Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy tudnám finoman leszerelni...

Hogy tudnám finoman leszerelni a tulajdonost, hogy ne járkáljon ide meg zaklasson?

Figyelt kérdés
Aláírtam vele egy éves szerződést. Azóta hetente ide jár, azt hiszi, hogy mi nagyon jóban vagyunk és csak vele akarok csevegni. Fiatal lány vagyok, gondolom, hogy bejönnék neki, de hiába jeleztem meg utaltam rá, hogy van barátom (nincs, de ez mindegy). Eddig még jelzett mielőtt jött, tegnap már itt várt a konyhában, ilyen-olyan ürüggyel jön mindig, aztán ömlik belőle a szó...Facebookon is jelölt, de nem jelöltem vissza, nehogy ott is írogasson. Ezt magára vette. Nem tudom mit csináljak, bunkó se akarok lenni, mert a lakás jó és keveset fizetek.

2021. febr. 10. 19:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Mikor jönne vigyél oda egy fiú havert s mutasd be mint társadat! Majd lekopik. Amúgy borzasztó milyen pofátlan kurafik vannak. Nem veszi észre magát?
2021. febr. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Abban a szerződésben benne kell, hogy legyen, hogy hányszor és mikor nézheti meg az ingatlant, állj a sarkadra, és ragaszkodj hozzá. Be se mehetett volna, ha nem vagy otthon!
2021. febr. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
"tegnap már itt várt a konyhában" - ehhez semmi joga. Jöhet, körülnézhet, de csak akkor, ha te is ott vagy. Az első kérés, hogy erről mi áll a szerződésben. Ha rögzítve van, akkor mondd meg, ha nem tartja be, már mész is. Inkább fizess többet egy normális helyen, mert ez nem az!
2021. febr. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

Hogy jut be a lakásba egyáltalán??? Erre semmi joga nincs!


Szerintem keress minél elöbb másik helyet, mert ez egyre rosszabb lesz. Meg vedd fel, ha tolakodik, zaklat, ez ugyanis indok az azonnali felmondásra úgy, hogy nem kell ráfizetni semmit.

2021. febr. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Először is, a bérbeadónak nincs joga bemenni az ingatlanba, ha nem vagy otthon. Ez alól csak a sürgősségi vagy rendkívüli esetek képeznek kivételt. Mielőtt meglátogat, azt előtte néhány nappal jeleznie kell feléd írásban vagy szóban. Tehát az, hogy ott csücsült a konyhában mire hazaértél, több, mint meredek...

Nyilván valahogy beszélni kéne vele erről, hogy neked kényelmetlen az, hogy ilyen sokszor jön. Esetleg megkérdezheted tőle, hogy bízik-e benned egyáltalán, mivel gyakran ott lóg, ha nem akkor tisztázzátok a helyzetet.

Ha nem változik semmi, akkor egyébként felmondhatod a szerződés rendkívüli szerződésszegésre hivatkozva, vagyis ebben az esetben nem kell kitöltened az 1 évet.

A baj az, hogy amint írtad, olcsón adta ki neked a lakást, és próbál veled haverkodni, ami így együtt nem tűnik valami jónak.

2021. febr. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%

Egyik ismerősöm két lakást is kiadott bérbe, de egyiktől sincs kulcsa.

Kb. havonta meglátogatja őket, de előtte telefonon megbeszélik, hogy mikor alkalmas.

2021. febr. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
43%
Megszegte a szerződést, jár neked a kaució kétszerese és azonnali felmondás.
2021. febr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%

Különben meg a magánlaksértés bűncselekmény is.

Szóval rendőrség.

2021. febr. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
Zárcsere nem aktuális? Nem akarod? Harag lenne a vége, de tuti, hogy le akar fektetni a tulaj.
2021. febr. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%

Bérbeadóként mondom hogy ez nem normális. Van olyan ingatlanom ahol két éve nem jártam, akkor is csak a lakógyűlés miatt mentem és felugrottam egy kávéra ha már ott jártam. Mindent fizetnek időben, amikor ott jártam akkor a lakás rendben volt, minek járnék a nyakukra havonta.

Kérdezd meg a tulajt óvatosan hogy ennyire nem bízik benned vagy életképtelennek tart mert egyébként nem tudod elképzelni hogy miért jár a nyakadra hetente. Azért költöztél albérletbe hogy a magad életét éld, ne másét. Ha neki nincs kivel megbeszélni a magánéletét arról te nem tehetsz és ne légy senkinek a lelki szemetesládája.

Kérdezd ki az előtted ott lakókról, majd pár nap múlva gyere elő a zárcsere témával. Nem bízol az előző bérlőkben indokkal.

Ha nagyon diszkrét akarsz lenni a bérbeadóddal akkor egyik reggel munkába menet törd szét a zárhengert egy beleillő csavarhúzóval majd hazaérkezve hívd öt és egyben a rendőrséget is hogy betörtek hozzád. Ha azt mondod hogy nem tartasz otthon sem készpénzt sem értékeket akkor hamar lezárják az ügyet, probléma megoldva, zárcsere megoldva, és akkor kérd meg a tulajt hogy rögzítsétek a szerződésben a látogatások gyakoriságát és mikéntjét. Esetleg közöld vele hogy ugyan nem említetted a rendőröknek a gyakori ellenőrizgetését és hogy a tudtod nélkül bejár a lakásba de ez csak a te jóindulatod miatt maradt el.

2021. febr. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!