Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A bérlőm fel akarja mondani a...

A bérlőm fel akarja mondani a szerződést, mert megtámadták, ez jogos lépés?

Figyelt kérdés
Budapesten, a 9.kerületben a lakáshoz közel a metroból feljőve megtámadták az albérlőm. (Ő ezt állítja) javasoltam neki,hogy ha ez megnyugtatja, 2hónapon belül csináltatunk egy biztonsági ajtót (most egy régebbi de háromzáras van) Ő viszont fel akarja mondani a szerződést és követeli a kauciót. Én megértem, hogy most aggódik..de ez sajnos bárkivel előfordulhat.. két éve lakik ott ez az első ilyen eset...(hozzá kell tegyem, amióta corona helyzet van a közösköltséget is átvállaltam helyette,mert nem volt biztos,hogy megtarthatja az állását) szóval igyekszem megértő lenni de nem tudom jogos e a követelése..

2020. nov. 7. 12:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%

A kaució nem a bérlő sakkban tartására van és minden vélt sérelmedet abból levonni.

Az csak a közművek fizetésére lehet fenn tartani.

Normális ember eleve nem köt határozott idejű szerződést.

Ha bíróságra akarsz menni jobban jársz, ha adózol is utána.

2020. nov. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

1. A lakást a bérleti szerzödésben foglaltak szerint fel tudja mondani.

2. A kauciót köteles vagy visszadni, ha a lakás normális állapotban van.


Azt azonban nem értem, mi köze annak, hogy megtámadták a metrónál ahhoz, hogy a töled bérelt lakásban lakik, illetve a biztonsági ajtónak mi köze a metrónál történt támadáshoz.

2020. nov. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Most te erőszakkal ott akarod tartani, vagy mi? Miért ne mondhatná fel a szerződést?
2020. nov. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 qkker1 ***** válasza:
45%

"A kaució nem a bérlő sakkban tartására van és minden vélt sérelmedet abból levonni.


Az csak a közművek fizetésére lehet fenn tartani."


Pont erre NEM használható!

Csak a károkozásra használhatod fel a kauciót!

2020. nov. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%
#4 meg közmű számlák kifizetésére, ha azt a bérlő elmulasztotta
2020. nov. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%

Azért akarja felmondani az albérletet, mert megtámadták az utcán?

Mindenesetre ha nem határozott idejű a szerződés (és gondolom, két év után már nem az), akkor bármikor felmondhat és a kaució is visszajár, ha nem okozott semmi kárt.

2020. nov. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Huh sokan nem fogtàk fel...vagy én nem fejtettem ki elég érthetően....:D

Nem tudom mit szàmít, de igen ADÓZOM utàna,

Évente újítottuk a szerződést, legutóbb 3hónapja.

Mivel nem érzi magàt biztonsàgban , el akar költözni... ezért ajànlottam fel az ajtócserét hátha az megnyugtatja kicsit..

2020. nov. 7. 15:04
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem hogy mi itt a kérdés igazából... Ha szerződésben megvan írva hogy annak lejárta előtt egyoldalúan felmondhatja és nem kötötted ki hogy ez esetben nem jár vissza a kaució, akkor vissza kell adnod neki, ellenkező esetben nem. Az hogy megtámadták meg ajtót cserélsz ugyanannyira befolyásolja minthogy a lakás ajtaja elé szartak.
2020. nov. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 xswerdy ***** válasza:
100%

a lényeg, hogy a bérlő rendkívüli felmondással akar élni, arra hivatkozva, hogy az utcán megtámadták. Erre az a válasz, hogy ez nem ok a rendkívüli felmondásra. Arra olyasmi lehetne ok, ha a lakás lakhatatlanná válna, vagy (a te részedről) ha pl. a bérlő nem fizetne.


Tehát a szerződésben foglaltak szerint mondhat fel a bérlő rendes felmondással. Ha 3 hónapja újabb 1 évre hosszabbítottatok, és nem kötöttetek ki korábbi felmondási lehetőséget, akkor 9 hónap múlva mehet el. Ha ennél hamarabb elmegy, szerződést szeg, ami azt jelenti, hogy te kérheted a károd megtérítését. Kárenyhítési kötelezettséged van, szóval ha egyértelműen elment, kiköltözött, akkor meg kell próbálnod kiadni másnak, és csak a tényleges károdat követelheted (üresen állás, esetleges alacsonyabb bérleti díj, hirdetések költsége). Ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy mennyi kaució van nálad, el kell számolnotok. Lehet, hogy több is jár neked, mint a kaució, de lehet, hogy kevesebb. Ha szerződésben rögzítettétek, hogy a kauciónak megfelelő összeg ilyenkor a bánatpénz, akkor tarthatod vissza egyszerűen a kauciót ilyen címen. Ezt egyébként célszerű kikötni, mert akkor nincs vita, hogy mennyi volt a tényleges károd.

2020. nov. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ha ott él több mint két éve, és korrekt bérlő volt, akkor neked is lehetne annyi gerinced, hogy nem szívózol a kaucióval, ha megfelelően mondja fel az albérletet (rendben hagyja ott, mindent fizet, stb.). Neked ebből károd nem keletkezik, ha három hónapja lejáró szerződéssel történt volna, akkor is ugyanez lenne.


Eleve nem értem ezt az évente hosszabbítgatást, egy év után határozatlan szokott lenni, mert kiderül ennyi idő alatt, hogy nem ugráló rongáló a lakó.

2020. nov. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!