egzisztenciám, hogy legalább az nyugságot adjon. :/ Nem tudom mi lesz most, jelenleg frontint szedek, de ez csak arra jó, hogy legalább 3 órát aludni tudjak.



2020. jún. 17. 12:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
99%

Szerintem csak azt tudod csinálni, hogy keresel albérletet, meg munkát. Általában úgy szokott lenni, hogy ha nekiáll valaminek az ember, akkor jönnek a lehetőségek.

Egyébként ahol most laksz, ott nem kellett kauciót fizetned, amit most visszakapsz?

Mivel foglalkozol?

2020. jún. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
A mostaninál nem kellett kauciót fizetned? Mert az ugye visszajár...
2020. jún. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

Na, megint egy kauKció... :-DDD


KAUCIÓ a helyes kifejezés, tanuljátok már meg! :-D

2020. jún. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Jelenleg raktárban adminisztrálok.

De súlyos diszkalkuliám van, így egy boltba sem tudok elmenni kasszázni.

Illetve az analóg órát se tudom leolvasni.

Itt amúgy nem kellet kaukciót fizetnem, mert a tulajnak arra kellettem, hogy ne álljon üresen a ház. Neki van ezen kívül még 2 lakása meg 1 háza is.

Illetve ez volt az első albim, eddig szobákat béreltem csak ahol volt 10 lakó még, ott sokszor meg is loptak.

De már bele fáradtam, de komolyan.

Readásul én ahhoz a generációhoz tartozok már, akinek soha nem lehet lakása vagy háza.

Ha legalább jogsira meg autóra lett volna lehetőségem az életben, akkor autóban tudnék lakni, de az sincs. Illetve a szemem miatt csak drága szemüveggel lehet e jogsim is.

2020. jún. 17. 12:41
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szerződésetek van? A felmondási időt mindenképp be kell tartani.


Ha határozott idejű, és a felmondás nem megengedett, nem tudnak neked felmondani, így továbbra is lakhatsz ott.


Az ingatlan tulajdonosának megváltozása nem befolyásolja a jelenlegi bérleti szerződést, mivel az mint ingatlant terhelő kötelezettség a másik tulajdonosra száll át.


Addig semmiképp ne költözz ki, amíg hivatalos felmondást nem kapsz, vagy ha a felmondás nem jogszerű!

2020. jún. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%

Na, tipikus....

lepontozzák a helyes megjegyzést.

LOL

2020. jún. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Most elég sok kiadó kecó van a neten, keress egyet.

Állás ügyben pedig ha mást nem találsz addig elmehetsz takarítani azt mindig keresnek.Nem kell hozzá se számolni se olvasni.

2020. jún. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%
na igen, a legtöbb airbnb-s lakásnál amit kiadnak most albiba is ez lesz, nem kell kaució, se határozott idejű szerződés, aztán amint jobb lehetőség van szevasz :3
2020. jún. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

8: Tévedés, csak a Airbnb-n veszed ki, akkor nem kell kaució és a többi, ha szerződéssel veszed ki, akkor kell.


Kérdező: Az innen visszakapott kaucióval tudsz tovább menni.

2020. jún. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#8

"Itt amúgy nem kellet kaukciót fizetnem, mert a tulajnak arra kellettem, hogy ne álljon üresen a ház"

2020. jún. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!