Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek sem normális...

Szerintetek sem normális helyzet ennyi idősen elköltözni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, végzős diák, még érettségi előtt betöltöm a 19-et. Érettségi után levelezőn szeretném elvégezni az egyetemet munka mellett. Ez akkor is így lenne, ha nem akarnék elköltözni, de mégis el szeretnék. Van egy komoly kapcsolatom, egy megbízható, talpraesett, törekvő, már kereső barátom. Egy olyan helyre költöznénk, ahol nem kell lakbért fizetni, mert direkt fiatalok számára van, hogy el tudjanak indulni a saját életük útján. A barátom már nagyon költözne, és az igazat megvallva én is, mert minden könnyebben megy nekem, ha vele lehetek. Ha vele kelek fel reggel és tudom, hogy este is együtt fekszünk le, akkor az olyan energiát ad nekem, hogy sokkal inkább hatékony amit csinálok. Amúgy is nehezen bírom, hogy csak a hétvégét töltjük együtt, pláne, hogy csomószor azokra a napokra is van terv, így nem lehetünk kettesben. Így a hétvége is szabad lehetne néha, mert eleve együtt lakunk és nem igényelném annyira a hétvégi együttlétet.

Pénzből kijönnénk, csak az ő fizetéséből is, de természetesen én is dolgoznék.

Anyukám ezt nagyon ellenzi. Szerinte túl fiatal vagyok. Pedig szerintem nem feltétlen, mert sokan költöznek el érettségi után. Azt mondja, hogy a beleegyezése nélkül fogok elköltözni, ha költözök, mert ő ezt nem támogatja.

Ekkora nagy baj, ha az ember korábban akar saját lábra állni?

Mit gondoltok?



2021. jan. 13. 19:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"Egy olyan helyre költöznénk, ahol nem kell lakbért fizetni, mert direkt fiatalok számára van, hogy el tudjanak indulni a saját életük útján"


.

Hát mit kell fizetni?

2021. jan. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Csak a rezsit és egy lakás előtakarékosságit kötelezően, magunknak.
2021. jan. 13. 19:32
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Van itt is nálunk ilyen "Fiatalok háza" , csak tele van kissebségivel. Nemnagyon járok arrafelé, de amennyire tudom ott is megvan mennyi ideig lakhatnak, és szintén feltéltel a lakástakarék, csak valahogy utána sem nagyon akarnak kiköltözni.
2021. jan. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Ahhoz hogy ilyen helyre bekerülj, minimum ötgyerekes egyedülálló cigányasszonynak kéne lenned 18 évesen... :))))
2021. jan. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem, nincs tele kisebbségivel. Teljesen átlagos fiatal párok vannak ott. Nincs olyan hogy nem költöznek ki, mindenkinek 5 évig van lehetősége ott élni.


De értékelnék ha a kérdésre válaszolnátok. Nem az a lényeg, hogy hova költözök.

2021. jan. 13. 20:08
 6/13 anonim válasza:
92%
Szerintem 19 évesen ne akarj asszonyt játszani. Tanulj, dolgozz, bulizz élj. Együtt élni nem annyi, hogy együtt kelünk, fekszünk. Tudsz főzni, háztartást vezetni? Hidd el munka, tanulás, háztartás sok lesz 19 évesen.
2021. jan. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon lilaködös álmaid vannak... ha lennének ikyen fecskeházak, elsősorban gyerekeseknek adnák. De szinte csak mutatóban van ilyen egy-egy várisban...
2021. jan. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hol vannak ilyen lakhatási lehetőségek?
2021. jan. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Tesom is elkoltozott igy a baratjahoz erettsegi utan, aztan 1 ev utan visszakoltozott. Lakva ismered meg a parodat.

A koltozes nagyon maceras, sok penzbe kerul. Ha a baratod kozel lakik es tudtok talalkozni napi szinten, vagy legalabb nehany alkalommal egy heten akkor felesleges koltozni.

2021. jan. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Én nagyon nem ajánlom, igazat adok anyukádnak. Ne akarj túl korán felnőni, 19 évesen elvezd ki, hogy a mai világban nincsenek olyan kötelezettségeid, hogy háztartást vezess, főzz, moss, takaríts és még dolgozz plusz tanulj is. Még ha levelezos is a képzés, akkor sem lesz az olyan egyszerű. Az egyetem egy nagyon meghatározó időszak az életben, én inkább azt elvezném ki, ismerkednék új emberekkel stb ( persze vírus utanrol beszélek). Ne kösd le magad, nincs gyűrű az ujjadon, akkor ne végezz olyan munkát amit egy házastárs tesz.
2021. jan. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!