Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha az van írva, hogy "kisállat...

Ha az van írva, hogy "kisállat nem hozható", akkor tényleg minden ki van zárva?

Figyelt kérdés

Tehát például két guppit sem vihetek, egy apró akváriumban, vagy egy pici dzsungàriai törpehörcsögöt?

És, ha mégis viszek, akkor hogy ellenőrzi a tulaj? Miután beköltöztem úgyis zárat cseréltetek, nem fog tudni bejönni ellenőrizgetni, vagy mondjuk havonta köteles vagyok beengedni ellenőrzésre? Hogy működik ez? Nyilván kutyát/macskàt vagy hasonlókat nem vinnék, de nem értem, hogy mondjuk egy ketrec egy törpehörcsöggel miért akkora tragédia, ha mondjuk 5 naponta takarítva van az állat, nincs elengedve a házban, nem kotorja ki a forgàcsot, stb.

Nyilván lakásbérlésről van szó, nem szobabérlésről.


2020. nov. 18. 21:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Két halra nyilván nem vonatkozik, csak nem sorolta fel egyesével a tulaj, hogy milyen állatot nem akar. Ha olyanod állatod van, ami szerinted belefér, akkor kérdezd meg, ne azzal kezdd az ott lakást, hogy hazudsz. És igen, bemehet a tulaj előre egyeztetett időpontban megnézni a lakást.
2020. nov. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Ez TÖBBNYIRE, nem vonatkozik olyan állatokra, amik zárt helyen tarthatóak.
2020. nov. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Kisállat a kutya macska kecske, stb. Ami kárt tehet a lakásban. Két guppi nyilván nem ez a kategória.
2020. nov. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Azért a zárcserét beszéljétek meg előre, mert bár jogod van hozzá, neki meg joga van nem meghosszabbítani a bérletet. Amúgy előre egyeztetett időpontban, a te jelenlétedben joga van körülnézni a saját lakásában.
2020. nov. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
4%
Én az ilyenek tulajdonosoknak odavinnék egy lovat...
2020. nov. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van kiadott lakásom, kutya, macska és hasonló szabadon járkáló állatot nem engedek, de akvárium, hörcsög, kígyó, gyík, bármi ami "dobozban" van tartható. Amúgy kérdezd meg, az a legtisztább.
2020. nov. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Még egyelőre nem aktuális, de már foglalkoztaznak ezek a kérdések. Ezelőtt laktam szobaalbérletben, és ott tényleg még növényt sem lehetett tartani sehol, nem hogy akváriumot, ezért kérdezem.

Ismerősöket kérdeztem erről, hogy rendes albérletben, hogy működik és mindenki ezt mondta kivétel nélkül: ,,Biztos, hogy nem lehet vinni semmi ilyet. Egy akvárium/terràrium/ketrec is lehet büdös". Ez mondjuk így is van, én is voltam olyan retkes embereknél akiknél alapból is büdös volt, plusz ott volt egy akvárium is, amiben kb a halak nem is látszódtak.

Köszönöm a válaszokat!

2020. nov. 19. 12:40
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Tulaja válogatja. Volt már velem úgy is, hogy kiírta, hogy nem lehet állatot vinni, megkérdeztem, miért, azt mondta, fél, hogy kárt okoz. Mondtam erre, hogy megértem az aggódást, nem ismeri úgy az állatot, mint én, fizetek +1 hónap kauciót, az fedez kb bármilyen javítást. Azt mondta, oké.

Olyan is volt, aki azt mondta, allergiás a szőrre és mivel szőnyegborítás van, nem lehet rendesen takarítani. Oké, akkor így tényleg felejtős.

De egy biztos: állattal sokkal sokkal nehezebb jó, megfizethető lakást találni.

2020. nov. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Én lakástulaj vagyok, cicát, kutyát, nyulat, görényt..stb nem engedek, nem rosszfejségből, csak szívtam már meg, hogy az össze vissza pisilt laminált parkettát nem akaródzott kifizetni a bérlő.

Mindent ami akváriumban van engedek, nekem inkább az nem férne bele ha a bérlő zárat cseréltetne. Azonnal kiraknám, ilyet nem lehet csinálni. Természetesen soha nem mennék oda és nem élnek vissza azzal hogy van kulcsom, de ő sem élhet vissza azzal hogy kizár és evekig pereskedhetek a saját lakásomért

2020. nov. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A zárcserét azért csinálnám, mert rengeteg ismerősöm panaszkodik, hogy egyes főbérlő/tulajdonos olyanokat csinál, hogy például éjszaka megjelenik náluk, mindenféle kopogàs, stb nélkül, meg bemegy nappal is a házba, jár kel, kotoràszik a cuccok között, és szerintem ez hatalmas baj. Én laktam szobaalbérletben, és ott ugyanez volt.

Azonban külföldön sok olyan van, hogy egy emberé több paneltömb is, és minden lakást egyesével kiad a tulaj albérletbe, ott meg simán lehet zárat cseréltetni, és sok mindent megtehet az ember. Nyilván bőven kell kauciót is lerakni! De ott ideje sincs a tulajnak az albérlőjének az életében kutatnia, meg hasonlók. Nem viccelek, az előző szobaalbérletemben a tulajdonos minden nap gondosan bement a szobámba, és àtkutatta a személyes cuccaimat (elkaptam nem egyszer), sőt számon is kért, hogy miért xy időpontban érek haza, mintha valami kisgyerek lennék, közben kemény pénzeket fizettem azért, hogy én ott lakjak.

Ezzel szemben külföldön vannak olyan helyek, ahol nem csinálnak cirkuszt egy ketreces állatból, vagy abból, hogy valaki zárat cseréltet, nyilván a dohányzás tiltott(de minden lakásba érzékeny füstjelző van szerelve). Rokonomék is ilyen helyen laknak külföldön, azért tudom ezt. Jó lenne itthon is valami ilyesmi hely. És természetesen a tulaj engedélye nélkül nem csinálnék zárcserét, de hozzám akkor se jöjjön a tulaj mindenféle kérdés és kopogàs nélkül, és nyitogassa rám a szobaajtót, meg ellenőrizgesse azt, hogy én kit viszek fel, vagy ki alszik nálam éjszaka. Nyilván nem bordélyhàzat üzemeltetnék a lakásban, vagy akármi, de vannak abszurd dolgok, amikből párat már megtapasztaltam. Ha bejön akkor a főbérlő, amikor épp iskolában vagyok, vagy dolgozni, és ellop valami értékeset, akkor az életben sem tudnám rábizonyítani.

2020. nov. 20. 03:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!