Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen albérletben lakni?

Milyen albérletben lakni?

Figyelt kérdés
Mostmár ott tartok, hogy bármit csinálok felidegesít a család. Ez nem jó, csináld ezt azt. Még egy nyamvadt köszönönöt se hallok. Esküszöm elköltöznék de ehhez még pár hónapot várnom kell, hogy legyen pénzem. Milyen albérletben lakni? Mennyi ideig lehet ott lakni? Hogyan kell megvenni egy albérletet? Mindent szeretnék tudni róluk. Minnél hamarabb elakarok menekülni innen, mert soha nem leszek így nyugodt. Mennyire parás albérletben lakni, mármint az ember akitől megveszem milyen sokszor vizsgálja meg a lakást vagy nem tudom, hogy megy ez? Mennyire gyakori, hogy ki kell költözni onnan? 20L

2020. szept. 4. 06:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az albérletet nem "megveszed".

Soha nem lesz a tiéd a lakás, amiben laksz. Az albérletet "kiveszed". Legyen stabil munkahelyed jövedelemmel, mérd fel, mennyit tudsz rá szánni havonta. Nézegess már most kiadó albďrleteket azon a környéken, ahova költözni szeretnél. Legyél képben az árakkal. Készülj rá, hogy 3 havi bétleti díjnak megfelelő összeg legyen a zsebedben, mert ennyit elkérnek beköltözés előtt. Ebből 2 hó a kaució, ami óvadék a tulajnak, arra az esetre, hogyha adós maradnál lakbérrel, rezsivel vagy kárt okoznál a lakásban. Ezt a 2 havit kiköltözéskor vissza kell kapjad. A maradék egy havi pedig az első havi bérleti díj. Szerződés mindenképp legyen. Nézd meg magadnak a tulajt is, mennyire normális, együttműködő. Nézd meg alaposan a lakást, amit ki akarsz venni. Mem penészedik-e vhol, milyen a szigetelése, milyen a fűtése, mennyi a rezsije. Mert a rezsit is neked kell fizetned. Normális tulaj csak havi egyszer nézz rá a lakásra. Aki ennél többször akar menni indok nélkül, azt kerüld el. Sok sikert.

2020. szept. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

"milyen albérletben lakni?"


Sokmindentől függ. Leggyakoribb problémák ugye az anyagiak, ha a fizetésed felét csak az albérlet viszi el mint nekem akkor hamar meg lehet utálni.

Milyen a lakás állapota? Ez is igazából anyagiak kérdése, mit tudsz megengedni magadnak. Olcsó de lelakott lakás elsőre kecsegtető "majd én alakítok rajta később" ez is elveheti a kedved tőle. Extrém esetekbe főleg nagyvárosokban mint Budapest vagy nyugati nagyvárosok tele vannak ku..va drága de nagyon rossz állapotú lakasokkal. Volt ilyenben részem, ez csak ideiglenes megoldás legyen.

Milyenek a lakótársak, meg a tulaj (ha vannak) milyenek a szomszédok, milyen a környék, mennyire van messze a munkahely, bevásárlás, barátok stb. Nagyon nehéz olyan albit találni ami mindezeknek megfelel. Legalábbis nekem meg nem sikerült.


Én ezeket saját tapasztalatbol írom én is 19 voltam amikor elkoltoztem anyukámtól, tapasztalatlan fejest ugrottam a nagybetűs életbe. Az elején minden percét élveztem az albérletetezésnek szabadságot és függetlenséget.

Most így 10 év elteltével ezekre csak úgy gondolok mint nyűg ami rámtelepszik. Például elég sok szobát vettem már ki, és egy idő után hiányozni fog a stabilitás, meg nem tudsz hosszú távra gondolkodni, ez bosszantó. Rá fogsz jönni, hogy tökéletes albérlet nincs, főleg nem egy 20 éves fiatalnak, szülői támogatás nélkül. Mindenki kényszerből megy albérletbe nem pedig jókedvéből 😀

Mégis azt mondom nem szabad túlparázni, ha van rá pénzed, és találtál olyat amiben el tudod képzelni az életed egy ideig bele kell vágni, mert sokáig marad a mamahotel.

2020. szept. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Kezdesnek legyen a zsebedben olyan 400-500 ezer forint, ez a legfontosabb. Lehet kevesebb is eleg, attol fuggoen, hogy hol veszel ki lakast, de barhova is koltoznel,2-3 havi kauciot mindig elkernek. Es hogy milyen alberletben lakni? Draga :D Viszont mivel ennyire nem ertesz a temahoz, ezert szerintem mindenkeppen keress valakit, aki segit neked kivenni egy lakast, nehogy atvagjanak valamivel.
2020. szept. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!