Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlős/tulajos horror sztorik?

Albérlős/tulajos horror sztorik?

Figyelt kérdés
meséljetek, veletek milyen szörnyűségek fordultak elő ezen a területen? pénz lehúzások, csalások, stb.?

2020. szept. 8. 17:52
 1/2 anonim ***** válasza:
59%

Én tulajdonos oldalról tudnék sok-sok negatívat írni...sajnos.

Én mindig igyekeztem olyanoknak kiadni, akiben megbíztam és úgy gondoltam, hogy más nem adná neki ki olyan könnyen a lakását.

Most utoljára egy roma származású 70 éves nő(nővérként dolgozott egy kórházban, a férjével(rokkant) és unokájával a (Covid előtt két helyen dolgozott). lakott a lakásunkban. Még nem kellett elköltözniük, (nem mi küldünk őket, ők mentek vidékre), addig nem volt gond, fizettek mindent, nem emeltünk lakbért sem. És az utolsó hónapban nem fizette ki a rezsit, ami nem lett volna olyan nagy baj, mert fedezte volna a kaukció, de iszonyatos sok kárt csináltak a lakásban, ami elkerülhető lett volna...(konyhabútor, fürdőszobaszekrény, parketta, falak...(valahol az én hibám, mert bár voltam a két év alatt még ott laktak megnézni, a lakást, de nem voltam elég alapos...rend volt és tiszták voltak. Nagyon nagy csalódás volt nekem ő is. Áh.. bele sem megyek a részletekbe...

(Mi vissza költöztünk onnan vidékre, és pont nagyon lent voltak az árak, így nem tudtuk volna annyiért eladni, mint amennyiért vettük és hitel is több lett volna, mint, amit akkor ért...több milliót költöttünk rá /nem egyszerre, minden évben megcsináltattunk v.mi rajta, ill. amit tudtunk mi magunk csináltunk a férjemmel.Egy nagyon lepukkant lakás volt.) Gondoltuk majd valamelyik gyerekünknek jó lesz!

Most ismét egy roma származású lány lakik ott a barátjával, aki szerintem magyar származású, de az ismerősei között szinte csak roma van. Engem nem érdekel, hogy milyen színű a bőrök, ha rendesek, dolgoznak és nincs a szomszédoktól rájuk panasz.

2020. szept. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nekem a szüleim adták ki a felettünk lévő 3 szobás lakást. Amióta az eszemet tudom voltak lakóink, és sok pozitív és negatív tapasztalat volt velük, ha valaki kérdezné, hogy érdemes-e együtt lakni a bérlőkkel rögtön lebeszélném róla,mivel elveszik a privát térdét, mindig tudják mikor vagy itthon és ha nincs más veled akarnak beszélgetni mindenhol még ha nem is érsz rá akkor is.

A 2 legrosszabb eset szerintem az volt mikor egyszer haza felé tartottunk de le kellet húzodnun(szük utcában lakunk) mert egy rendőr és egy mentő jött mellettünk és megáltak a mi házunknál. Kiderült, hogy valakinek nem tudott fizetni valami tartozást és le szúrták. Aznap mivel helyszínelés volt csak este tudtunk bemenni a házba. Másnap pedig a szomszédok kérdezgettek, hogy mi volt és elég rossz mivel látni rajtuk, hogy rólatok is kialakul egy vélemény.

A másik esetben volt egy nagyon kedves ember, aki tényleg nagyon jófej volt, csak nem úgy alakult az élete ahogy kellet volna így 3x is öngyilkos akart lenni, egyszer nálunk egyszer a közelünkben lévő réten, meg volt, hogy a vonat elé akart ugorni.

A jelenlegi albérlőjink se annyira jók. Van aki szimplán idegesítő, kicsit beképzelt. Meg van egy aki miatt szerintem már főle nem vagyunk az utca kevence(ráadásul nem nagyon változik az utca összetétele, így sokan régóta itt élnek) mert régen egyfolytában részlege jött haza,ha egyeltalán eljutott odáig. Mostanában már nem ez a baj vele mivel beteg lett és leállt az ivásal, csakhogy az ablaka pont a kertünkre néz. Kiskoromban imádtam kint lenni, sokáig volt medencék is. Ma nem akarok kimenni, medencét meg főleg nem, mivel Egyfolytában az ablakból néz minket mikor kint vagyunk. Már szóltunk miatta de nem hagyta abba merthogy olyan jó nézni. Szóval amíg kolim volt legalább ott nyugalom volt.

2020. dec. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!