Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan lehet (akár) azonnali...

Karcsi022 kérdése:

Hogyan lehet (akár) azonnali hatállyal albérlõket kirakni?

Figyelt kérdés

Nem én adtam ki nekik, én a házban tulaj vagyok és õk a szomszédjaim, az albérleti díjat fizetik. Milyen megoldás lehetséges?

Ugyanis hiába fizetik a díjat, gond van velük, hangoskodnak és ráadásul meg is fenyegettek engem, csak azért, mert szóltam, hogy hagyjanak fel egy rossz szokással...Ráadásul ebben a házban nagy a kereslet kiadó/eladó ingatlan után szóval nem kéne a ház tulajának aggódnia, hogy nem jönne ide senki vagy sokat kéne várni.



2020. okt. 19. 05:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%

KI adta ki nekik a TE házadat???? Nem ártana megtanulni magyarul és értelmesen fogalmazni!


A szerzödés szerint fel lehet nekik mondani, azonnal nem tudja senki kitenni öket! A szerzödést emg csak az bonthatja fel, aki megkötötte, te nem. Ha téged zavar, akkor szólj a lakás tulajdonosának.

Nagyon titokzatosan írsz, mi az, ogy szóltál a szomszédodnak, hogy hagyjon fel egy "rossz szokásával"??? A szomszéd szokásaihoz semmi közöd, akár jók, akár rosszak!

Mellesleg ha a tulajdonos meg van elégedve velük, nem fog nekik felmondani azért, mert neked nem szimpatikusak!

2020. okt. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

#1: inkább meg kéne tanulni szövegértelmezni, nem? :D Minek van (ha van) érettségid, ha nem megy? A kérdező azt írta, hogy ő a házban (feltételezem társas vagy panel) tulaj, akinek a szomszédjai a problémások.

Kérdező: te nem sokat tehetsz az ügy érdekében. Szólhatsz az illetékes főbérlőnek, hogy problémások a lakók, vagy ha őt nem érdeli, akkor a közös képviselőnek, aki felhívja majd a főbérlő figyelmét a problémákra.

Legvégső esetben (amennyiben törvényt sértenek) rendőri intézkedés. Érdemes igazából mérlegelni, hogy amit tesznek valóban általánosan zavaró tevékenység, vagy csak számodra az. Mert minket egyszer már azért is megszóltak, mert nagytakarítottunk, nem akartuk percenként lehordani a szemeteszsákokat, ezért kipakoltuk az ajtónk elé (nem volt több félóránál), aztán másnap a főbérlőtől hallottuk vissza, hogy a szomszédok panaszt tettek ránk, mert itt nem szokás kipakolni a kukászsákokat -.-

2020. okt. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak az rakhatja ki őket, kinek a tulajdonában laknak. Szomszédként csak panaszkodhatsz a tulajnak, aztán vagy figyelembe veszi vagy sem, vagy a közös képviselőnek szólhatsz (ha pl. rongálnak), aki majd szól a tulajnak, vagy ha törvénybe ütközőt művelnek, csendháborítanak, kihívhatod a rendőrséget.
2020. okt. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Panaszkodhatsz még a közjegyzőnek, ők tudnak büntetni.

A rendőrt marhára nem érdekli amíg nem történt bűncselekmény.

2020. okt. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az utolsó 3hozászólást, dobtam is a pipákat! 🙂 Az elsõ válaszolót szóba se hozom inkább. 😃

Leírom ide:

A lépcsõház ajtaját, ami a fõbejárat, mindig szélesen ki szokta támasztani, így bárki, aki nem ide tartozik bejöhet, így télen meg a hideg is, ami fõleg a földszintieknek nem jó. Na evégett szóltam rá, bem fenyegettem és nem ócsároltam, velük ellentétben... Tényleg köszi a válaszokat. 🙂

2020. okt. 19. 09:21
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Neked sehogy! Szólsz a tulajnak, közös képviselőnek, rájuk hívod a rendőrséget, de te sehogy nem mondhatsz fel nekik.
2020. okt. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy én nem mondhatok fel nekik. :D Félreérthetően kérdeztem akkor, elnézést. Csak önmagában a kérdés érdekel, hogy hogyan lehet (mondjuk ha én is kiadnám a lakásomat bérbe) azonnal felbontani a szerződést.
2020. okt. 19. 10:09
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szerződésben benne van, hogy a társasház lakóit nem zavarhatják hangos viselkedéssel, kirívó magatartással, akkor figyelmeztetheti őket a tulaj, ha 8 napon belül nem hagynak fel vele, azonnali felmondással élhet a bérbeadó!


Tessék szólni első körben a tulajdonosnak!

2020. okt. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8-as: Köszönöm a válaszodat! Engem ebben az egészben az zavar, hogy az ember hogy bizonyítja a dolgokat? Mondjuk hozzá kell tenni, hogy immár, és mint mondtam tulajként, itt élek már 23 éve, mindenféle gond nélkül, mármint rám, mint lakóra, sose volt panasz illetve a közösképviselő is tisztába van ezzel, hiszen egy házban lakunk mióta itt vagyok. Ez érhet valamit mégiscsak? Én úgy gondolom, hogy igen. Remélem jól hiszem...
2020. okt. 19. 11:21
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

Bizonyítani úgy tudod, hogy telepítesz egy kamerát a lépcsőházba. Ez amúgy egyéb biztonsági okokból is jó tud lenni, és nagyobb biztonságérzetet is ad és nyújt az ott lakóknak is.

Szóval a felvételeken látszana (dátummal), hogy ki és mit csinál - jelen esetben nyitva hagyja a bejárati ajtót.

De szerintem is szólni kellene a tulajdonosnak, hogy mi van.


Amennyiben az a tulaj, aki kiadta a lakást esetleg nem lenne kooperatív, vagy nem érdekelné a dolog, netán még fenyegetőzne is, akkor pedig bejelentést lehet tenni a NAV-nál, mert valószínűleg 99,9%, hogy feketén van kiadva az albérlet.

2020. okt. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!