Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megteheti ezt a tulajdonos/főb...

Megteheti ezt a tulajdonos/főbérlő?

Figyelt kérdés

Szóval tegyük fel, hogy kibérelek egy szobát, béreltem már szobát, és minden helyen a tulajdonos/főbérlő gondosan turkált a cuccaim között, volt amelyik elismerte, hogy bejár a szobámba, és turkál, és bele is szólt, hogy xy dolgot vigyem el, valakit meg elkaptam, mert mondjuk indultam boltba, a lakásban maradt a sapkám, és visszafordultam, a tulaj meg a szoba közepén turkált a személyes cuccaim között. Ilyen nem egyszer volt, de minden helyen ezt tapasztaltam.

Tehát elegem van ebből. Azt gondoltam ki, hogy veszek egy zárható fémtáskát, és abba belerakom a kisebb értékeimet)elektronikai eszközöket például), meg a nagyon személyes dolgaimat(ugye ezek a táskák kulccsal zárhatóak). Nos, ilyen táskája viszont nem minden embernek van és lehet, hogy a tulaj ha megtalálná olyan dolgot feltételezne rólam, hogy ki tudja miket tárolok benne. Kényszeríthet engem arra, hogy kinyissam előtte, és megmutassam mi van benne?

Tényleg csak a személyes holmijaimat tenném benne, meg egyébként is rendőrnek készülök, szóval nyilván nem azért kell a táska nekem, hogy mi tudom én mit dugdossak benne, csak elegem van, hogy minden tulaj megfogdossa a cuccaimat, meg félek is, hogy egyszer eltűnik valami, mert azért számomra egy powerbank sem olcsó, vagy éppen egy elektromos cigaretta, de van például egy szép kiélezett késem is, amit minden lakhelyemre viszek magammal, mert fontos embertől kaptam, és ezek abszolút nem kéne, hogy eltűnjenek, meg egyébként is rosszul vagyok attól, hogy egy idegen ember hozzányúl a cuccaimhoz, egyszerűen elkap ettől az undor.


2020. dec. 11. 22:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Rakj a szobaajtódra zárat és ha elmész otthonról zárd be, ennyi.
2020. dec. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Általában szobabérlésnél nem engednek zárat cseréltetni. Legalábbis én mindig olyan helyen voltam, ahol nem engedte a tulaj. Meg volt, hogy eleve volt zár a szobàn, de a tulajnak is volt kulcsa, és azt mondta, hogy neki joga van bejönni szerinte, és ellenőrizni, hogy milyen cuccaim vannak. Szóval nem lehetett ott sem zárat cseréltetni.
2020. dec. 11. 22:12
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincs joga, ez nonszensz. Azért ad ki szobát, hogy élvezkedjen.
2020. dec. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
Kamu
2020. dec. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Hármas, pontosan tudom, hogy nincs joga bemenni, de az ilyennel nem lehet mit kezdeni, maximum azt, hogy elköltözik az albérlő.

Négyes, laktàl már egyáltalán szobaalbérletben, vagy azt sem tudod mi az a csak ide dobsz valami baromságot? Én laktam, nem is egyben, és aki szintén lakott az pontosan tudja miről beszélek!

2020. dec. 11. 22:25
 6/20 anonim ***** válasza:
75%

Nem is hallottam még ilyenről.


Én ahol albérletben voltam, soha nem jött oda távollétembern a tulaj. Sőt, néha annyira gázul nézett ki a lakás (pl kifutott főzéskor a kaja és az egész tűzhely olyan volt :D), hogy még amikor otthon voltam, akkor se engedtem be a saját lakásába, és inkább a lépcsőházban adtam oda a pénzt.

2020. dec. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Ja, és fogalmam sincs, hogy egy egyszerű kérdésben mi a farkam lehet kamu. Feltettem egy kérdést: Kinyittathatja velem a saját ládámatbaz albérlő, vagy nem?

Most ebben mi lehet a kamu? Az, hogy veszek egy ládát, vagy mi?

2020. dec. 11. 22:27
 8/20 A kérdező kommentje:
Hatos, szobaalbiban éltem, minden esetben a ,,lakótàrsam" a tulajdonos volt, meg rajta kívül még volt hogy volt 1-2 diák, vagy a tulaj rokona(i). Volt, hogy mi hárman bérlők fent laktunk az emeleten, lent meg a tulaj, fent meg három szoba volt, egy ember egy szobát bérelt természetesen.
2020. dec. 11. 22:29
 9/20 anonim ***** válasza:
92%
Nem is értem, miért nem az ötlött fel először, hogy elköltözz? Sztem teljesen felesleges bármilyen táskával bohóckodni, nem fogja megoldani az alapproblemat, ami az, hogy a tulaj nem bízik benned. Akkor mi értelme van? Keress másik helyet.
2020. dec. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%
A személyes cuccaid között nem turkálhat, ehhez nincs joga. Joga van ellenőrizni a lakást előre lefixált időpontban, de máshoz nincs.
2020. dec. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!