Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Akik egyedül laktok albérleten...

Akik egyedül laktok albérleten, mennyibe kerül rezsivel együtt az albi és mennyi pénzt tudtok 1 hónapban félretenni ? Mennyit költötök kajára és egyéb dolgokra?

Figyelt kérdés
Én régóta gondolkozom, hogy egyedül szeretnék lakni, nem való nekem a lakótárs, csak az a redvás pénz lenne meg, azonnal dobbantanék innen.

2021. jan. 6. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Ha most lakótárssal laksz akkor mi a kérdés?


Összeadod mennyiért bérlitek ketten, annyi lesz egyedül. Rezsivel ugyanez a helyzet, megnézed mennyit fizettek annyi lesz. Kajára, egyebekre meg ugyanannyit költesz mit eddig.


Félre tenni meg annyit tudsz, amennyi marad, Fizetés mínusz fentiek.

2021. jan. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Nekem amúgy:


500e fizu.

110e albérlet (1,5 szobás panel, Budán)

30e rezsi (változó télen sok nyáron kevesebb, panel)

75e kaja, szórakozás, napi kiadások

35e éves nagyobb kiadások (Orvos, gyógyszer, nagyobb utazás, stb)


Átlag havi 250-be kerül az élet, nyilván van hónap mikor 200 máskor 300.


Ha nagyon össze húznám a nadrágszíjat, és kisebb albérletet (garzon) találnék, akkor azon max 20e spórolás, kaja, egyebeken jó 15e mert sok hülyeségre költök. Meg az éves kiadásoknál lehetne fogni a "biztos kell ez most" gondolkodással.


De 200 alatt akkor sem jönnék ki. És a jelenlegi 250-et is simán fel tudnám tolni 300 felé egy jobb albérlettel, vagy olyan dolgokkal amikre most keveset költök (ruházkodás pl.)

2021. jan. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2-es: 500 ezres fizu ?? Mit dolgozol ?
2021. jan. 6. 13:11
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Én hitelt fizetek, szóval a rezsi 45nm-es lakásnál:

11.250 a közösköltség

~6 ezer a villany, nyári hónapokban ~3 ezer a gáz, most viszont baromi sok lesz :D

4-5 ezer a víz

~10 ezer a TV+Internet (Utóbbi lehetne kevesebb, illetve kevesebb is lesz, mert azóta csökkentek az árak, csak telne már le a hűségidő...)

Mobil meg céges.

Kaja az meg olyan, hogy mindenkinek más az igénye. Nekem valszeg sok elmegy rá, de hogy őszinte legyek, nem tartom számon ezeket. Hasonlóan keresek, mint #2, de én szerintem többet költök.

2021. jan. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

"500 ezres fizu ?? Mit dolgozol ?"


Ezt most úgy mondod, mintha ez valami hipermagas összeg lenne.


Holott mint mondtam, csomó dologra nem költök és így megy el 250 körül. És mint mondtam, simán el tudna menni 300 is, egy jobb albérlettel, több hobbival.


És akkor a telefonom a cégem fizeti, a kocsimat a cégem fizeti, csak a benzin, parkolás, mosás havi 50-60 ezer. Nyilván ha nekem kéne fizetni sokkal jobban fájna. Szervizekről ne is beszéljünk.


Illetve nincs semmi előfizetésem, újságok, Netflix, TV, internetes tárhely, nem járok kondiba, stb.

2021. jan. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5: Hát azért az 500 ezres nettó fizu magyar viszonyokhoz képest elég magasnak számít...
2021. jan. 6. 18:13
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyira nem vészes, mert gépkezelőként vidéken én is megkeresem a nettó 450-500 ezreket gyári munkásként. Persze ez bőven átlag feletti, már-már mérnököket leköröző fizetés, de ennyi a bér nálunk és kész.:) + feleségemmel lakom még jelenleg albérletben aztán 1 hónap múlva költözünk át az új családi házunkba. Egyedül fizetném az albérletet + alapvető kiadásokat, akkor úgy 250-300 ezret tennék félre havonta. Természetesen nem Budapesten, megyei jogú városban.
2021. jan. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindenki 4-600 ezret keres, nem tudtad? 😂 Amúgy egyetemi végzettséggel nem sok az, lehetőség mindenkinek adott 😉
2021. jan. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!