Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megengedett albérletben...

Megengedett albérletben az,hogy egy személy velem aludjon egy éjszakát?

Figyelt kérdés
Tudom,buta kérdés,de idén megyek egyetemre,emiatt szeptemberben albérletbe költözöm (szobába,lesz egy másik szobában lakótársam). Sosem laktam még albiban,ezért tapasztalatlan vagyok,a kérdés viszont az lenne,hogy megengedett az,hogy nálam aludjon egy személy egy éjszakát ? (Gondolok itt a barátomra,aki 300kmre lakik,és csak “ottalvósra” tudna jönni,vagy barátnőre,aki szeretne meglátogatni,esetleg testvér,akárki..). Szóval ezt meg kell beszélnem a főbérlővel,vagy elég a lakótárssal? Van ehhez jogom? Köszönöm előre is a választ:)

2020. júl. 26. 02:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kutyat nem erdekli (lakotarsat leszamitva), ki alszik nalad.
2020. júl. 26. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Magánélethez jogod van. A lakótársaddal érdemes egyeztetni. Egy egy éjszaka belefér, de az ő magán életére is figyelni kell.
2020. júl. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
van.
2020. júl. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ott lakik a tulaj vagy csak kettőtöké a lakás? Laktam pár helyen, olyan szabályok voltak, hogy nem hiszed el. Ahol ott lakik a tulaj is, nem alhatott ott senki, más esetben, ha ketten laktok csak és külön szobád van, alkalomszerűen ottalhat bárki. Persze ha ez heti több alkalom, akkor lehetnek rezsigondok, meg zavarhatja a lakótársat a barátod vagy ha nem vagytok diszkrétek. Engem nem zavart más pasija, de amikor egyik lakótársam rendszeresen nagy társaságot hívott, az igen, mert még a konyhába sem tudtam kimenni, lestek rám, mint nemkívánatosra, holott én laktam ott.
2020. júl. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ketten laknánk egy velem egyidős csajszival. Eszemben sincs nagy társaságot hívni,itt elsősorban a barátomról lenne szó,aki tényleg messze lakik ahhoz,hogy eljöjjön,aztán hazamenjen egy pár óra múlva,meg én sem örülnék,ha éjszaka vezetne,fáradtan:( Ő is egy csendes srác,nem szoktunk hangoskodni. Szóval akkor lehet hívni,ez szuper:) Köszönöm a válaszokat
2020. júl. 26. 18:32
 6/6 anonim válasza:
100%
Simán megbeszéled lakótársaddal és kész :) De ez belefér bőven.
2020. júl. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!