Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A rendőrség szallította el az...

A rendőrség szallította el az albérlőimet, jelentős károkat okoztak, ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Az albérlőimet letartoztatták, de ezt csak a szomszédok elmondásából tudom. A bejárati ajtót szétfeszítették.

Az albérlők minden személyes holmija eltűnt mire odaértem.

Mit tehetek? A kaució nem lesz elegendő a lakásban keletkezett károk fedezetére. Az albérlő címére, ha írok van értelme?



2020. nov. 24. 12:52
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Olyan válaszoljon, akivel történt hasonló vagy jogilag tudja, mi a hivatalos teendő. Rendes legális albérletkiadás, nem feketén ment.
2020. nov. 24. 12:53
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Sokra nem fogsz menni velük sajnos. Ha bűnözők, akkor meg jobb is, ha távol maradsz ezektől.
2020. nov. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Velem nem történ meg, hogy a rendőrség vitte volna el a bérlőimet, de olyan igen, hogy az okozott kár nagyobb volt mint a kaució.

A törvényileg előírt út az, hogy először egy TÉRTIVEVÉNYES levélben felszólítod őket a tartozás rendezésére., határidőt adva benne.

Ez gyakorlatilag totál felesleges kör lesz, mert nem fogják rendezni, de ez a menete.

Utána elmész egy közjegyzőhöz, aki fizetési meghagyást bocsájt ki a követelésedről. A munkadíját (kb.10-15ezerFt) neked kell megelőlegezned, de a követelésed ezzel is növekszik, + kamatok.

Ha ezt 15 napon belül nem kifogásolják meg - és nem fogják, mert át sem fogják venni, de attól még életbe lép - akkor a közjegyző leadja a területileg illetékes végrehajtónak, aki köteles 30 napon belül intézkedni.

Ha nem tudják tőlük munkabérből vonni, akkor foglalnak az állandó lakcímükön, de ameddig teljes mértékben ki nincs egyenlítve a kamatos kamattal terhelt adósság, addig a követelésed él.

Ha a nyugdíjukból fogják vonni, akkor abból, ha örökölnek, vagy kocsit vesznek, akkor abból.

2020. nov. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg ez az útja. De jelenleg úgy tűnik előzetesben vannak, oda nehéz lesz kézbesíteni. A lakcím pedig valószínű még mindig az albérleti cím. Lehet persze nyomozni utánuk, de nagyon nem lesz könnyű. Ráadásul bűnözőkkel sz@rakodni, lehet nagyon nem fogja megérni a dolog a végén.
2020. nov. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 xswerdy ***** válasza:
28%
itt több dolog van. Ha jól értem, a bérlők távozása után volt egy betörés? Tettél feljelentést? A betöréssel okozott kárt jó eséllyel fedezi a biztosítás. De ha jól értem, feltételezed, hogy a betöréstől függetlenül volt a bérlő által okozott kár is? Ezt nyilván a bérlőn követelheted. Az is egy érdekes kérdés, hogy most megszűnt-e a bérleti jogviszony. Nem látok rá utalást, hogy megszűnt volna. Elvileg attól, hogy letartóztatták a bérlőt, te továbbra se mehetsz be a lakásba, neki meg fizetnie kell.
2020. nov. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Hálát adnék az égnek, hogy megszabadultam tőlük, a veszteségre meg nyelnék egy nagyot.
2020. nov. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ha jól értem, a bérlők távozása után volt egy betörés? "

Nem jól érted, a rendörök törték fel az ajót, hoyg a bérlöket le tudják tartoztatni

2020. nov. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Igen, a rendőrök törték fel az ajtót.

Az állandó lakcímére feladtam most egy rendkívüli felmondást.


Annyit tudtam meg most, hogy az egyik börtönben van, nem engedik ki őt, a hírekből meg azt olvastam, hogy nem volt munkaviszonyuk.

Így is valahogy levonható tőlük?


Kikészültem. Betörés nem volt, a ruháik tűntek el. Vagy ez most az? Nem tudom ki vitte el, gondolom a másik albérlő, aki ezek szerint nincs letartóztatva, de nem tudok hozzá elérhetőséget.

2020. nov. 24. 13:34
 9/22 xswerdy ***** válasza:
14%
amúgy mivel indokoltad a rendkívüli felmondást?
2020. nov. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

#9

Kellett volna indokolni? Én ilyenről nem tudok.

Vagy a történtek nem elég?

Nem elég, hogy bűnözőkkel nem akar üzleti kapcsolatban állni?

De nem is kell indokolni.

2020. nov. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!