Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szeptembertől költözök egy...

Szeptembertől költözök egy másik budapesti albérletbe, szerintetek jogos a lakótársam felháborodása? (Többi lennt)?

Figyelt kérdés

Szeptemberben lesz egy éve, hogy egy pesti albérletben lakom egy lány lakótársammal. Tisztességesen fizettem mindig is a lakbért, nem rongáltam, ergó korrekt bérlő voltam. A költözés elején, említettem a tulajnak, és lakótársamnak, hogy a két éves okj-s képzés miatt valószínűleg 2 évig fogok maradni az albiban, de ezt nem mondtam fixre, merthát az ember tervei változhatnak bármikor, ilyen az élet. Épp ezért is jobbnak tartottam egy évre megkötni a szerződést, mintsem két évre. A hónapok során kiderült, hogy én meg lakótársam között könnyen alakulnak ki konfliktusok, mindketten nehéz természet vagyunk, eleinte hibás voltam abból a szempontból, hogy nem mosogattam el sokszor, de max nagyon max másfél napig állt a mosatlanom, de ezt a rossz szokásomat le is vetkőztem. Ezekután jött az anyáskodás, lakótársam, sokszor feszülten jött haza a melóból és sokszor kereste mibe köthet bele, apró dolgok miatt tudott nagyon lekezelően, flegmán bánni velem. Sűrűn szokott feszült lenni, ilyenkor nagyon rossz az aurája. Mindig elmondta, hogy halkan jöjjek haza mert korán kelnek mert dolgoznak és aludni akarnak, egyszer se jöttem haza dörömbölve, ajtót csapkodba stb..:D de ő mivel anyáskodni akart mindig figyelmeztetett arra hogy halkan jöjjek haza. Bármilye elveszett rajtam kereste, nagyon sokszor csinált bolhából elefántot.

És most jön a lényeg: 1-2 hónapja volt egy veszekedésünk, nyáron kb fél napra nyitva hagytam az ablakomat amikor elmentem otthonról, ők is távol voltak, majd hazajöttek és látták, hogy nyitva az ablak a szobámban, ők nem csukták be mielőtt mégegyszer elmentek otthonról. Hazatértem, becsuktam az ablakot, pár szunyog bejött, ennyi. Ezután leutaztam vidékre, lakótársam meggyanúsított, hogy biztos úgy hagytam az ablakot, be se csuktam stb.. és úgy mentem vidékre. Már aznap este hazaértem, leellenőriztem és az ablakot becsuktam, hiábavaló volt lakótársam gyanusítgatása, ami miatt le is teremtettem miután hazaért ő is. Itt kialakult a sokadig vitánk, ő csak ennyit kiabált " semmi sem kötelező, szeptembertől a bérleti szerződés lejárta után lehet költözni, ha valami nem tetszik" (ja és az volt a legviccesebb, hogy elkezdte csapkodni a levegőt, mintha szunyogokat csapkodna, nem volt benn mar akkor szunyog a hazban, nem vagyok hülye :) )

Ekkor döntöttem el, hogy megfogadom a tanácsát, egyik span írt, hogy költözne fel Pestre, momdtam neki, hogy akkor költözzünk együtt, keressünk valami jó kis két szobás albit. Lakótársamnak, másfél hónappal a bérleti szerződés lejárta előtt szóltam, hogy költözni fogok, egész jól fogadta eleinte, mondta, hogy neki nincs kedve új lakótársat keresgélni ezért összeköltözik a párjával a párja lakásába(ami nem egy albérlet, hanem a párja saját vagy családja lakása) azt tudni kell a sztorihoz, hogy a tulaj a koronavirus idején elengedett két havi lakbért, mert ahogy sokaknak, nekünk is alig volt akkor melónk. A lakbér elengedését nem kötötte semmilyen feltételhez, nagyon hálásak voltunk neki. Júliusban közöltem tulajjal is a költözési szándékomat, aki kitalálta, hogy emiatt visszakéri az egyik havi bérleti díjat(65-65ezer forintot) amit elengedett( az is opció, hogy ezt a kauciobol

vonja le) lakótársam mondta, hogy a tulaj haragszik rám a döntésem miatt, meg azt is, hogy ő nem fogja MIATTAM elveszíteni a kauciója felét. Innentől teljesen elhittem, hogy én vagyok a bűnbak. Lakótársammal átbeszéltük a dolgokat, megbeszéltük, hogy mivel a tulaj miattam döntött így, ezért lakótársamnak kifizetem visszakért lakbérnek a felét amit a tulajnak ad, ergó ő így semmit se fog veszíteni(ez lenne a kárpótlás) és én elveszítenék, egy egész kaucinyónyi pénzt (130ezer forintot)

Majd még aznap elkezdtem gondolkodni, rájöttem, hogy szívem, lelkem joga költözni a bérleti szerződés lejárta után, főleg, úgy hogy egy olyannal lakhatok akivel nincsenek konfliktusaim és évek óta ismerjük egymást. Megmondtam lakótársamnak, hogy mégse fizetek neki, nem tartozok neki semmivel. Erre kb rohamot kapott, elkezdett sírni. Tudom én is hibás vagyok mert rábólintottam arra, hogy odaadom 65 ezer forintomat(kárpótlásúl) emiatt bocsánatot is kértem, felelőtlenül bólintottam rá valamire, de rájöttem, hogy teljesen nonszensz lenne ha csak úgy elveszne 130 ezer forintom azért mert a tulaj és a lakótársam is pénzt akar kicsikarni belőlem. Lakótársam meg azzal jött, hogy " dehát neked nem is olyan rossz az anyagi helyzeted, meg hogy szeptembertől a költözés miatt csomó kiadásom lesz, jól jött volna az a pénz" Én ezt értem, de szeptembertől nekem is lesznek kiadásaim, és neki még lakbért se kell fizetni szeptembertől, mert a barátja lakásába fog lakni, ahol még mosógépre meg pár új dologra be kell ruházniuk(nem értem miért nem lehet ezt apránként csinálni) Lakótársam most haragszik rám, kb gyűlöl

Jogosan teszi szerintetek?

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2020. aug. 8. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

A lakótársad egy agresszív hisztérika, te meg túl lelkis vagy!

Neked van igazad, tojd le a hisztijét!

2020. aug. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
89%
Nem kell neked senkinek semmit adni, viszont akkor ígérgetni sem kellene. Valahol jogos, valahol nem.
2020. aug. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Így van, az ígérgetésért bocsánatot is kértem, az tényleg nem volt szép
2020. aug. 9. 18:15
 4/8 anonim ***** válasza:
35%

Látszik, hogy fiú vagy még, és nem úriember...

De a lakótársad a hisztijével magának kereste a bajt.

2020. aug. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: pontosan mit értessz ez alatt?:D
2020. szept. 10. 01:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Minden oké azóta kérdező? ;)
2020. okt. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen😌
2020. okt. 7. 10:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Örülök! :D
2020. okt. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!