Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi a jobb albérlet a bérlőnek:...

Mi a jobb albérlet a bérlőnek: közjegyzői szerződéses + kiköltözési nyilatkozat számlaképes lakás v. szerződés nélküli v. 2 fél által írt papír, ami gyakorlatban nem hivatalos?

Figyelt kérdés

Mi a jobb albérlet a bérlőnek:

1. közjegyzői szerződéses + kiköltözési nyilatkozat (irat, ha nem fizet vagy megszegi a szerződés vagy lejár a 2 hónapos felmondási idő, akkor kiköltözik) számlaképes lakás. A közjegyzőnél tett szerződést a bérlő és a tulaj felesben fizetik kb. 20-20ezer.


2. szerződés nélküli


3. 2 fél által írt papír, ami gyakorlatban nem hivatalos vagyis nem teljesen hivatalos jogilag az a "szerződés" amit két fél ír, de se ügyvéd se közjegyző nem hitelesíti


Ha a lakás ugyan olyan, a tulaj és a bérlő nem ismerik egymást egyáltalán.

3 opció közül lehet választani. Megyeszékhelyen lévő lakás.

Jó nagy, pár vagy család bérelné ki. Nem diák vagy egyedülálló.


Melyiket választanátok, mint egy pár vagy család aki albérletet keres?



2020. júl. 20. 17:50
A kérdező szavazást indított:
Közjegyzői szerződéses + kiköltözési nyilatkozat, számlaképes lakás
Szerződés nélkül
2 fél által írt papír, ami gyakorlatban nem teljesen hivatalos, mivel nincs ügyvéddel vagy közjegyzővel hitelesítve
23 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

"3. 2 fél által írt papír, ami gyakorlatban nem hivatalos vagyis nem teljesen hivatalos jogilag az a "szerződés" amit két fél ír, de se ügyvéd se közjegyző nem hitelesíti"


Ne írjunk már baromságot!!! Magánokiratnak számít a két tanúval ellátott szerződés - ügyvéd, közjegyző nélkül is (!) - amivel bíróságra is lehet menni! Miért ne lenne már hivatalos?!

2020. júl. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Én mindig úgy vettem ki eddig lakást, hogy aláírtuk mi +2 tanú, így már hivatalos, de mégsem macerás. Attól még hivatalos, hogy nincs ügyvéddel vagy közjegyzővel hitelesítve, de szerencsére eddig még nem is volt olyan probléma, ahol ez számított volna. Szerződés nélkül biztosan nem költöznék. Ha az általam írt opciót valamiért nem akarják és csak a fenti 3 lehetőség van, akkor inkább legyen a közjegyzős változat.
2020. júl. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 xswerdy ***** válasza:
100%
törvényileg csak az írásbeliség kötelező. Tehát a 2. opció nem jogszerű.
2020. júl. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 qkker1 ***** válasza:
77%
Mindkét félnek jobb a közjegyzői szerződés + kiköltözési nyilatkozat,a számla nem jelent semmit.
2020. júl. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerződés azoknak nem jó, akik mindig pár hónap után megszöknek a tartozással.
2020. júl. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

2 tanús szerződést bírósági úton lehet érvényesíteni, akármelyik félnek.

Ami költséges, végül a vesztes fizeti, ha ki tudja fizetni...

Valamint 3-12 hónap mire lezajlik.


Közjegyzői szerződés azonnal érvényesíthető.

Ha a bérlő nem fizet és fél lett szólítva, h fizessen, de akkor se fizet, akkor egyből a közjegyzői szerződésre végrehajtási záradekot tesz a közjegyző, amivel egyből lehet menni behajtó céghez, akik ha kell rendőri segítséggel elvégzik a kiköltöztetést és után próbálják behajtani a tartozást.

Ugyan ez, ha a bérlőnek lett szólva, h költözzön ki a szerződésben lévő 2 hónapos kiköltözési határidőn belül, mert pl. kell a tulajnak a lakás, de nem teszi, akkor szintén egyből érvényesíthető bírósági peres eljárás nélkül a közjegyzői szerződés.

Ugyan ez ha a tulaj azt mondja 1 héten belül költözzön ki a bérlő vagy azt mondja kövi hónaptól 40ezerrel több a bérleti díj. A bérlő az igazát egyből tudja érvényesíteni közjegyzői esetén.

Ez mind a két felet jobban köti, h törvényesen járjon el és ne legyen váratlan dolog, hanem a szerződésben leírtak szerint menjenek a dolgok.

Tanús szerződés is köti a feleket de sokkal több idő, macerásabb, drágább h probléma van.


Persze az alap magyar mentalitás az okos a oldjuk meg. Nem kell szerződés , ne kelljen adózni. Ha van is szerződés csak 20ezer bérleti díjat írjunk bele, annyi után adózik a tulaj, közbe 150 a bérleti díj. Aztán a bérlő fenyegeti a tulaj, h felnyomja az adóhatóságnál , mert 150 utalt neki havonta, de nem adózott annyiból. Az okos tulaj ezért kp ban kéri a pénzt , nincs nyoma. Ilyen esetben a bérlő tudja szivatni, h télen nem lehet kirakni, amúgy is el akar költözni, akkor télen ott marad semmit nem fizet, mert télen a fűtést se kapcsolják ki, lakbért se fizet, mire véget ér a moratórium és kirakják addigra amúgy is elköltözött volna.

stb stb.

Persze nem mindki ilyen. De amikor ismeretlen emberek állapodnak meg egy ilyen komoly dologban, mint a lakhatás, akkor jobb ha minden tiszta, jogilag a legjobban biztosított. Nem?

2020. júl. 20. 22:18
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

"2 tanús szerződést bírósági úton lehet érvényesíteni, akármelyik félnek.


Ami költséges, végül a vesztes fizeti, ha ki tudja fizetni...


Valamint 3-12 hónap mire lezajlik."


Behajtják ne aggódj, nem várnak arra, hogy önként fizess. Akár évek múlva. S még mindig teljesen hivatalos!


"Közjegyzői szerződés azonnal érvényesíthető."


Nem. Ősztől tavaszig, míg tart a kilakoltatási moratórium, nem rakja ki őket a végrehajtó, kiköltözési nyilatkozat ide vagy oda. Moratóriumon kívül is 2-3 hónap, bár rövidebb idő mint egy két tanús szerződésnél.

2020. júl. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Exbérlőként mondom, hogy indulásnak mindenképpen közjegyzői okirat (már csak azért is, mert a tulajok által írt sajtcetli gyakran tartalmaz finoman kifogásolható elemeket, amin rutintalanok átsiklanak). Ha van bizalom, későbbiekben lehet "sima" kéttanús szerződés is. Mi így csináltuk, soha nem volt baj.
2020. júl. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerződés két tanúval... Ki kell térni mindenre, amire csak lehet, pl közös költségek, ki mit fizet, +érdemes leltárban rögzíteni mi van a lakásban, milyen állapotban, illetve ha valami elromlik ki mit fizet bérlő vagy eladó. Illetve nagyon érdemes fényképeket készíteni, hogy mi milyen állapotban volt, főleg felújított albérletnél, vagy ismert hibáknál (pl hűtőszekrényen sérülés stb). Pl. ki javíttatja meg a redőnyt ha leszakad a zsinór? stb. Ha hoszú távra ad ki valaki nagyobb értékű albértletet, esetleg akkor érdemes a közjegyző, amúgy szerintem papír nélkül soha se kiadni, a két tanús a legjobb megoldás. Érdemes a villanyórát, gázórát előre feltöltősre átalakíttatni, azt hiszem ez ingyen van, és akkor az albérlő csak annyit tud fogyasztani, amennyit előre feltölt rá...
2020. aug. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tulajként az első opció a legjobb, mert aránylag könnyen és gyorsan ki lehet tenni a nem fizető bérlőt. A harmadik (feltéve, ha van 2 tanú is) jobb bérlőként. Ugyanúgy hivatalos, csak ha nem akarsz kiköltözni, nagyon macerás hercehurca, és hosszú jogi eljárás kitenni titeket. A másodikat felejtsd el sürgősen, az nem opció, millió hátránya van, nem ecsetelném.
2020. aug. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!