Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Van itt olyan aki nem érzi az...

Van itt olyan aki nem érzi az albérletet "nem sajátjaként"?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy kidobott pénz és sosem lesz a tied. Nos szerintem nem kidobott pénz mivel a lakthatásért fizetünk. Saját lakásra is lehetne ugyanezt mondani mivel a jobb típusú lakások, családiházak ára az egekben van sokszor és mire én összegyűjteném azt addig már rég kirepülhettem volna és lett volna több szabadságom ami többet érne nekem mint saját ingatlan. Én ekkora összeget szerintem nem tudnék összegyűjteni, főleg nem előre tervezni 20-40 évre mire össze jönne. Vannak bizonyos albérletek ahol megengedik, hogy azt csinál amit akarj mint szobafestés, kisállat és miegymás. Barátnőm pont ilyenbe lakik és mellette szintén egy lány van egyedül albiban. Én kifejezetten el tudom magam képzelni egy albérletben akár 40 évig ha ennyi ideig is sikerülne meghosszabítani mindig és ha olyan a lakás, hogy tökéletes az igényeimnek amit eladó házaknál nem mindig látok és azoknél is több a munka. Ti mit gondoltok vagy hogy méritek fel ezeket? Nem ítélem el azokat se akik saját erejükből vennénke házat mint albérletet de sajnos valamennyiünknek ez nem megadatik. Van esetleg itt olyan aki több éve él egy albérletben? Nektek milyen érzést ad az albérlet? Kíváncsi vagyok a véleményekre.:) Ja és szüleitek, család mit szólt ahho, hogy elmentek onnan?

2020. dec. 26. 11:58
1 2
 1/18 Dave092 ***** válasza:
39%
De ha már így is úgy is fizetsz havonta, akkor miért fizeted szívesebben másét? Egy hiteltörlesztő sem drágább sokszor. Ha az meg holnap meggondolja magát hogy jövő hónapban eladja költözz ki mehetsz máshova kezdheted elölről a személyre szabást. Az évek során az igények változnak tehát lehet te is csak most érzed így hogy negyven évig is ellennel egy albiban. Egy saját lakásnál csak rajtad áll meddig vagy abban a lakásban, egy albinál még a tulajon is
2020. dec. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

Én nem mernék beleinvesztálni nagyobb összeget, mert félnék, hogy gondol egyet a tulaj és eladja.

Egyetlen egy járható út az, ha a felújítást számlával igazolnám és annak az árát vagy egy részét lelakhatnám. Viszont kevés ilyen tulajról hallottam, talán 1-2 esetről, pl régi ablak cserénél mondta a tulaj, hogy jogos, de nincs ideje foglalkozni ezzel, csinálják meg, majd fizeti, de végül elengedte a lakbérből.

2020. dec. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

nos itthon nem szeretek már lakni.

Másak az igényeim, család szokásai is megváltoztak, nincs sjaát terem, itthon csak a vitaa megy minden apróságra...

2020. dec. 26. 12:23
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

Egyszerűbb lenne először olyan munkát vállalni ahol ott laksz és mikor össze jött kis pénz mag akkor neki vágni .

Mert össze jön a pénz mag addig is van hova haza menni .

2020. dec. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

Ne ugy gondolkodj hogy osszegyujtenel 20 milliot keszpenzben es ugy vennel hazat.

Hitelt kell felvenni es fizetni alberlet helyett azt.

Alberletre rakolteni ugy hogy kifested teljesen felesleges mert nem a tied es ha lejar a szerzodes akkor mondhatja a tulaj hogy koltozz, nem adja ki tovabb.

Mi van ha nem talasz olyat ahol gyakorlatilag szabalyok nelkul elhetsz? Mondhatja hogy nincs haziallat, kisgyereket nem vihetsz oda.

Ha hitelre veszel hazat akkor a bankot nem erdekli hogy elsz, nem kuld es ha fizeted a hitelt.

Mi fel eve vettunk hazat, nagyobb mint az alberlet es kevesebb a torlesztonk.

2020. dec. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
5.ezért van álalában a kereső.ott be írhatod hogy kisállat, bútorozott stb...és kiad egy csomót.hitelt semmiképp nem akarok, életben is eleget tartoztam nem hiányzik egy ekkorra összeg.
2020. dec. 26. 12:46
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

Igen, fizetünk a lakhatásért + a főbérlő megélhetéséhez is nagymértékben hozzájárulunk. 7 éve vettünk fel 10 millió hitelt, 54.000 a havi törlesztője. Albérlet 90.000-130.000 + a rezsi.

A bankot nem érdekli, nem csenget a kapun havi rendszerességgel mert ő körbe szeretne nézni...

Bankot 2 dolog érdekli, a számlán legyen levonható 54.000

Ne okozzunk értékcsökkentést az ingatlanon (melléképület lebontás stb.)

2020. dec. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

szóval most épp dilemmában vagyok.

nem tudom megéri e albérlet.

Engem kifejezetten irritálna ha a bérlő jönne lűtogatásra még ha szólna is, olyan mintha váratlan vendég lenne megtervezett időben. MEg attólis félek hogy a tulaj egyszer meggondolja magát azt nem adja ki pl.mikor lejár a szerződés. NA ezek miatt félek kicsit az albitól. sajátot meg nem tudom hogy tudok megszerezni. sima társasházi lakás nekem nem játszik max kertes ház.

2020. dec. 26. 12:55
 9/18 A kérdező kommentje:
de nem zárom ki a társasházi lakásokat sem.
2020. dec. 26. 12:57
 10/18 anonim ***** válasza:
55%

Régen mindig azon görcsöltem, hogy albérlet elviszi a pénzemet saját lakás kell valahogy. Semmi kezdőtőkém nincs a fizum is alacsony

olyan nagy hitelt nem adnak a bankok.

Most hogy szingli vagyok főleg esélytelen, fel is adtam. Nem érdekel az albérlet kifizetés és ennyi. Nem izgat, hogy másnak adom oda a pénzt, nem "kidobott pénz" mert én oda adom a tulajnak a pénzemet én meg az ő lakásában élek ilyen egyszerű.

Saját lakás. Egy fogalom. Sokat táplálsz bele mert nagy az értéke. Úgy gondolj rá mint mondjuk valami értéktelen dologra mint pl egy ceruza. Ha leírsz valamit nem mindegy, hogy a ceruza a sajatodé? Kölcsönkérted valakitől amíg írsz aztán visszaadod. Nem görcsölsz hogy jaj ez nem saját, nem az én nevemen van, nem én fizettem ki.

10 éve élek albérletben de ismerek valakit aki 50 felett van és sose volt saját lakása. Jól elvan, de a legkisebb gondja az albérlet.

Most még biztos zavar a gondolat, hogy más lakásába kell költöznöd de majd ha eltöltesz egy bizonyos időt hozzaszoksz az albérlet fogalmahoz és természetes lesz mint a reggeli fogmosás

2020. dec. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!