Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Elköltözzek otthonról szobába...

Elköltözzek otthonról szobába vagy maradjak otthon még?

Figyelt kérdés

Mit javasolnátok abban a helyzetben,hogy sajnos barátnőmmel szétmentünk mielőtt elmentünk volna közös albérletbe és így még otthon maradtam a szüleimmel és 31.éves vagyok.Tudom el kellene mennem albérletbe de sajnos csak a szoba bérlés jöhetne nálam szoba. Félek,hogy ha szobát bérelnék akkor kitudja milyen emberekkel lennék egy lakásban. Félek attól,hogy mivel több idegen ember lenne a lakásban több probléma merülne fel mintha otthon lennék a szülőkkel. Például hangoskodás,egymás kajája megevése,másikra nem oda figyelés,egymás kerülgetése,. Szóval úgy érzem,hogy csöbörből vödörbe kerülnék és még ráadásul kevesebb pénzt is raknék félre.Csináljam azt inkább,hogy megismerkedek egy nővel és majd vele együtt menjek el albérletbe?

Tényleg ha elkezdenék ismerkedni újonnan akkor a "lakhatásom" miatt össze tudnék jönni velem egykorú nőkkel? Vagy ebben a korban már mindenkinek lakása van, esetleg simán kifizet egy budapesti albérletet?



2020. dec. 23. 16:14
 1/8 A kérdező kommentje:
Amúgy rájöttem. Ugye 31 vagyok,első körben szoba bérlés,2.párkapcsolat,3.összeköltözés,4.lakásra gyűjtés.5 családalapítás 30-as éveim végére.?.
2020. dec. 23. 16:37
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy jó ötlet a szobabérlés párkapcsolathoz, mert nem biztos hogy vihetsz fel "vendéget" és ráadásul tényleg ki tudja, hogy milyen lakótársat fogsz ki.
2020. dec. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ja azt nem is tudtam,hogy vendéget nem is biztos hogy felvihetek szobára.Ha meg ha lakást bérelnék akkor meg szinte az egész pénzem elmenne(albi,rezsi,kaja,egyéb kiadásaim) és akkor hogy ismerkednék kevés pénzel? Gondolom ha nővel ismerkedik az ember akkor kell ezt azt fizetni udvarlás céljából. Megvagyok lőve.....
2020. dec. 23. 17:20
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszerű az élet 🤷‍♂️
2020. dec. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre maradj a szüleiddel, aztán majd eldől.
2020. dec. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Várok egy építő jellegű kommentra
2020. dec. 23. 17:58
 7/8 anonim ***** válasza:
44%

Úvy irigylem az ilyen embereket... én 17évesen már munkásszállóra voltam kényszerülve, ez meg 31 évesen jódolgában nem tudja eldönteni, mi legyen...

Ne bérelj szobát,m kezdj el sporolni, tedd el minden hónapban azt a pénzt amit albérletre szánnál... aztán ha esetleg lesz egy komolyabb kapcsolatod, neadj isten csoda folytán találsz egy nálad normálisabbat párnak aki már régóta gondol a jövőjére is, esetleg ketten együtt már vehettek is,vagy lehet egy biztos alapotok egy lakáshitelhez...

2020. dec. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 moozygoo ***** válasza:

Hello,


Nos igen, ha szobát bérelsz vadidegenekkel kerülsz össze, ami ijesztő lehet, de azért nagyjából feltudod mérni milyen emberek, ha ott vannak ők is mikor megnézed a szobát amit bérelni fogsz.


Ami bajokat felírtál meg is történhet, de ha ilyenekkel kerülsz össze, akkor mindenképp keress majd másik kiadó szobát, egész addig, amíg nem találsz egy számodra megfelelőt.

Ez lehet az első bérléssel összejön, lehet hogy csak az ötödikkel.



Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz.

Ha téged és a szüleid nem zavarja hogy náluk laksz, akkor lakj náluk, és gyűjtögesd a pénzed. Fontos, hogy ne arra gyűjtsd, hogy majd egyszer elköltözöl és jól elszórod. Azért rakj félre pénzt, hogy fejleszd majd magad belőle képzéssel, iskolával, hogy többet kereshess a jövőben, és legyen idővel önerőd lakáshitelre.

Ha nem tudsz mamahotelban maradni, akkor persze irány a szoba bérlés, de úgy is törekedni kéne a fejlődésre és félrerakásra.


Szobabérléssel nyilván nehezebb felvinni lányokat, de nem lehetetlen.

Ez a lakótársaktól függ, meg attól milyen lakást/szobát bérelsz.

Plusz lehet néha a leendő párodhoz is menni, ha nála engedik a körülmények.


"ebben a korban már mindenkinek lakása van"

Nehogy ezt elhidd, hiszen te is élő példa vagy rá, hogy nincs mindenkinek...

Azt hogy ki mennyire simán fizet ki valamit, emberfüggő, de könyörgöm ne a pénz miatt gyere össze valakivel, és törekedj arra hogy férfiként te keress többet, mondom ezt úgy hogy én is pasi vagyok.

2021. jan. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!