Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megyeszékhelyen havi kb....

Megyeszékhelyen havi kb. 220e-ből 3 személy meg tud élni albérletben?

Figyelt kérdés
2020. júl. 1. 18:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem.
2020. júl. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet válaszolni, mert nem egyértelműek a körülmények, nem írtál részleteket.

Attól függ. Ez fejenként vagy összesen 220 ezer? Ez az összeg csak a lakhatásra van fenntartva, vagy kajára, utazásra egyéb dolgokra is? És hány szobás lakás kell? Nem mindegy, hogy ebből a 3 emberből ketten egy szobában vannak-e, tehát elég-e a másfél, két szobás lakás, vagy háromszobás kell. Ezeket a részleteket még leírhatnád!

Ha összesen 220 ezer van, és ebből még kajára, tisztálkodószerre, tiszítószerekre, buszozásra vagy tankolásra meg még ezer dologra kell, akkor szerintem nem elég a 220 ezer. De mint írtam, kellenek a részletek.

Ja, és a megyeszékhely neve sem lenne utolsó szempont, mert nem mindegy...

Ja, meg hogy mennyire kell belvárosi/egyetemvárosi egyéb központi részen lennie a lakásnak, vagy jó a külsőbb lakótelepeken, az sem mindegy, ettől is függ az ár. Van konkrétan kiszemelt lakás? Mennyi a bérleti díj? Mennyi a közös költség? Mennyi a fix rezsi, amin nem tudtok spórolni? Mennyire vagytok spórolósak?

2020. júl. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2 felnőtt, 1 gyerek, ezért jó volna 2 szoba. Sajna jelenleg egy kereset van + a csp, ennyi az összbevétel.

Szegeden keresnénk, sosem laktunk albérletben, jelenleg családi kézben lévő magánházban élünk, itt csak a rezsit fizetjük, így éppen kijöttünk az utóbbi hónapokban mióta munkanélküli lettem. Lehet eladják a házat, akkor keresnünk kell valamit. Kertvárosi részen élünk jelenleg, szívesen maradnék erre, akár az iskolához közelebb, hogy ne kelljen bérletet venni, párom robogóval jár, olcsóbban kijön, mint bérlettel.

Közös költséget még pluszba a bérlőnek kell fizetni?

Ami albi árakat láttam, úgy elég reménytelennek tűnik a helyzet, ezért érdekel, hogy van-e valaki hasonló paraméterekkel.

2020. júl. 1. 21:11
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos megválaszoltad a kérdésedet, ha éppen kijöttetek, de ehhez még jön a látott albérlet ár, akkor nem lesz elég, hacsak vissza nem tudtok venni még valamiből.

De azt írod munkanélküli lettél. Tehát nem ez a normál állapot. Keress munkát, még ha rosszabb is és máris kisebb a nyomás. Lehet majd keresgélni jobbat. Gyárban, földeken, sok helyen van lehetőség végzettség nélkül is.

A közösköltséget pedig igen, a bérlő fizeti.

2020. júl. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nagy kiadásaink nincsenek, télen a fűtésszámla, most annyival könnyebb + a vírus miatt is spóroltunk kicsit, nem kellett bérleteket venni, étkezést fizetni, a gyereknek ruhát, cipőt venni, nem járunk sehova. Nyáron megvagyunk, de ha ősszel beindul az élet, akkor lesz kiadás.

Keresek munkát, idén még egy interjúig se sikerült eljutni, alig van hirdetés. Másban dolgoztam, mint a végzettségem, ezért is szerettem volna tb-és munkaügyis tanfolyamra bekerülni az év elején, előtte 2 évig részben ebben dolgoztam, jó lett volna a papír is mellé, de nem voltam elég aluliskolázott és rászoruló, így elhajtottak.

Milyen gyárakra gondolsz? Ismerős a Pick-be protekcióval tudott bekerülni, többször jelentkeztem én is, aminek megfeleltem vagy nem kért semmi végzettséget, még oda se hívtak be interjúra.

2020. júl. 2. 08:03
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon, nagyon nehezen. Maradjatok ahol vagytok, ha tudtok, vagy ajánljátok fel, hogy fizettek bérleti díjat, mondjuk felét az átlagos bérleti díjaknak.

Az albérlet úgy van, hogy bérleti díj+ rezsi + közös költség. Szóval ha látsz albérlet árat, ahhoz simán hozzáadhatsz minimum 40.000t.

A kétszobás lakás nagyon felejtős, max másfél szobásban gondolkodjanak, de leginkább szoba-konyhásban. A gyerek ágyát (vagy a tiéteket) el lehet keríteni egy függönnyel, szexelni meg lehet a konyhában, fürdőben. Ha van valamilyen függőség (pl cigi) annak ideje búcsút inteni.

Tessék, egy elnagyolt vázlat a kiadásoknak:

Albérlet 100.000

Rezsi: 30.000

Közös költség: 10.000

Gyerek óvodai díjai: 15.000

Benzin: 5.000

Gyógyszerek: 1000- csillagos ég

Étel: a maradék, jelen esetben 59.000 Ennyiből még meg lehet élni, csakhogy a gyereknek ruhát, cipőt is kell venni, jön a nyuszi, a télapó, kell venni sampont, betétet, domestost, szóval ezt az összeget tovább kell osztani. (A szülőknek elméletben nem kell se ruha, se cipő, se semmi.)

Élelmiszer: 40.000

Egyebek: 19.000


Ebbe nincs beleszámítva az, hogy valaki ne adj isten vakbélgyulladást kap, és hálapénzt kell adni a dokinak. Nincs benne táppénz alatti alacsonyabb fizu. Nincs benne betört ablak.

2020. júl. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi, jól összefoglaltad, elég elkeserítő látvány, ha hozzá veszem tanévben a bérleteket, akkor még jobban. Káros szenvedélye szerencsére egyikünknek sincs. Remélem hamarosan találok valami munkát és akkor könnyebben tovább tudnánk lépni.
2020. júl. 2. 11:05
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elég elkeserítő.

Nekem nincs gyerekem, még csak 22 vagyok, de a gyerekkorom egy resze (7-10 éves korig) durván szegénységben telt. Mikor az anyagi helyzetünk végre jobb lett volna, becseszett 2008.

Néhány jótanacs;

A kajapénzt heti adagokra oszd be, így nincs 'hónapvége' másfél héten át.

A kilónkénti árát nézzed a dolgoknak.

Ne vegyetek csipszet, csokit, üdítőt, csokipudingot, satöbbit. A boltban ha lehet oda se menj ezekhez. Ha a gyerek könyörög érte, magyarázd el neki, hogy nincs rá pénzetek.

Alma, narancs, káposzta, répa, hagyma, fagyasztott zöldségkeverék a jóbarátod.

Ha valamiből marad, (elkészült étel) fagyaszd le.

Ha egy ruha elszakad, varrd meg. (Tanulj meg szépen ölteni.)

Vigyázz a környékbeli gyerekekre pár száz forintért (uzsonnát hozzanak maguknak)

Instant helyett rendes. (Kávé, tea, leves, stb)

Ha van internet, nem kell a kábeltévé.

Víztakarékos vécélehúzó.

Drága, márkás folttisztító helyett előkezelés. (Be kell áztatni a ruhát húsz percre, majd mosogatószert nyomi a foltra, kicsit megdörzsölni, majd egyenesen mehet a gépbe, mosogatószerestül.)

Papírtörlő helyett konyharuha, papírszalvéta helyett ruhaszalvéta. Domestosos eldobható kendő helyett domestosos rongy.

A kultúrivást le kell nullázni, nincs szükség arra a havi egy üveg borra.


Kitartást :)

2020. júl. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%

Ja és még valami. Ilyenkor 3 nagy veszély van:

1. Adósságspirál. (Hitelkeret, személyi kölcsön olyan dolgokra, amik régen belefértek, most viszont nem. Fodrász, körmös, kozmetikus, szoli, focimeccs, kocsma, fesztivál, múzeum, színház, stb)

2. Alkoholizmus (A "csak egy poharka minden vasárnapból" "csak egy poharka minden nap" lesz. Aztán a "csak egy poharka minden napból" "csak két pohárka", meg "ennyi jár nekem", "meg abba tudnám hagyni ha akarnám" lesz.)

3. Tropára ment házasság. (Legyetek egymással türelmesek. Osonjatok ki gyakran szexelni. Simogassátok meg egymást csak úgy, szex reménye vagy viszonzás nélkül. Viccelődjetek, ne essetek depresszióba. Ne feküdjetek le haragban.)

2020. júl. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Március óta feleségemmel BP-en laktunk a járvány miatt egy fizetésből, havi 250E Ft-ból albérletben.


Hogy lehetséges ez?


Természetesen sehogy.

Vannak lekötött pénzeink, amiből talán májusban kellett valamennyit feltörni.


Minden hónapban jelentősebb időt töltöttünk a családunknál (kb 4-6 napot), ami miatt egy nagybevásárlással kevesebb volt minden hónapban.


Semmi extrát nem vettünk magunknak, nem kellett ellátnunk egy gyereket.


Mi egy kis panel albérletben lakunk (45 nm, két szoba).

Az állandó költségeink így alakulnak:

100 000 Ft bérleti díj

14-17000 Ft rezsi, közös költség stb stb amit még a tulajnak adunk

3500 Ft internet

7000 Ftvtelefonszámla

(kb 130 000 Ft megy ki mindenre) és kb 170 000 lenne az, amiből (szűkösen) kijönnénk.


Mivel mindenki írt okosságot, és nekem is van a fejemben egy-két dolog, írok néhány tanácsot, hátha segít:


1) Sose engedd el a gyeplőt. Ha szegények is, de legyen benned tartás, legyenek vágyaid, maradj meg normális embernek.

2) Merj kérni. Sokan igyekeznek segíteni a hozzád hasonló helyzetben lévőkön. (A szülővárosomban az egyik plébánia elszállította a helyi TESCO közeli lejáratú élelmiszert, és kiosztotta rászoruló - jellemzően otthontalan vagy nagycsaládos - embereknek. Csak be kellett regisztrálni, és minden hét végén kaptak egy egységcsomagot.

3) Nagyobb beruházás előtt tájékozódj. Rengeteg Facebook csoport van, ahol lehet kérni, vagy fel is ajánlanak jó állapotú, megunt dolgokat ingyen.

2020. júl. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!