Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Gyerekkel albérletben élők,...

Gyerekkel albérletben élők, ti szégyellitek mások előtt, hogy albérletben laktok?

Figyelt kérdés

Mi sok gyűjtögetés után tudtunk venni egy szép házat vidéken. Sajnos az élet úgy hozta, hogy férjem elvesztette a munkáját és Pestre kényszerült jönni. Választani kellett, hogy mind feljövünk vele albérletbe, vagy csak minden második hétvégén jön haza. Úgy döntöttünk, maradjon együtt a család, és ez jó is, de en sokszor szégyenkezem. Múltkor is egy óvodai csoporttárs anyukája kérdezett valamit a lakásról, hogy milyen benne ez meg az. És mikor visszakérdezett, hogy miért nem cseréljük le, akkor kamuztan valamit, mert nagyon kínos volt, hogy még csak nem is alakíthatom az otthonom a saját komfort zónánk szerint, mert 30+ évesen nincs otthonunk.

Sajnos a vidéki ház árából nem kapnánk itt lakást.


2020. júl. 14. 10:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Nem élek albérletben gyerekkel, de teljesen nonszensz, hogy te ezért szégyelled magad. Tisztességesen éltek, az élet így hozta, semmi okod erre. Nem hiszem el, hogy te nem érzed, mennyire irracionális hülyeség egy percig is rosszul érezned magad emiatt :)
2020. júl. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%

Te egy nagyon bonyolult kombinátor vagy Kérdező!

Biztos nem hazudoznék összevissza, mert egyrészt senkinek semmi köze, másrészt:


"Azért nem cseréljük ki az ez meg azt kedves Kovácsanyuka, mert ez csak egy munka miatti albérlet. A saját házunk XY településen nyilván nem ilyen állapotban van."

És pont.

2020. júl. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%

2-es vagyok

Sőt, ha nagyon "elegánsan" akarod kifejezni magad, akkor nem azt mondod, hogy albérlet, hanem bérelt lakás.

.... akinek meg nem tetszik, az szarjon sünt!

2020. júl. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%

Mit dolgozik a férjed, hogy csak minden második hétvégén tud hazamenni?

Én biztos, hogy nem lógnék családostól a nyakán, mert amennyit kifizettek Pesten egy komplett lakásra, ahelyett, hogy a férjed csak egy szobát bérelne, a differencia majdnem egy fizetés.

Biztos, hogy a lakhelyetekhez közelebbi városban, vagy megyeszékhelyen is talált volna munkát, ahonnan mindennap hazajárhat, kivéve, ha szívsebész, vagy megyés püspök.

Pesten biztos, hogy jobban keres, de azt el is viszi az albérlet, így totál értelmetlen albérletben kuporogni.

Kivéve, ha eladtátok a házat és most élitek fel az árát.

2020. júl. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
43%
Csak a vidékiek hiszik azt, hogy szégyenli való dolog az albérlet.Mert azt hiszik, hogy ha van valakinek egy háza az gazdag.. ostoba felfogás.
2020. júl. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%

Nekem is fura, országon belül csak 2 hetente tudna hazajárni? Más keresztül-kasul dolgozik az országban (pl. fuvarozóként, stb), és ha nem is minden este alszik otthon, de mondjuk a napok 90%-ában igen....

Az is hihetetlen nekem kicsit, hogy annyival többet keresne, hogy egy többszobás albérlet kijöjjön a pluszból és még meg is érje.

2020. júl. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

4-es, ismerős által szerzett munkát. Talált volna otthon is valamit, ha más nem a közhasznúaknál, de az nagyon keveset fizet. Ráadásul nekem is letelt közben a gyes és otthon én is hasonlót találtam volna. Itt sokkal többet keresek, mint ott. Egy szabolcsi faluról van szó.

Azért két hetente jött volna, mert olyan a beosztása, hogy minden második héten van egybe a péntek, szombat, vasárnap. Előtte héten pedig meg szombat délelőtt dolgozik, szóval nem tudott volna hazajönni, mert fél napot csak az utazás elvett volna.

2020. júl. 14. 12:26
 8/22 A kérdező kommentje:

Pedig annyival többet keres. Közmunkáskent kapott volna kb 50 ezret (ismerős azt mondja, ennyit keres). En szinten, ha el tudtam volna helyezkedni, mert a faluban bölcsöde nincs, viszont a kicsi februárban töltötte a hármat, oviba nem vették volna fel csak szeptemberben. Itt bölcsibe jár, dolgozom én is, ketten fél millió felett keresünk adókedvezménnyel, a lakásért fizetünk 120 ezret. Szóval jobban kijövünk, es minden nap együtt vagyunk.

Aki meg mondjuk fuvarozóként dolgozik, az gondolom saját autóval közlekedik. Nekünk nincs autónk. Vagy busszal, vonattal utazott volna, ami azért is sok idő, mert nem óránként indul járat. Vagy a főnöke hozta volna minden második héten, amikor hosszú hétvégés.

2020. júl. 14. 12:34
 9/22 A kérdező kommentje:
5-ös, azért érzem így, mert aki albérletben él gyerekkel, az olyan mintha a semmibe szült volna úgy, hogy még biztos fedél sincs a feje fölött. En is így gondolom. És az nincs rámírva hogy nekem van biztos otthonom.
2020. júl. 14. 12:36
 10/22 anonim ***** válasza:
91%
Én nem akartam vitázni meg semmi ilyesmi, csak nekem fura és logikátlan amit írsz. De nem értem hogy ha meg te elégedett vagy, akkor meg mi a gond igazából. Kit érdekel hogy az ovis Ödönke anyucija mit gondol... :DD
2020. júl. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!