Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerződés érvényes ha a...

Szerződés érvényes ha a közjegyzőnek nincs is köze hozzá?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elköltöztem egy albérletbe ( amihez hozzátenném , hogy nagyon sz...ar ) beköltöztem egyből 2 féle szerelőt is kellett hívnom , az ajtó nem biztonságos , minden leszakad.

Szeretnék innen elmenni , mert irreálisan drága is viszont , a szerződésben van olyan , hogy ha felmondom akkor köteles vagyok kifizetni a maradék hónap összegét egyszerre.... ez eléggé embertelen, és igazábol közjegyző nem látta soha , tehát érvénytelen is lehet?!


Köszi :)



2020. nov. 2. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Érvényes.

De áruld el, mikor megnézted nem tűnt fel? A szerződést elolvastad?

2020. nov. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Közjegyző nem kell egy szerződéshez.

Két tanú elég.

2020. nov. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Keress valakit a helyedre, aki azonnal tovább lakik utánad miután te kiköltöztél. Akkor nem keletkezik kiesése a bérbeadónak sem, így visszakaphatod a hátralévő hónapokat. Beszéld meg vele előtte mindenképpen, hátha hajlik rá (végül is neki elvileg tökmindegy).
2020. nov. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A határozott idejű szerződés úgy működik, hogy "elvileg" nem lehet felmondani. Tehát ha te 6 hónap után a 12 hónapos szerződést felmondanád, akkor térítened kellene a tulaj kárát. Magyarul, ha nem talál helyetted bérlőt, akkor tényleg ki kéne fizetned a maradék 6 havi bérleti díjat, de hogy nem egyben az fix, sőt logikusan ameddig fizeted, ki sem adhatná másnak - hiszen te már fizettél érte. Ha a 8. hónap végére talál egy új bérlőt (ugyan annyiért vagy többért, mint amennyit te fizetnél), akkor onnantól már nincs kára és a maradék 4 hónapot nem kell kifizetned és itt jönne az, hogy a kaucióti is visszaadja amennyiben a béleménnyel minden rendben és mindenki megy a dolgára.


Az ami a te szerződésedben van, egyetlen bíróságon sem állná meg a helyét. Annyira imádom, hogy úgy adnak ki emberek lakásokat, hogy sajnálják azt a pár órát arra, hogy utánanézzenek hogy működik ez az egész...


Viszont hogy téged is megdorgáljalak: tudom én, hogy sokszor sürgős a dolog és nincs idő válogatni, de tele van ez a kategória olyan emberekkel, akik úgy vesznek ki lakást, hogy kb. rá sem néztek. Sokszor több milliós összegekről van szó és nem szánnak arra az emberek fél órát, hogy tényleg megvizsgálják a lakás műszaki állapotát. Csináld úgy, mintha autót vennél és nézz át mindent, akkor is ha nem értesz hozzá igazán.

- Megnézni, hogy nem penészes-e sehol, lehetőleg a bútorok mögé is betekintve. A gyanús helyeken végigtapogatni a falat, hogy nem-e nedves.

- Megnézni, hogy a nyílászárók működnek és biztonságosak-e. Nem akad a zár, el lehet fordítani a zárban a kulcsot, stb.

- Ellenőrizni a fűtést, bojlert, tűzhelyet stb. (Működik-e a konvektorban a szikráztató, nincs-e gázszag, be lehet-e kapcsolni, van-e melegvíz.)

- Elkérni a korábbi közüzemi számlákat. Ebből sok mindenre lehet következtetni (rossz szigetelés és rosszul megválasztott fűtési mód miatt télen kiugróan magas gáz/villanyszámla).

- Mint egy hü..lye, mindent végigpróbálgatni. Nem-e esnek szét a székek, asztalok, kinyílnak-e a szekrényajtók, működik-e a mikró, hűt-e a hűtő, használható állapotú-e a matrac stb.

2020. nov. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!