Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha bérlek ki szobát, akkor a...

Ha bérlek ki szobát, akkor a barátnőmet vihetem oda bármennyi időre életvitel szerűen is?

Figyelt kérdés
Ha tisztességesen fizetem magamra, akkor nem szokott gond lenni, ha valakinek a barátnője is ott lakik? Vagy ez hogy működik? Kimondottan szoba érdekel. Köszönöm.

2020. szept. 8. 19:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szerződés a te nevedre szól te lakhatsz ott. Nem te és a barátnőd.
2020. szept. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 xswerdy ***** válasza:
98%
szobánál azért lényeges kérdés, hogy a többi szoba bérlője mit szól hozzá. De azért a tulajt is érdekelheti, mert az amortizáció is lehet nagyobb, ha többen laknak. Meg szobánál sokszor benne van a rezsi a díjban, na az se mindegy.
2020. szept. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Ha egyedül lakom a szobában, úgy értendő. Pár napra se szokták engedni?
2020. szept. 8. 19:30
 4/20 xswerdy ***** válasza:
100%
nálam benne van a szerződésben, hogy vendéget fogadni lehet, de nem költözhet állandóra plusz ember. És hogy alapvetően a lakótársakkal kell egyeztetni. Volt már, amikor úgy tűnt, hogy elég gyakori a vendég, a szomszédok szerint fixen ott lakik, én nem szóltam érte.
2020. szept. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
86%
Mikor nálunk bérelt szobát egy lány, akkor anyukám szigorúan megszabta, hogy senki nem jöhet fel, csak a családtagjai, hiszen egy jól felszerelt, teljesen felújított lakásunk van, új bútorokkal, konyhával, fürdőszobával. Ha ezt neked is megszabja a főbérlő, akkor nincs mit tenni.
2020. szept. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

a főbérlőtől függ.

Beleírathatod a szerződésbe, de lehet, hogy akkor drágább lesz ...

2020. szept. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Hiába fizeted tisztességesen, a barátnőd fogyasztása is hozzáad a rezsihez, amortizálódhatnak a bútorok (mint az ágy pl) stb. Ha engedi is a tulaj, a többi lakótárs nem biztos, hogy örülne neki. Évekig laktam több társbérletben, baromira utáltam az "otthonomban" idegen embereket kerülgetni, akiket a lakótársaim hoztak fel. Ez most nem neked szól, de elképesztő, mennyien nincsenek tekintettel a lakótársaikra. Béreljetek albit közösen, ha lakásbérlésre nincs keret, vannak kimondottan 2 emberre/párokra szabott szobák is.
2020. szept. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Még iskolába jár egy évig, nekem meg nincs humorom addig Győrben tengődni, ha amúgy is Pest a cél számomra. Ő meg bármikor le is léphet, hiába vagyunk együtt másfél éve.
2020. szept. 8. 20:01
 9/20 anonim ***** válasza:
82%
Itt nem a te humorodról van szó, hanem egy tulajdonos lakásáról, és a leendő bérlőtársaidról. Mindenképpen alkalmazkodnod kell majd, ez nem humor kérdése.
2020. szept. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nyilván. Ha nem engedik, akkor nem.
2020. szept. 8. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!