Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Fogadnátok be albérlőt?

Fogadnátok be albérlőt?

Figyelt kérdés

Sokan csinálják, hogy a könnyebb fizetés esetében a lakásukba társbérlőt vesznek be, vagy a házuk egy üres szobájába albérlőt vesznek, amiből plusz pénzük van.

Meg persze nincsenek egyedül.


De azért én mégis csak félnék kulcsot adni egy vadidegennek és együtt lakni vele.

Nem azért mert gyilkos, de mi van ha kirámol(nak), míg nem vagyok otthon? Vagy ilyesmi.


Ti mit gondoltok?


23/F


2020. dec. 30. 07:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

Én is szobát bérlek többekkel együtt miért ne? Ha kell a pénz add ki.

Ez nem ritka dolog nem te csinálod először. Ezért kell az albérlőnek szerződést írni és megadni az adatait és kauciót fizetni, mert ha kirámol vagy kárt okoz akkor le tudd vonni vagy hatósághoz tudj fordulni ha lelép a cuccaiddal.

2020. dec. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha lenne még egy házam azt kiadnám albérletben, de a lakásban amiben élek nem fogadnék be senkit. Vendégből is elég 1-2 nap. Egy hét után már megfutamodnék. A szük családomon kívül senkit nem viselek el hosszútávon. Azok a gyerekeim meg a férjem.

43/n

2020. dec. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A saját lakásomon ahol én élek, nem osztoznék idegennel.
2020. dec. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Kb. tíz éven keresztül éltem együtt különböző társbérlőkkel, amíg fiatal voltam. Sosem volt baj, de lehet, hogy ma már nem tennék ilyet. Akkoriban viszont kényszer volt, mert egyedül nem tudtam kifizetni egy lakást. Nőként csak nőkkel laktam együtt, férfiként viszont azért nagyobb a rizikó. Sokszor nem is én választottam társat, hanem a főbérlő odavett valakit akit gondolt, én meg reggel néztem ki a fejemből, ki az az idegen a konyhában.

Ha saját lakásba fogadnék valakit, akkor alaposan leinformálnám, akár a munkahelyén is, és zárat tennék a szobámra.

2020. dec. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Sok barátom, ismerősöm keres albérletet vagy él albérletben, amiért többet fizet a kelleténél. Én elsősorban őket szemelném ki. Esetleg kollégát, évfolyamtársat, ilyesmi.
2020. dec. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Főbb okok, hogy nem tudnek elviselni es egyuttelni egy olyan emberrel, akit nem szeretek, hanem csak penzert lakhat nalam, valahogy idegen ez tőlem. Lehet rendes, de lehet egy igenytelen pcs, amire csak kesobb jossz ra, es magadat stresszeled.

Attol nem felnek, h kirámolja a lakast, hisz tudod az osszes adatot, kersz kauciot, tehat gyorsan meglenne, ha megis. Viszont kisebb dolgok eltunhetnek, vagy idegesito amikor a sajatjat nem talalja, es pl a te fesudet, borotvadat hasznalja, megeszi a kajad, mint a koliban. Ha mar ilyesmire vetemednek, a sajat lakreszemet es a konyhat biztos bekameraznam.

2020. dec. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Számomra nincs ebben semmi különös. Gyerekkoromtól megszoktam, hogy fizetővendégek vannak nálunk, bár igaz, mi nem egy kis lakásban éltünk, hanem egy rohadt nagy házban. De később is laktam albérletekben, és sosem zavart, hogy másokkal kell együtt lakni. Ha nagyon nem lenne pénzem, és elférne a lakásban egy albérlő, minden további nélkül fogadnék egyet. Én nem akarok vele társalogni, beszélgetni, nem azért van ott.
2020. dec. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom.

Nagyon sok mindentől függ, pl.ha nem tudnám fizetni a rezsit vagy a törlesztőt és elúszna a lakás, akkor kötnék kompromisszumot és laknék együtt mással.

De csak nagyon erősen leinformálva, közjegyző előtt kötött, részletekre kiterjedő szerződéssel, kiköltözési záradékkal, befogadó nyilatkozattal.

2020. dec. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
34%
Életemnek az a napja legyen az utolsó ha a saját lakásomba rajtam (neg a páromon) kívül más is lakna életvitelszerűen. Szerencsére sosem voltam annyira megalázó helyzetben hogy random emberekkel kellett volna egy fedél alatt laknom.
2020. dec. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán fogadnék be albérlőt a saját lakásomba magam mellé. Úgy, hogy albérletbe kéne mennem, és bérelnék egy szobát, és lennének mások is rajtam kívül, az oké. nagyon rosszul állnék anyagilag, akkor nyilván persze lehet elgondolkodnék ezen, de amúgy a saját lakásomba magam mellé nem annyira akarnék egy idegent.
2020. dec. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!