Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyi ideig voltatok vagy...

Mennyi ideig voltatok vagy vagytok albérletben? Otthonos számotokra?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Érdeklőnék, hogy akik albérletbe mentek azok mennyi ideje vannak ott? Mennyire otthonos számotokra, hogy mégsem a tiétek a lakás de albérlet mellett döntöttetek? Egyedül vagy párral vagytok? Miket engedhettek meg ott magatoknak pl.festés, szögelés, kisállat? Sok nem engedi de valahol csak lehet nem?



2021. jan. 10. 01:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten laktam két évig albérletben az egyetem miatt a testvéremmel. Egyáltalán nem volt otthonos, lepukkant volt és utáltuk, de elfogadható áron volt és egyetemisták voltunk, nem nagyon válogathattunk. Kifestettünk, mert nagyon penészedett a fal, azt kellett helyrehozni, de kiköltözésnél a nem szakszerű festés miatt nem adta vissza a tulaj a kauciót. Persze arra tett magasból hogy a ház fala penészes volt, szerinte a mi hibánk volt. Aztán külföldre költöztem, ahol még három évet laktam albérletben, már a férjemmel. Az már valamivel otthonosabb volt, mivel az összes bútorunk saját volt, közösen vettünk mindent. A lakást cégtől béreltük és nem magánszemélytől, így sokkal tisztább volt az egész, nem járt a nyakunkra a tulaj, és ha valami elromlott, azonnal jöttek orvosolni a problémát. Szögelés, festés vagy bármiféle módosítás persze itt sem volt megengedett, mivel a házban lévő összes lakás kiadásra volt kínálva, nagyjából egyformának kellett kinézniük. De jó volt, szerettem. Külföldön teljesen más a bérleti kultúra, sokkal korrektebb és átláthatóbb. Egy hónapja költöztünk ki onnan a saját házunkba.
2021. jan. 10. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
2 évig, utána vettem sajátot. Hamarabb ott kellett volna hagyni. Nagyon lepukkant volt, illetve nyüzsögtek a csótányok. A közvetlen szomszéd kukázott, és hozta fel a kukából a cuccokat. Gondolhatod... Borzasztó volt
2021. jan. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Én 5 évig laktam albérletben Budapesten és rossz tapasztalataim vannak. Mindig csak szobát béreltem másokkal. Soha nem tudtam egyik helyen sem otthon érezni magam, pedig 4 helyen megfordultam. Ma Magyarországon nem úgy viszonyulnak a tulajdonosok a bérlőkhöz, mint egyenlő üzleti partner, hanem mintha valami megtűrt személy lennél vagy ő lenne a főnököd. Főbérlővel ne lakj együtt soha. Az egyik tisztaságmániás, a másik szerint túl nagy a füst, ha főzöl, szóval egyél étteremben kétszer annyiért. A harmadiknak az fájt, hogy vizes lett a padló zuhanyzáskor, de egy nyomorult függönyt nem akaródzott neki venni. Valami nyűgje, baja mindnek volt. Az ilyen "apróságok" megkeserítik az ember életét, és ellehetetlenítik a privátszférát, otthon érzését.

A baj az, hogy nem válogathatsz, és ezt jó magyar módra ki is használják. A szerződéseket persze kamuból megírják, mert kivétel nélkül az összes feketézik, de arra azért ügyelnek, hogy az kizárólag őket védje. Itthon nincs szabályozva ez a rendszer és ez a bérlő-tulajdonos kapcsoltra nagyon is rányomja a bélyegét.

2021. jan. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

En kulfoldon laktam alberletben a felesegemmel 2 evig. Egy kis lakast bereltunk ami egy ceg tulajdona es az osszes lakas abban a tombben berlakas.

Nem ereztuk otthonosnak es nem volt megengedve a festes, furas. Kepeket kis szoggel lehetett felrakni, azert nem szoltak. Mondtam is a felesegemnek hogy ne nagyon tendezkedjen be mert nem tervezzuk hosszu tavon itt 😀

A zaj volt a legnagyobb baj ami a szomszedtol jott na es persze az ár. Vegulis ha valami elromlott akkor jottek es megcsinaltak pl volt dugulas, egyik lampat kellett cserelniuk.

Tavaly vettunk sajat hazat. Mar nincs zaj a szomszedbol ilyenek mint lepkedes, szex, tv, porszivo es a hitel torlesztoje kevesebb mint az apartman berlese es meg nagyobb is a haz 😎

2021. jan. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

10 éve lakok albérletben. Laktam vidéken, Pesten, Londonban, sok helyen. Volt, hogy párommal laktam, volt, hogy egy pici fél szobát bérletem, volt, hogy saját lakásom volt külön nappalival egyedül.na az volt a legjobb, de nem húztam sokáig, túl drága volt.

Sokszor költöztem, sosem éreztem úgy magam, hogy itt hosszú évekig el leszek.

A mostani szobámba épp nemrég költöztem be, de itt se ragadok le örökre az biztos. Bár egyelőre szeretem, kertes házban van, de van saját fürdőm, a konyha és a nappali közös és elég nagy ház, és modern felszerelt. Nekem most az a lényeg, hogy nagyon szép nyugis helyen van, és közel a munka. Nem kell metróznom meg buszoznom

2021. jan. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Budapest agglomerációjában éltem 3 évig albérletben. 1,5 évig egy baráttal, utána a párommal. A főnököm lakását béreltük, így viszonylag komoly bizalmat kaptunk. Nagyjából azt csináltunk amit akartunk, talán egyszer jött fel csekkolni a lakást egy elszámolásnál. A meglévő bútorokat nem engedte lecserélni (pedig elég leharcoltak voltak), de festést engedett volna, a fúrással sem volt baja. Némi unszolással egy macskába is belement az utolsó évünkben. :)
2021. jan. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 moozygoo ***** válasza:

Kicsivel több mint egy éve bérelek szobát.


Nem mondanám otthonosnak, mert mivel lakótársam van, és a lakás eleve a tulajé, így nem érzem magam igazán szabadnak.

Festést van hogy emlegeti a tulaj, de biztos nem fogom, ami pénzt tudok félrerakok hogy egyszer összejöjjön az önerő és vehessek lakást :D


Kisállat valószínűleg nem lehetne, de itt nem is tartanék.

2021. jan. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Ezt sose értem, hogy tulajok milyen alapon várják el, hogy kifesd a lakásukat.
2021. jan. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 moozygoo ***** válasza:
Őszintén én sem, minden alkalommal mondom is neki hogy megvagyok elégedve a szoba színével és nem tervezem átfesteni :D
2021. jan. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én többször laktam albérletben. Az első, kb 40 éve olyan volt, hogy télen befagyott a víz a pohárba, ha este 1-kor már nem tudtam a derékig érő hóban hátraverekedni magam az olajos hordóig. Később fiatal házasként is albérletben kezdtünk. Aztán sok évre rá, 10 éve, szintén albérletben latunk, de az már külföldön volt.

Egy biztos; albérletben csak LAKNI lehet, ÉLNI nem!

2021. jan. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!