Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ingatlanossal, vagy hirdetés...

Ingatlanossal, vagy hirdetés útján sikerült kiadnod a lakásodat?

Figyelt kérdés
Megéri egy ingatlanos segítségét kérni? Általában ez mennyi plusz költséggel jár? Szeretném az ingatlanomat a legnagyobb biztonságban tudni fizikailag és jogilag is, ehhez a közjegyző előtt kötött szerződésen kívül mi szükséges?
2020. nov. 18. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kiadni én semmi esetre sem adnám ki ingatlanossal.

Elhozza az első roma bérlőt, és vagy kifizeted a jutalékát, vagy kiadod a hozott bérlőnek.

Már vagy a 20. bérlőt utasítottam el, mert nem engedek akárkit be az ingatlanomba.

Mitől érzed biztonságosnak az ingatlanos által hozott bérlőt??

Felelősséget vállal értük???

😆😆😆

2020. nov. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 xswerdy ***** válasza:
44%
csak eladásnál szokott az benne lenni a hirdetésben, hogy ha hoz vevőt, aki megadja az árat, de nem adod el, akkor ki kell fizetned a jutalékot. Bérlet közvetítésekor nem hallottam még ilyenről, ott a kölcsönös szimpátia szükséges, és ezt a közvetítők is elfogadják.
2020. nov. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én először felkértem egy ingatlanost, az ég világon nem csinált semmit, még a fényképeket is lusta volt feltölteni, sőt az árat is elírta. Megmutatni senkit nem hozott el. Meguntam, küldtem neki egy azonnali szerződésfelbontást, ő meg mondta hogy beperel. Persze nem perelt. Csak fb-ra raktam fel a hirdetést, másnap már kifizették a kauciót..
2020. nov. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Folosleges szakma, nélkülük is vigan lehet boldogulni.

Hazat adtam es vettem, alberletet is egyedul kaptam, minden napok kerdese volt.

2020. nov. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én lakásbérlő és lakáskiadó is vagyok egyben.

Gondold át, ha bérlő lennél hol keresnél ingatlant? Facebook csoportok, jófogás, fb marketplace.. ezeken a helyeken néznek az emberek kiadó lakást.

Ide te is fel tudod tenni a lakáshirdetésedet max 1 óra alatt.

Én most hirdetek lakást, írt egy csomó ingatlanos hogy így kiadják úgy kiadják. De ha logikusan vegiggondolod ők is csak ezeken a felületeken tudják hirdetni. Ennek fényében én egeszen biztosan nem adnám ki ingatlanoson keresztul.


Lakásbérlő is vagyok, azt a pecót amiben lakunk ingatlanos adta ki. Hogy nezett ki? Facebookon ráakadtam a hirdetésre marketplacen, szóltam a páromnak, tetszett, kivettük. Első havi 130 ezres bérleti díj ment az ingatlanos zsebébe. Ha a tulaj hirdette volna ugyanúgy kivettük volna.

A negyedik hónapban vettük észre hogy az ingatlanos elírta a lakcímet (nem figyeltünk fel rá hamarabb tudom hibáztunk) szóval írhattunk szerződést újra.

2020. nov. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5ös vagyok, közjegyzős szerződés mellé irass még bedogadói nyilatkozatot is mert ápr 30ig a moratórium miatt közjegyzős szerződéssel SEM teheted ki ha nem fizet.

Én fogok iratni, de ez egy szerencsejáték, sokkal fontosabb hogy megbízhatónak tűnő embernek add ki. Van olyan lakásom amit szerződés nélkül adok ki és már 8 éve úgy fizet a bérlő mint a kisangyal sose volt rá gond.

Van olyan lakásom amit szerződéssel IS lelaktak.

Én pl egy olyan albiban lakom ahol sem közjegyzős szerződés nem volt sem befogadói nyilatkozat.

Jó bérlők vagyunk, sosincs ránk gond, ha nem lenne szerződés akkor se lenne ránk gond. Tehát amit én most lakástulajként teszek: olcsóbban hirdetem meg a lakásom (covid) így többen jelentkeznek és tudok válogatni.

2020. nov. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az olcsón hirdetett lakással az a gond, hogy csak az aljanép jelentkezik.
2020. nov. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem olcsón hanem olcsóbban! 160 ezres lakást 145 ért pl. Nem csak az aljanép fog jelentkezni
2020. nov. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én ingatlanossal adtam-vettem az összes lakásunkat. (Pár évente cserélgettük mindig jobbra)

Most a végleges házunk mellett vettünk egy lakást, ami szintén ingatlanos segítséggel lett kiadva, egy fél havi bérlet volt a fizetsége, nem sajnáltam tőle. Nekem csak pozitív tapasztalatom van, igaz, meg is nézem kivel dolgozom együtt. A kiadásnál én meg sem hirdettem, és a kulcsot is odaadtam neki. Elmondtam neki milyen bérlőt akarok, csak akkor szóljon, ha megtalàlta. Egy hónap múlva hozta a leinformált, tökéletes bérlőt, a többi érdeklődőt be se mutatta.

Az eladásoknál valóban nagyon rosszul esett több százezret kifizetni, de magamtól nem tudtam volna jó áron eladni, és alkudozni sem volt kedvem a vevőkkel.

2020. dec. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!