Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egyes lakástulajdososok, ha...

Egyes lakástulajdososok, ha kiadják a lakásukat, miért kérnek munkáltatói igazolást, valamint, hogy dolgozzon az ember?

Figyelt kérdés

Csak két példa:


Ha teszem fel, én kamionsofőrködtem évekig és gyüjtöttem össze egy jó összeget és az a tervem, hogy most felmondok és egy évet pihenek, nem vezetek, majd egy év múlva megint elmegyek kamionozni és a tartalékomból élek most és pont most költözök el a szüleimtől albérletbe, albérletet keresek és én a tartalékomból fizetem az albérletet + rezsit majd.


Akkor a tulajdonos nem fogad oda, mert nem dolgozok vagy nem tudom, neki nem az a lényeg, hogy rendes ember lakjon ott és tudjon fizetni? Nem mindegy miből van fizetve?


Másik példa:


Ha teszem azt nekem orvos mind két szülőm és nem tanulok már, de még nem is dolgozom, de egyedűl akarok albérletbe menni és a szüleim adnak pénzt, hogy fizessem és megéljek.

Ezesetben a tulajdonosnak nem mindegy, hogy ki adja a pénzt, miből van fizetve?


Nem értem egyes tulajdonosok miért kötnek ilyen feltételt. Mindegy lehetne neki, hogy ki támogat, ki ad pénzt, miből fizetem, van-e munkahelyem vagy nincs, a szülő segít. Egy a lényeg, hogy rendes ember legyen, vigyázzon a lakásra és fizessen. Nem értem, hogy egyes tulajdonosok miért mennek ennyire messzire.



Miért kérnek munkáltatói igazolást egyes tulsjdonosok és mi közük, hogy miből van fizetve?



2020. szept. 12. 20:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Azért kötnek feltételeket, mert válogathatnak. Ha több kiadó lakás lenne, mint bérlő, akkor nem tennék.
2020. szept. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

"Ha teszem fel, én kamionsofőrködtem évekig és gyüjtöttem össze egy jó összeget és az a tervem, hogy most felmondok és egy évet pihenek"


Mert ez sajnos ritka, a bérlők többségének a feneke is kilóg a gatyából, nincsen semmi pénzük, sőt, munkájuk se, csak beköltöznek, aztán nem fizetnek.

Te olyan vagy, mint a fehér holló.


Egyébként én pont ilyen bérlőt szeretnék, preferálom, akár előre is lehet fizetni, jobb a határozott idejő szerződés, pl. 3, 6, 12 havonta megújítva, mint a havonta automatikusa hosszabbodó.


Csak hát ezt feladtam egy idő után, mert nem nagyon vagytok.:)

2020. szept. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
#2 hol van a lakásod és mennyiért?
2020. szept. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok, folytatom.


"Miért kérnek munkáltatói igazolást egyes tulsjdonosok és mi közük, hogy miből van fizetve?"


Azért, mert a magyar piacon az a jellemző, hogy fizetésképtelen emberek költöznek be.

Ahogy írtam, a másik verzió, hogy fizessen előre, ne havonta, az teljesen O.K. nekem.

És csak addig szól a szerződés, amit ki is fizetett.


A törvények a bérlőt védik nemfizetés és rongálás esetén is, nagyon rizikós dolog a lakáskiadás.


"Egy a lényeg, hogy rendes ember legyen, vigyázzon a lakásra és fizessen."

Igen, de ezt hogy állapítod meg egy vadidegenről?

Pl. a munkáltatói igazolás mutatja, hogy fizetőképes.

Hogy fizet is, és rendes is és vigyáz is, az pedig csak a bentlakás alatt derül ki.... De megvan az esélye, hogy romokban kapod vissza a lakást, vagy eladja a lakésmaffia.

2020. szept. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A tulajdonos honnan lehet biztos abban, hogy a bérlö fizetni fog, ha nem kap fizetést? Attól, hogy te - vagy más valaki - azt állítja, hogy van X összegü spórolt pénze, azt vagy elhiszi, vagy nem, másrészt attól is tartanak sokan, hogy még ha most van is az illetönek elég a bankban, fél év múlva már lehet, hogy nincs semmilye.

HA teszem azt, elköltöd egy hónap alatt a pénzedet, azután miböl fizetsz neki? Miért kellene megbíznia benned, hogy nem így lesz?


Ha meg a másik esetet vesszük, hoyg jól keresö szüleid vannak - ha te veszel ki lakást, akkor te kötötted a szerzödést, a szüleiden nem követelheti a lakbért, ha te nem fizetsz. Persze ha ebben az esetben nem te, hanem a szüleid írják alá a szerzödést, az más.


Azt kell megértened, hoyg a tulajdonos nem tudhatja, te milyen ember vagy, mennyire leszel becsületes a fizetéssel, ezért cbiztosra akar menni.

2020. szept. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
18%
Aki milliókat gyűjtött össze és nem kell dolgoznia az általában egy lakást vesz magának és él, mint marci hevesen.
2020. szept. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%

"és gyüjtöttem össze egy jó összeget "


Ugye te sem gondolod komolyan, hogy álruhás milliomosok nyomorognak szutyok albérletekben?!

2020. szept. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

#7 A "jó összeg" simán lehet mondjuk 10 millió, amiből lakást még nem kapsz, de albérletben elvagy belőle. Most ne gyere azzal, hogy a hiteltörlesztő is ennyi lenne, mert nem mindenki szeret hitelt felvenni, főleg, ha 1-2 év kell még, hogy megvegyen egy lakást, vagy ha arra játszik, hogy lefelé indulnak az ingatlanárak.

Én hasonló helyzetben vagyok, mint a posztoló, csak én dolgozom, de szabadúszóként, tehát nincs egyetlen munkahelyem, ami ilyen igazolást adna.

2020. szept. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

#8, Akar kettot is kapsz. Anyosomek 4 millaert arulnak egy hazat.

Azt meg matekozt ki legyszi hogy mivel jobb alberletet fizetni plusz felretenni a lakasra/hazra, mint csak reszletet fizetni, es nem letszukseglet felretenni, ha ugyanannyi a hitel es a berlet is.

2020. szept. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

Ahol 4 milláért veszel házat, az valszeg nem olyan környéken van, ahol az ember 1-2 év alatt összeszedi a hátralévő pénzt egy városi lakáshoz.

A hitelellenességnek, elismerem, hogy nálam főleg érzelmi okai vannak: 1) a családomban sosem vettünk fel hitelt, nem szoktuk meg, 2) ha veszek egy lakást, az első perctől kezdve a magaménak akarom érezni, nem félig a bankénak, 3) most egy kedves, nem túl gazdag idős nőtől bérlem a lakást, inkább tömöm az ő zsebét, mint egy bankét.

2020. szept. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!