Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek van esélyünk az...

Szerintetek van esélyünk az önkormányzati lakásra?

Figyelt kérdés

A korona vírus miatt meghirdettek 9 szociális alapú bérlakást a kerületünkben, ezekkel a feltételekkel.


-3 éves kerületi folyamatos bejelentett lakcím: hivatalosan nincs meg, mert 4 hónapra egyéb okok miatt ki kellett jelentkeznem, de a lakhely történetben tisztán látszik, hogy amúgy születésem óta 25 éve itt élek, ezt a 4 hónapot kivéve.


-6 hónapos munkaviszony: szintén hivatalosan nincs meg, mert én 2,5 éve gyesen vagyok, a férjem pedig márciusban elveszítette a munkáját, de van határozatunk az álláskeresési járadékról, amiben tisztán látszik, hogy előtte 4 évig fix, bejelentett állása volt, és van egy munka szerződésünk, hogy június óta ismét munkába sikerült állnia.


Szociális körülményeink:


Jelenleg ugye van egy 2,5 éves gyermekünk, 37 hetes terhes vagyok a következővel, a szüleim önkormányzati lakásában lakunk, a szüleimmel együtt, ha megszületik a kicsi, 35 nmen hatan fogunk élni. Magyarok vagyunk, nincs a nevükön se kocsi (de kocsink egyébként van), se ingatlan.


Legyetek kedvesek a kérdésre válaszolni, és hanyagoljuk a "minek szülsz gyereket munka nélkül kérdést", ha nem kapjuk meg is meg lesz oldva a lakhatásunk pár hónapon belül, csak kíváncsi vagyok.


2020. júl. 20. 06:05
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Amíg nem adjátok be az igénylést az önkormányzati lakásra, addig semmi esélyetek megkapni. Mihelyst beadjátok, az esélyeitek radikálisan meg fognak nőni. Én a helyetekben mindenképp megpróbálnám.
2020. júl. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már be vannak adva a papírok. De 1 hónap az elbírálási idő, én meg nagyon kíváncsi vagyok 😁
2020. júl. 20. 06:58
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Ha lenne más lakás miért akarod elvenni más elől?
2020. júl. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Arra a 9 lakásra fog érkezni 2-300 pályázat... ;)
2020. júl. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nincsenek meg a feltételek, olyannak fogják adni, akinek megvan, munkahely stb.
2020. júl. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%
Rengetegen pályáznak önkormányzati lakásra, és a jobbakat persze protekciósok kapják. Ha amugyis lesz hova mennetek, teljesen felesleges belefolyni egy bürokratikus adminisztrációba.
2020. júl. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!