Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha nincs közjegyzői okiratba...

Ha nincs közjegyzői okiratba foglalt bérleti szerződés, akkor addig maradhat a lakás bérlője az ingatlanban, ameddig csak akar?

Figyelt kérdés

Tulaj vagyok..a szerződés amit kötöttünk magánszerzodes

Abban az all hogy 2021 junisba lell távozniuk a berloknek.

Azt hallottam bíróság az egyedüli út de az évekre es meg honapokra is elhuzodhat..probelma az hohy nem fizetik a lakbert caak a rezsit


2020. szept. 10. 21:36
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Rendorség ebbe nem avatkozik..csak anniyt tehetek h várok amig kiköltöznek zárat id cseréltek bar ez elvileg bem szamit bűncselekménynek.
2020. szept. 10. 21:39
 2/17 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem fizetnek ki lehet rakni őket .Mégis hogy gondolják ?
2020. szept. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%
10.000 esetből egy nem költ{zik önként ki. Kár ezen izgulni.
2020. szept. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%

"Azt hallottam bíróság az egyedüli út de az évekre es meg honapokra is elhuzodhat."


Nem teljesen igaz, de 2-3 hónap lehet belőle.

Ez nem egy bonyolult bűnügy, millió bizonyítási kísérlettel, hanem egy egyszerűsített és gyorsított eljárás.

Beadod a keresetet, 30 napon belül behívnak és utána postázzák a végzést. Azzal mész a végrehajtóhoz, aki 30 napon belül kiteszi.

2020. szept. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%

4-es vagyok

De lerövidítheted az eljárást. Nem kell neked 2021-ig várni, máris mehetsz közjegyzőhöz és küldethetsz fizetési meghagyást a tartozásáról, annak kamataitól és az eljárási díjról.

Ha azt 15 napon belül nem kifogásolja meg - és nem tudja, mert a követelésed valós - akkor a közjegyző 15 nap múlva kiad egy végzést, amit ő továbbít a végrehajtónak, aki 30 napon belül kiteszi.

De igyekezz, mielőtt jön a moratórium!.

2020. szept. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 xswerdy ***** válasza:
48%
mi a probléma? a bérlők zöme jogkövető módon távozik, amikor lejár a szerződése, vagy egyeztetést kezdeményez a hosszabbításról.
2020. szept. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
64%

4-5 vagyok és én úgy értelmeztem, hogy a bérlője már most sem fizeti a bérleti díjat, csak a rezsit. Ennek megfelelően válaszoltam.


Ha viszont rendben fizet mindent, akkor kár ezen előre görcsölni.

2020. szept. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
47%

# 5


"Nem kell neked 2021-ig várni"


Bírósági úton sem kell 2021-ig várni...

2020. szept. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
64%

#8

5-ös vagyok

Igazad van!

Csak a kettő közül a gyorsabbik megoldás a közjegyzői fizetési meghagyási eljárás, mert az 15 nap múlva már megy a végrehajtóhoz.

Gyakorlatilag erre akartam utalni, de lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam.

2020. szept. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 xswerdy ***** válasza:
100%
ja bocs, nem olvastam végig. Természetesen élhetsz a rendkívüli felmondás lehetőségével, ha nem fizetik a bérleti díjat. Ettől függetlenül természetesen az elmaradt bérleti díjat is követelheted, jogi úton is. Nem tudom, mióta nem fizetnek. Először fel kellene őket szólítani, hogy fizessék ki az elmaradást, különben felmondasz, és jogi útra tereled a dolgot.
2020. szept. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!