Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha a bérlő nem tartja magát a...

Ha a bérlő nem tartja magát a szerződéshez, akkor mit tennétek?

Figyelt kérdés
Szinte már ő mondja a szabályokat, akkor fizet, vagy nem, amikor akar, miután eldöntöttük, hogy akkor itt a vége, nem fogok senkit eltartani, akkor elkezdett fenyegetőzni. Félve mentem a saját lakásomhoz, hogy mi fog várni, ezt az érzést nem akarom soha olyan embertől, akire a féltett lakásom bíztam.

2020. okt. 25. 22:14
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
100%

Hát tartanám magam a szerződéshez....

Gondolom, benne van, hogy nemfizetés esetén hány nap múlva köteles kiköltözni.

2020. okt. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:
Azonnal, ha nem tesz eleget a kötelezettségeinek. Több hete várunk, és amikor megegyezést próbáltam találni, elkezdett fenyegetni minket, és tanácsoltam, hogy hívjon rendőrt, aki igazságot tesz, de azt mondta, ő nem rendőrt fog hívni, hanem mást.. Konkrétan meg lettünk fenyegetve. A 30 napon lovagol, mert van benne egy olyan is, ha szükségem van a lakásra, akkor ennyivel előtte felmondhatom a szerződést, de ez nem arra vonatkozik, hogy én egy hónapig még ingyen szállást adok, és fizetem a rezsit helyette.
2020. okt. 25. 22:39
 3/55 anonim ***** válasza:
86%
Nem törvényes megoldás, de én igazságosnak találom: fogadj fel pár markos legényt, akik kirakják a lakásból őt is meg a cuccait is.
2020. okt. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
100%

"Azonnal, ha nem tesz eleget a kötelezettségeinek."

Na, hát akkor mért vársz több hete?

Írásban felszólítod, a levélben felsorolod a tényeket is (e-mail, személyes átadás és postai tértivevényes is!), és vagy hangfelvételt készítesz arról, hogy megtörtént a felmondás, X nap a határidő.

Ez az alapja a dolognak.

A lakást 1 héten belül másnak kiadod.

2020. okt. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
100%
Van aláírt bérleti szerződés? Ha igen, akkor a ugorj a 4es válaszra. Nincs? Akkor ugorj a 3as válaszra.
2020. okt. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 A kérdező kommentje:
Megoldottuk valahogy, csak veszélyben érezzük magunkat. Felhatalmaztam a párom, hogy menjen oda, beszéljen vele, és rábízom hogy milyen döntést hoz. Az illető nem volt ott, a párom odahivta a szomszéd nénit tanúnak, hogy nem megy be a lakásba, csak zárat cserél. Ezután felhívtam, hogy nem fog tudni bemenni, de abban benne vagyunk, hogy elvigye ma a fontos cuccait, és majd egyik nap amikor mondja, akkor a bútorait. Én próbáltam még ekkor is megoldást találni, de folyton fenyegetőzött a szerződéssel, kilakoltatási moratóriummal, és hogy ez nem így megy, stb.. beláttam hogy egyezség ebből nem lehet, mert nem lehet megbízni benne, és jött azzal, hogy máshogy fogja elintézni.. Odamentünk a lakáshoz, hogy elvigye a fontos cuccait, már sötét volt, és komolyan remegtem, hogy nem-e egy késelős banda vár minket, ez nem normális. Jött, de nem egyedül, aki kísérte elkezdett kötekedni, és hogy eltörné a párom állcsontját, és mindenféle hatósággal fenyegettek meg. Elindultunk hazafelé, még mindig féltem, és nem voltunk nyugodtak, ezért bementünk a rendőrségre, elmondtuk mi történt, és a rendőr azt mondta jól csináltunk mindent, és ha úgy érezzük fenyegetve leszünk, holnap feljelentést tehetünk. A probléma most még az, hogy mi lesz a költözéskor, a páromat féltem, és én sem tudok mit tenni, ha odaállítanak egy csapattal.. Ráadásul tudja hol lakunk, hajnalban sötêtben megyek ki a lakásból, most mindig félelem lesz bennem?
2020. okt. 25. 23:36
 7/55 A kérdező kommentje:
Van szerződés, amit elfogadott, aláírt, de nem tartotta be, és eddig tartott a türelmem.
2020. okt. 25. 23:41
 8/55 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos nehéz kirakni egy nem fizető bérlőt. Én ezért nem adnám ki soha a lakásomat, vagy eladom vagy benne lakok. Különben én is albérletben lakok de soha nem értettem hogy lehet így élni más lakásában. Nekem nagyon fontos a jó kapcsolat a tulajdonossal. Amúgy tudtommal még nincs moratórium.
2020. okt. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:
Én is voltam albérlő 14 évig, mindig a fizetnivaló volt az első, a lakásra meg úgy vigyáztam, ahogy csak tudtam. Sajnos nem mindenki ilyen.
2020. okt. 26. 00:02
 10/55 anonim ***** válasza:
100%
És akkor elvitte a fontos cuccát?
2020. okt. 26. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!