Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan kell egy lakást kiadni...

Hogyan kell egy lakást kiadni albérletbe (szerződéssel, adózva, közüzemeket névre átiratva)? Mire kell figyelni? Aki gyakorlott benne, le tudná írni lépésről lépésre szájbarágósan?

Figyelt kérdés
Örököltem, de semmi gyakorlatom nincs ebben, azt se tudom, hogy hol járják utána, hogy hogyan kell jól csinálni ezt. Nagyon hálás lennék, ha valaki leírná for dummies stílusban. Köszönöm!

2020. jún. 25. 20:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
49%
A lényeg, hogy gyerekeseknek ne add ki, mert úgy szétkapják a lakást, hogy tízszer annyiba kerül majd felújítani, mint amennyit kerestél vele.
2020. jún. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a Fix tv Jogász műsorait ahol elmondják hogyan jó pl közjegyzői okiratban mi legyen milyen zaradek biztosítékok , peres hivatalos és nem peres eljárásban mit tehetsz tehetnek ....
2020. jún. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
0%
Ami biztos,közüzemi órákat,számlákat nem lehet átíratni,az mindig a tulaj nevén marad .
2020. jún. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
3: Most irattam a nevemre az áramot és lett volna albérlő opció, úgyhogy azt tuti lehet (Émász).
2020. jún. 25. 21:11
 5/26 A kérdező kommentje:
Látom az 1-esnél a szülők megtalálták az X-et. Nem baj, én hasznosnak találom.
2020. jún. 25. 21:14
 6/26 anonim ***** válasza:
85%

Én sem leszek népszerű, de gyerekeseknek és kutyásoknak tényleg nem szerencsés, vagy maximum előre megszabott féltelek mellett.


A családoknál, ha esetleg gubanc van a fizetéssel, akkor nehezebb őket kitenni, mivel ugye a gyerekek nem maradhatnak fedél nélkül. Ha a kisebb a kölyök és egész nap visít, akkor szomszédok téged fognak b#sztatni. Általában előbb szólnak a tulajdonosnak, mert hogy azt már ismerik meg nem akarnak nyíltan az albérlővel veszekedni.


A kutyásokkal ugyanez. Ha a kutya napközben egyedül van szétrág mindent, ráadásul ugat, amit megint csak nagyon szeretnek a szomszédok.


+ ha bútorozott, gépesített a lakás arra is figyelj, mert én mikor először adtam ki az albit, akkor még nem gondoltam bele, hogy az ottani dolgok bizony tökre mehetnek. És mivel az ember más dolgaira kevésbé vigyáz, így hamar tönkre is mennek... A mosógép 3 hónap után megadta magát, aztán az albérlő szólt, hogy gyorsan vegyek másikat, mert a szerződésben benne van a mosógép és ő nem fog két hétig nélküle lenni, mire a szerelő eltudja vállalni. És mivel a szerződésben benne volt, hogy én biztosítom a mosógépet az albérlő meg minimálisan sem volt együttműködő, így vettem neki egy használtat...


Az albérlő "lottó ötös" az a külföldi egyetemista diák.

2020. jún. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
74%
Közüzemeket ne írasd át, csak bonyolult, és ha bármi gond van a bérlővel, a szolgáltató nem áll veled szóba, mert nema neveden van az óra. Így is, úgy is a lakásra terhelik a tartozást, úgy egyszerűbb a szolgáltatónak.
2020. jún. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
2020. jún. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 xswerdy ***** válasza:
100%

"Az albérlő "lottó ötös" az a külföldi egyetemista diák." - hát ezt se mondanám. Mindennek van előnye és hátránya is. Ők nagyon sűrűn cserélődnek. Tömegek jönnek 1 félévre, amivel szemben egy család esetleg évekig marad. Ezen kívül a nyár általában üresjárat. És hogy a szomszédok kire panaszkodnak jobban a zaj miatt, egy gyerekes családra, vagy pár külföldi egyetemistára, az sem egyértelmű.


Elsődlegesen a lakás adottságai határozzák meg, hogy ki legyen a célcsoport. A külföldi egyetemisták nagyon a belvárost kedvelik, azon kívül esélytelen nekik kiadni. Még aki külvárosi egyetemre jár (vagy akár Gödöllőre), az is a belvárosban akar lakni. A lakás beosztása se mindegy, egyetemistáknak minél több külön bejáratú szoba az ideális...


De a kérdésed nem a kinek, hanem a hogyan volt. Ebben is nehéz megmondani a tutit. Olvasgasd itt a régebbi bejegyzéseket. Hogy kell-e közjegyző, átírassuk-e az órákat... ezekben vannak érvek pro és kontra, nincs titkos recept.

2020. jún. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

20 éve vagyok bérbeadó és ezek a lényegesek:

- csak közjegyzői szerződéssel ellátott, KIKÖLTÖZÉSI ZÁRADÉKKAL szabad kiadni.

- nálam kutya-macska jöhet, de ez esetben +1 hó a kaució

- órákat nem íratjuk a bérlő nevére, mert akkor még felvilágosítást sem kapsz, hogy fizet vagy nem fizet, viszont a te órádat kapcsolják le, ha nem fizet. Aztán ha azt akarod, hogy működjön a szolgáltatás neked kell kifizetni, plusz ki és bekapcsolás ára.

- én diáknak nem adom a szünidő miatt, családnak meg az egyéb gondok miatt.

- nálam a 20 év alatt a középkorú, értelmiségi férfiak voltak a legkellemesebb bérlők.

2020. jún. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!