Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi a teendő abban az esetben,...

Mi a teendő abban az esetben, ha az albérletem tulajdonosa az életemet veszélyezteti tudatosan, és vissza akarja tartani a kauciómat ha elköltözök?

Figyelt kérdés

Megpróbálom viszonylag röviden de érthetően leírni a kellemetlen helyzetet, amibe keveredtem.

3 hónapja külön költöztem a szüleimtől albérletbe. Letettem kéthavi kauciót és az első havi lakbért, ahogy szokás...ezzel nem is lenne baj, viszont kikötötte és sajnos a szerződésben is benne van, hogy 1 évre leköt ez a pénz engem is és őt is, azaz ha hamarabb el akarok költözni, nem jár nekem vissza a kaució ( ami amúgy 150 ezer ft, szóval nem kevés pénz..).

Belementem sajnos.

Nem is lenne ezzel baj, mikor megnéztem az albit annyit láttam viszonylag szép, bútorozott, szóval gondoltam úgyis itt maradok, viszont közbejött egy váratlan fordulat, mégpedig a kötelező kéményseprői vizsgálat.

Már jeleztem a tulajnak hogy valami nem stimmel a vízmelegítővel, gázszagú nagyon, a víz hőmérsékletét sem lehet megfelelően beállítani, stb. De lerázott annyival nekik se volt jó.

Most viszont a kéményseprők műszerrel megvizsgálták, és megállapították benne hogy a szén-monoxid mértéke több tízezerszerese a felső határértéknek (1000ppm már veszélyes, az enyémben 15ezer ppm-et mértek..), szóval konkrétan életveszélyes a használata.

Kaptam is papírt róla, hogy 30 napon belül hivatalos gázszerelővel meg kell csináltatni és visszajelezni a kéményseprőknek, különben a tulajt megbüntetik. Én ezt jeleztem is azonnal a tulajnak, mondta hogy intézkedik. Na ez volt 2 hete, azóta se lépett semmit, pedig már többször megkérdeztem hogy van-e valami...

Elzártam tegnap a melegítőt, nem merem használni. Hazajárok fürdeni, ami marha bosszantó mert akkor nem értem mire fizetem a bérleti díjat, hiszen nem tudom a lakást rendesen használni..

Nem ez az egyetlen hiba ráadásul, ami utólag derült ki, de ez a legnagyobb, és a tulaj nemtörődömsége felháborít.

Költözni szeretnék, emellett a kaucióm legalább visszakapni, mivel úgy gondolom itt szerződést ő szegett azzal hogy nem biztosította nekem a lakás biztonságos és normális használatát, holott a szerződésben ez is benne van..

Mit tehetek az ügyben?

Előre is köszönök minden választ, sajnos elég tapasztalatlan vagyok, és őszintén szólva most picit csalódott és kétségbe esett is. :(



2020. júl. 28. 20:25
 1/9 A kérdező kommentje:
Még azt elfelejtettem odaírni, hogy messengeren kommunikálunk, mindennek nyoma van, azaz minden hibának amit jeleztem neki és elvileg tudomásul vette, annak ott nyoma van, csak nem tudom ez használható-e valamire.
2020. júl. 28. 20:30
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Közlöd feljelented ha nem tesz semmit x időn belül .
2020. júl. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tájékoztatott megfelelően a lakás állapotáról, miközben tudta, hogy "nekik is rossz volt". Innentől kezdve csak nagy a pofája, de nem mellette van a jog, szóval nem kell berezelni, mondd meg, hogy vagy visszakapod a pénzt, vagy visszaveszed jogi úton. Ne tévesszen még, ha nagy a szája, ez az üzlet része (=a vevő manipulálásának az eszköze), még a sarki zöldséges is így működik, csak kicsiben.
2020. júl. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
A 15ezer a tizenötszöröse az ezernek, nem pedig több tízezer szerese.
2020. júl. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Rendkívüli felmondással mondod fel az albérletet irásban, a tulaj hibájára hivatkozva, kauciót is követeld. De ha nem adja vissza, csak peres úton juthatsz hozzá.
2020. júl. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 xswerdy ***** válasza:
feljelenteni bűncselekmény esetén lehet valakit. Valami gondatlan veszélyeztetés esetleg megáll, minden esetre azzal megfenyegetheted. De alapvetően polgárjogilag kell rendeznetek a dolgot, rendkívüli felmondással felmondanod (arra nem vonatkozik a kaució visszatartása). Ha nem adja vissza a kauciót, akkor lehet a büntető feljelentéssel megfenyegetni, és a kauciót jogi úton visszakérni. Meg esetleg az elmúlt havi bérleti díj egy részét is, hiszen a lakás csak korlátozottan volt használható.
2020. júl. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kikötsz egy határidőt - max 2 hét - s közlöd ha azon időn belül nem eszközöl javítást azonnali felmondással élsz mert lakhatatlan az ingatlan, visszakéred a kauciót és az esetlegesen járó bérleti díjat, ha nem fizet fizetési meghagyással követeled vissza jogosan a pénzed! Ezt leírod üzenetben neki, s azt is, hogy tértivevényes formában ugyanezt már feladtad postán a részére! Így hivatalos, szóval írd meg a levelet, s add fel akár még ma a postán! A kéményseprők példányát mellékelheted, de neked mindenképpen maradjon abból is egy példány!
2020. júl. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A fizetési meghagyáshoz csak egy ügyvéd kell - nem horribilis összeg -, ha nem ismeri el a tartozást akkor alakul perré, ha nem jelez vissza az iratra akkor elkezdik vonni az összeget a számlájáról. Ha peres ügy lesz, akkor is ő fizeti a per költségeit mert ő a hunyó, s még többet bukik mint amennyi a tartozása összege. Szóval ne hagyd magad!
2020. júl. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
EZ még aktuális 2020 óta??
2022. júl. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!