Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Keresnétek magatok helyére új...

Keresnétek magatok helyére új albérlőt ilyen feltételek mellett?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet, hogy már 3 éve élünk egy társasházi albérletben, ami jó ideje teljesen lakhatatlan. Számunkra legalábbis biztosan. Ennyi tanyasi s*uttyót én még életemben nem láttam, elnézést a kifejezésért.


Minden áldott nap reggeltől-estig hallgatjuk az elefántlépteket, dübörögnek, zeng az egész ház, verik a falat, mint az idióták, este 7-8-9-kor még fúrnak, éjfél mosnak, a centritől majd szétesik a lakás. De volt már hogy péntek este 6-tól este 10-ig kalapáltak és amikor szóltunk, még ők nem értették mi ezzel a baj.

A falak papírvékonyak, az egyik oldali szomszéd és a nője szabályosan ordibál, óbégatva "beszélnek", ez nekik az alaphangerejük, sokszor a gondolataimat sem hallom tőlük.

A másik szomszéd izomból csapkodja egész nap a fiók és szekrényajtókat, mert biztos leesne a gyűrű az ujjáról, ha normálisan csukná be..

Arról ne is beszéljünk, hogy némely neveletlen hülye gyerek azzal szórakozik, hogy a hosszú folyosón fel-alá rollereznek, labdát pattogtatnak, futkorásznak, ordibálnak. Szülők le sem tojják, szóltunk már, 1 hétig kuss volt, aztán kezdődött elölről. És ez csak a töredéke a dolgoknak, egyszerűen belefáradtunk már.


Lényeg a lényeg el akarunk költözni, meg is van az új lakás, viszont itt 60 nap a felmondási idő, de én szívem szerint egy percet nem maradnék tovább itt, ha tegnap el tudtunk volna költözni, még az is késő lenne. De nyilván a kauciót nem akarjuk bukni emiatt.


A tulaj azt mondta, ha előbb talál a helyünkre új albérlőt, mehetünk előbb, úgyhogy mi lenne ha segítenénk mi is a hirdetésben, több albérletes fb csoportban benne vagyunk és így hátha előbb találunk embert. Viszont én jó szívvel senkinek nem ajánlanám ezt a lakást, sőt, szívem-szerint mindenkit arra buzdítanék, hogy a közelébe ne jöjjön ennek a diliháznak, de menni akarunk a lehető leghamarabb.


Ti mit tennétek? Olyan rosszul érezném magam, ha mi találnánk ide valakit, aki esetlegesen minket, mint évekig itt lakókat még meg is kérdezne a szomszédokról, lakóközösségről, mi meg majd mondjuk azt, hogy persze tök jó minden? :(


2020. nov. 25. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

A helyetekben lenyelném azt a két hónap lakbért. olyan működhetne persze, hogy a tulaj meghirdeti és ti mutogatjátok meg első körben, hiszen ti laktok ott (ha ott laktok még egyáltalán). Viszont ha meg nem laktok ott akkor a tulaj érdeke, hogy azonnal elkezdjen keresni mást, hiszen simán lehet, hogy az új bérlő se azonnal költözik. Ha meg úgy alakul, hogy mégis, akkor esetleg jól jártok.

Azt én se vállalnám, be hogy behazudom, hogy minden szép és jó.

2020. nov. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Itt lakunk még igen, legkésőbb jan 1-től tudunk költözni az új helyre.

Most mondjuk még csak fel a szerződést, mert így jött ki a lépés. Tehát január végén, február elején mehetnénk el. A lakbér 130 ezer + rezsi, a kaució 200 ezer. Most ha el is megyünk innen előbb, a lakbért fizetni kell a felmondási időre és ez az, amit nem akarunk, két helyre fizetni.

Ha meg itt nem fizetünk, akkor instant bukjuk a kauciót, ami nem is fogja fedezni a két havi lakbér + rezsit és a végén még mi kerülünk kakiba miatta.

Szóval sajnos esélyes, hogy végig kell várni a 2 hónapot, ha csak a tulaj nem talál előbb új bérlőt.

2020. nov. 25. 13:00
 3/3 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Bocs, nem olvastam végig, de ha 3 évig kibírtad ebben a lakásban, akkor már a maradék 2 hónap semmi ehhez képest.

Ráadásul ha te keresel valakit a helyedre, akkor nehogy az legyen hogy aztán nem fizet és a tulaj még téged vesz elő.. persze teljesen jogtalanul, de előfordulhat. Én nem keverednék bele.

2020. nov. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!