Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire igaz, hogy Budapesten...

Mennyire igaz, hogy Budapesten irreálisan magasak a bérleti árak?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Ha igaz, akkor mi viszi fel ennyire? Vidéken élek (még egyelőre otthon) és dolgozom, de tervben van, hogy felköltözzek jobb kereset és karrier meg lehetőségek miatt. Itt eléggé trágya mód bánnak az emberekkel melóban, úgy hallottam Pesten ez is jobb egy fokkal. Most albérletet nézek és látom az árakat, hogy ahhoz képest, amit nyújt nagyon siralmasak az ajánlatok legalábbis nekem, lelakott meg szocreál bútoros helyek vannak csak elfogadható áron. Szobát vennék ki spórolás miatt, de nekem itt, ahol 240 már magasabb bérnek számít 60-90 egy szobáért irreálisan sok vagy annak tűnik. Ki tudnám fizetni, de elvből nem adnék ennyit érte. Amúgy hegesztő a szakmám, érdemes tenni egy próbát, vagy a bérleti díj + megélhetés úgyis elviszi a pénzt?

2021. jan. 10. 11:47
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
88%

Ha irreálisan magasak lennének, akkor üresen állna a bérlakások többsége.

Jelenleg nem ez a helyzet.


Kereslet-kínálat szabályozza az árakat.

Amíg van rá fizetőképes kereslet, addig nem irreálisak az árak.

2021. jan. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
86%
Hegesztőként vidéken is megkeresed, amit Pesten keresnél, csak a zsebedben marad 100ezer Ft. Amúgy meg, milyen hegesztői karrier van Pesten, ami vidéken nincs?
2021. jan. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
81%
Elég magasak a fizetések is így megtehetik, h kiveszik a 60-90 ezres szobákat is, 240e nettó pl már pesten is néhány embernek soknak számít.
2021. jan. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Gyerekek, szerintem senki szerint nem normális az, ha a fizetésed harmada egyből egy idegen zsebébe vándorol. Még nem találtam biztos infót, de Pesten ha meglenne a fizum legalább egy 350, akkor vállalható lenne egy szoba. Másképp nem, mert akkor csak adnék a sz_rnak egy pofont.

Azt értem, hogy piac szabályoz, le is írtam. Ettől még lehet az a véleményem, hogy sok, és nem csak én mondom ezt. Amúgy vidéken is drágultak, de nem ilyen mértékben. Amúgy azok véleménye érdekelne, akik szintén vidékről mentek fel.

2021. jan. 10. 12:12
 5/35 anonim ***** válasza:
86%

"Gyerekek, szerintem senki szerint nem normális az, ha a fizetésed harmada egyből egy idegen zsebébe vándorol."

Régebben sem volt ez nagyon másként, és külföldön is ez az arány. A lakhatás mindenhol drága.

2021. jan. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Külföldön lehet forintba átszámítva még drágább is, de a fizud kb. hatodát viszi csak el. Kanada pl. Tehát egyáltalán nem drága.
2021. jan. 10. 12:51
 7/35 anonim ***** válasza:
86%

Kulofoldon is draga.

Pl usaban egy bolti elado hazavisz 1300 korul havonta, 1 szoba berlese rezsivel egyutt 500-600 dollar.

Egy szakmunka is kb 2000-2500 dollar korul visz haza havonta.

Ha 1 szobas apartmant akar berelni akkor nagyjabol 1000 dollar havonta plusz rezsi.

Szobat nehezebb berelni mert jobban erdekli oket hogy ki vagy, kivel fognak egyutt lakni es a szakmunkasoknak nincs jo hirnevuk.


Hegesztokent inkabb videken dolgozz mert ugyan annyit keresnel, de 60ert mar lakast kapsz, nem szobat.

2021. jan. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Az usában nincs akkora hagyománya a bérlésnek, mint Kanadában, Németországban pl. Így nem is élnek életük végéig albérletben, mindenki igyekszik saját ingatlant venni. Itthon viszont már kialakult egy bérlői generáció, ehhez képest az árak még mindig az egekben.
2021. jan. 10. 15:36
 9/35 anonim ***** válasza:
85%

Egyáltaláb nem sok, ha csak a fizetésed 1/3át viszi el a teljes lakhatásod/rezsid.


Nekem házam van, és a fizetésem több, mint fele biztos elmegy a rezsire és egyéb kötelező munkálatokra.

2021. jan. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Lol, nem mindegy, hogy saját magadra megy el, vagy másnak a zsebébe... én szerinted el tudom magamra költeni az albérletre kiadott pénzt? Nagyon hülye párhuzam... ha lesz egyszer saját lakhelyem, akkor sem változik a kiadásom, viszont a hitelt is magamnak fizetem...
2021. jan. 10. 16:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!