Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyibe kerül 2 embernek...

Mennyibe kerül 2 embernek eltartania magát egy albérletben? Részletek lent!

Figyelt kérdés

Hamarosan szeretnénk a párommal összeköltözni, mindkettőnknek első albi lenne, eddig szülőkkel laktunk. Elkezdtünk számolgatni. Én kb 250 ezer nettót keresek, ő meg olyan 300 ezer nettó körül. Több lakást is kinéztünk, amik átlagosan 110-130 ezer körül vannak, amiben ugye a rezsi nincs benne. Mekkora lehet egy 2 szobás, kb 50 nm-es lakás rezsije, itt mennyivel érdemes számolni?

Illetve 2 ember mennyit költ kajára egy hónapban? Ha mondjuk hetente 3x főzünk egy nagyobb adagot, és nem silány kaját eszünk, de nem is a legdrágábbat.

Ezen kívül a többi kiadás (szórakozás, ruházkodás, közlekedés stb.) már nyilván opcionális, és tud az ember spórolni, de szerintetek a kettőnk keresete elég ahhoz, hogy normálisan meg tudjunk élni egy ilyen árú albérletben, és a kötelező dolgok kifizetése után se kelljen nélkülöznünk?

Ti mennyit költötök havonta albérletre, rezsire, mennyit kerestek, és milyen színvonalon tudtok élni? Jöhetnek a válaszok, sajnos mi még eléggé tapasztalatlanok vagyunk e téren :)



2020. júl. 1. 21:29
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
89%

Nem írtad hogy hol, de ha Pesten, akkor egy kétszobás lakás kb 130 ezer, a rezsi kb 40 ezer.

A kaja mondjuk egy százas.

2020. júl. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
90%
Ugyanannyiba, mint saját lakásban + a bérleti díj.
2020. júl. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
9%

"sajnos mi még eléggé tapasztalatlanok vagyunk e téren :)" Pedig pár évtizede éltek már.

Nekünk harmadikban, 8 évesen volt ilyen házi feladatunk, hogy vezetni kellett a kiadásokat és tisztába kerülni vele, mennyiből élünk, mire mennyit költöttünk. De nekem ez nem volt újdonság, mert addigra a szüleim már megtanították nekem.

Szerintem az most is működik, hogy elkéred az otthoni háztartási könyvet, és/vagy a szüleidet megkérdezed.

2020. júl. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:

Nem, Budapest, hanem vidéki nagyváros. A lakásáraknál azért írtam ennyit, mert amiket már nézegettünk, azok kb. ennyibe kerülnek.


A szüleimmel falun, családi házban élünk, a víz saját kútból jön, fűtés pedig kazánban, fával, szóval itt azért itt nyilván mások a rezsiköltségek. Főleg, hogy egy 2 szintes, 140 nm-es családi házról van szó. Társasházi lakásban még sosem éltem, ezért nem tudom, hogy ott mennyivel kell számolni.

2020. júl. 1. 21:46
 5/59 anonim ***** válasza:
90%

4: Értem. akkor elmondom, a hány háztipus, annyiféle rezsi van.

Egyedi (lakásban mérhető fogyasztású) fűtésű lakások olcsóbban fenntarthatók (gézfűtés vagy megújuló energia). Ha nagyon picike a lakás, a nobopaneles áramfűtés is lehet jó, de ez 28 nm alatt igaz, nem nagy belmagassággal (320 cm alatt).

Másik nagy kiadás a közös költség, a lakóközösségtől és a ház műszaki adottságaitól függ, ez 250/nm alatt olcsó, jó, ha benne van a víz, akkor 290-ig olcsó, jó. Vannak sokkal drágábbak is.

Élelmiszer tekintetében nagy az árverseny, sokszor olcsóbb a nagyvárosi, mint a vidéki bolt.

De keresni kell, kell mindenben piackutatást csinálni. Pl. vaj 240-640-ig van, én 280 fölött nem veszek. Sajt is 1200-12 000-ig van, 1800-nál drágábban nem veszek.

Tehát a vásárlón múlik, mennyiből jön ki.

Ezt itt kb. kéthetente megírom, gyakran jön ilyen kérdés, szóval olvasgatni lehet a régieket is.

2020. júl. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem kb. egyikőtök fizuja rámegy a lakbér, a rezsi és a kaja fizetésére, és a másik fizut vagy félreteszitek vagy egyéb dolgokra költhetitek. Én is úgy tippelem összegszerűen, mint #1-es.


Off: Háztartási könyv? Sosem hallottam ilyenről. Neten nézem a bankszámlát, meg lefűzöm a számlákat, ennyi. Mit lehet beleírni a háztartási könyvbe?

2020. júl. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
15%

6: Net és bank nem is volt akkor, lol.:)

70-es évekről beszélünk.

Különben most is vezetem otthon, nem bankolok.


Mióta van netes bankszámlád, amit otthonról tudsz nézni?

2020. júl. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
89%

Erre nem lehet pontos választ adni. Csak a fűtés is megjósolhatatlan. Milyen anyagból van a ház? Milyenek a nyílászárók? Szomszédok vannak?

A "nem silány kaja" mit jelent nálatok?

2020. júl. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
71%

6: +Mit lehet beleírni a háztartási könyvbe?"

A bevételt és a kiadásokat.

Pl.

Bevétel 100 000 Ft nyugdíj, 20 000 Ft magánóra, 35 000 Ft Vatera.

Kiadás:

- közös költség 7800

- víz 1200

- média előfizetés 11 000

- új lábtörlő 2500

- Vatera jutalék 2670

- élelmiszer 27 680

- vízszerelő 12 000

- zsepi 1940

- szappan 1780

- szandál 2900

- telefonfeltöltés 2000

Stb.

2020. júl. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
79%

"Nekünk harmadikban, 8 évesen volt ilyen házi feladatunk, hogy vezetni kellett a kiadásokat és tisztába kerülni vele, mennyiből élünk, mire mennyit költöttünk. De nekem ez nem volt újdonság, mert addigra a szüleim már megtanították nekem.


Szerintem az most is működik, hogy elkéred az otthoni háztartási könyvet, és/vagy a szüleidet megkérdezed."


Okostojás, milyen háztartási könyv? Mutass már akár 1 olyan embert a te tökéletes családodon kívül, aki vezet olyat. Leborulok előtted, ha találsz oylat!

2020. júl. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!