Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Éltetek már olyan albérletben,...

Éltetek már olyan albérletben, esetleg lakótárssal, akivel kimondottan rosszul éreztétek magatokat? Hogy vészeltétek át az időszakot, és meddig tartott?

Figyelt kérdés

Jelenleg én egy társasházban lakom egy sráccal. Neki nagy, franciaágyas szobája van, nekem felette egy kis lyukban egy kis ágy. Kellemetlen csatorna szag árasztja el a konyhai részt ami közvetlenül mellőle jön a WC-ből, és feljön a szag a szobába. A mosógép külön közös mosókonyhában van lent. Gipszkarton falak vannak, mindenki szinte mindent tökéletesen hall. Mindez kettőnknek 45 ezer körül van rezsivel együtt, amúgy 95 ezer lenne. 5 éves új építésű társasház a város szélén Győrben.

Ráadásul a konyha is olyan lehetetlenül van kialakítva, hogy nincs saját sütő, csak bele épített kettő főzőlap, és nekem kell felszerelni a konyhát.


Nektek volt hasonló, vagy rosszabb tapasztalatotok? Mennyi ideig sikerült elviselni, és hogyan? Hogy sikerült lelépni? Így elvégre nehezebb új helyre költözni, spórolni, ha már fizetsz egy albit. A fizum 250k körül alakul.



2020. okt. 31. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A húgommal béreltünk egy lakást Budapesten, a 8 kerületben. Gondolhatod. 80+ rezsi, ez későúbb emelkedett is. 16 emeletes ház. A lift szinte életveszélyes volt. A lakásban hullott a festék az ablakokról, penészedett a fal, foszlott a padlószőnyeg. A konyhaszekrényekben az előző lakó ki tudja mit hagyott, mert ki se mertük nyitni a dobozokat. Hozzáteszem a tulaj a beköltözésünk előtt elvileg takarított :D A mosógép áztatta a fürdőszobát, mellesleg csak hatvan fokon tudott mosni, mert elromlott a programszabályzó. A gáztűzhely életveszélyes volt, nem volt biztonsági szelepe. A tulaj természetesen minderre szart magasból. De mikor kiköltöztünk két évvel később, a kauciót nem volt hajlandó visszaadni, mondván mi tettük tönkre a falat, mert addig az nem penészedett... khm... konkrétan a nappali teljes fala penészes volt, az nem terem csak úgy ott két év alatt...
2020. okt. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amikor kivetted akkor talán jobb volt ?
2020. okt. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A kezdetektől spóroltatok jobb megoldásra?
2020. nov. 1. 01:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Hat inkább.
2020. nov. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én nem bírtam volna ki ott két évig, emelem kalapom.
2020. nov. 1. 01:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Nárcisztikus lánnyal laktam együtt 11 hónapig. Úgy gondolta, akkor és azt csinál a lakásban, amikor akar. Nem azért, de minden reggel minimum 1 órára magára zárta a fürdőt. Éjjel sokszor hajnal 1 után állt neki hajat szárítani, mosogatni, tanulni, stb. Mondtam neki, hogy nekem nem jó, hogy éjjel nem hagy aludni. Azt mondta 2,5 éve bérli a szobáját, nekem kell menni. Sajnos maradtam még 3 hónapot ezután. A másik lakótársammal kiutáltak konkrétan. Nagyon csúnya lett a vége, költözéskor a fejemhez vágta a lány, hogy nem normális a tulaj, elszámolta a rezsit, hogy van annyi eszem, hogy elhittem neki az összeget (ami miatt ő is szívott volna) erre a barátnőm, aki segített neki költözni, megmondta neki a magáét, majd ránk akarta hívni a rendőrséget személyi jog sértés miatt. Amúgy rendszeresek voltak az ilyen beszólásai, amivel teljesen hülyének nézett.


Hát elég nehezen hevertem ki, azóta se nagyon bízok senkiben. :/

2020. nov. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem kiköltözni*
2020. nov. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!