Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérleti szerződésbe bele...

Bérleti szerződésbe bele lehet fogalmazni, hogy terhesség esetén utcára tehetnek? Fel lehet ezt valahol jelenteni?

Figyelt kérdés

Fiatal pár vagyunk, találtunk egy szerény kis lakást, ami mindkettőnknek megtetszett. Amikor mindent lebeszéltünk (mi is szimpatikusak voltunk a tulajnak), elolvastuk a szerződést és ez állt benne, plusz az is, hogy eltitkolt terhesség esetén ugyanúgy élhet a "jogával", az azonnali felmondással. Én ezen eléggé kiadtam, mégis hogy jön valaki ahhoz, hogy nekem be kelljen számolnom arról, ami teljesen magánügy? Természetesen kifogásoltuk az adott részt, azóta nem érkezett válasz.

Ez most teljesen legális, vagy büntetőjogi kategória? Ha aláírjuk, és később kiderül, hogy ez törvénytelen, gondolom, nem vonatkozik ránk. Hol lehet az ilyet bejelenteni? A szerződés megvan az ő aláírásával, mi természetesen nem küldtük visssza.



2020. dec. 3. 21:50
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

A szerződés attól szerződés, hogy mind a két fél közös akaratát tartalmazza.


Ez az akarat nálatok nem közös. Nem kell alairni. Keressetek másikat.


Semmi jogsértő nincs benne, ha nem írod alá, nem is történik semmi.

2020. dec. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Viszont egy ilyennél kellene, hogy történjen valami, ez ugyanis diszkrimináció. És fog is, ha rajtam múlik.
2020. dec. 3. 22:04
 3/41 qkker1 ***** válasza:
92%
Nem diszkrimináció, egyszerűen nem akar gyereket a lakásába!
2020. dec. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
93%

Ez nem diszkrimináció. A tulajdonos dönti el, hogy enged-e állatot vagy gyereket a lakásába.

Ha nem tetszik, nem szerződsz vele.

2020. dec. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim válasza:
97%
Szerződési szabadság van, azt ír bele amit akar. Ha aláírod, elfogadod. Ha az szerepelne benne, hogy minden délben 3 bukfencet kell csinálnod, az elfogadás esetén köteles vagy megcsinálni. Sajnos azt kell mondanom keressetek másikat.
2020. dec. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg ember kerül pácba azért, mert az alberlo gyereket szül az bérelt lakásba, utána pedig lehetetlen kitenni ha nem fizet. Itt nem személyes problémaja van veletek, hanem védi a saját jogait.


Ki akar évekig pereskedni azért, hogy visszakapja a saját lakását? Senki.


Joga van kikoteseket tenni a szerzodesben? Igen, joga van.


Büntetőjogi kategória - e? Nem. Mégcsak nem is szabályserto.


Ha nem akarod, nem kell alairni. Nem kényszerit rá. Az lenne a büntetojogi kategória, ha pisztolyt nyomna a fejedhez, hogy írd alá.


Meg kell érteni a tulajt akkor is, ha egyébként kiakaszto amit írt. Az ő tulajdona, az ő szabályai szerint játszik mindkét fél.

2020. dec. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Az ő tulajdona, viszont onnantól, hogy fizetek neki az én életterem. Az meg sehol nem úgy működik, hogy az egyik fél szabályai szerint játszunk, ugyanis ő kínál egy szolgáltatást, én pedig az ügyfél vagyok. Nem vagyok alárendelve neki semmiben, jó hogy azt meg nem szabja, hogy mikor szabad dugni, vagy egyáltalán szabad-e.

Kicsit a ló másik oldalán ülnek itt egyesek.

2020. dec. 3. 22:47
 8/41 anonim ***** válasza:
100%

Az oké, hogy a te elettered amíg fizeted. Itt pont arról van szó, hogy ha esetleg nem fizeted később valami oknál fogva, akkor kisgyerekkel nem tehet ki. Tehát joga van olyan berlot választani, aki aláírja ezt..


Te ülsz túl magas lovon. Én nem szerzodnek veled, rosszindulatú és problémas berlonek tűnsz.


Mi abban a bonyolult, hogy ha nem tetszik, nem írod alá? Ennyi.

2020. dec. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

A "nem vagy alárendelve" az igaz, teljes mértékben jogod van aláírni a szerződést vagy nem aláírni. Sőt, jogodban áll neked ajánlani egy bérleti szerződés tervezetet. - amit viszont meg neki van joga nem aláírni.


Ha nem tetszik, nem írod alá.

Feljelentgetni alaptalan, drága és időpocsékolás.

2020. dec. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
És sajnos pont azért nem történik soha semmi, mert senki nem tesz semmit, amikor baj van. Ezen változtatni fogok. Ha nem is jelentem fel, de arccal és névvel nyilvánosságra hozom, ha pattogni mer, feljelentem.
2020. dec. 3. 23:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!