Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért nem lehet 1 évnél...

Miért nem lehet 1 évnél rövidebb időre kibérelni egy albérleti lakást?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom,hogy aki kiadja az lakását,szobáját az minden esetben jól jár,hiszen az esetek többségében bármikor talál albérlőt.Szerintem ez rossz annak aki kiakarja venni,mert mivan ha talál olcsóbbat,máshová kellene költöznie és akkor bukja a 2 havi kaukciót? Miért nem lehet 2 hónapra kivenni? Mivan akkor? Semmi. Akinek már van 2 lakása az már isten.

2021. febr. 11. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Mert nem valami boldogság 2 havonta beszélgetni, emailezni a sok idiótával, majd mindegyikkel egyesével időpontot egyeztetni, majd elmenni és mutogatni...
2021. febr. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor is sok az a 1 év, olyan nincs,hogy fél év?
2021. febr. 11. 15:50
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Nem jár jól tulaj, ha állandóan másnak adná ki a lakását. Nem minden bérlő megbízható. Mind két félnek as hosszabb táv az előnyös.
2021. febr. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Egyébként ha többet fizetsz, akkor bármi megbeszélhető, még egy hónap is.
2021. febr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

De lehet, van olyan, hogy fel ev, es van hatarozatlan szerzodes is, amit felmondhatsz barmikor ( ahogy a tulaj is) de be kell tartani a felmondasi idot ugyanugy, ami altalaban egy honap. Ha biztosan 1-2 honapig akarsz valahol lakni, vegyel ki valami apartmant vagy airbnb-t, talan kaucio sincs, azonban ezeknek az aruk sokkal magasabb mint egy sima albi ara, plusz hetente kell fizetni.

Szerintem meg annyira nem buli az allando koltozkodes, foleg ha annyi cuccod van, ami nem fer bele ket borondbe. Tulajnak sem jo, mert siman lehet olyan, hogy ki tudja adni az albit 1 honapra, de aztan meg ott fog allni 3 honapig uresen, mert nem talal megfelelo berlot. Neked lehet ugy tunik, hogy a tulajok az istenek, kegyetlenek es mindent megtehetnek, azonban ez nagyon nem igy van.

2021. febr. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én fél éves szerződést írtam alá, direkt ilyet kerestem, a bérbeadók 20%-a nyitott rá úgy tapasztaltam.
2021. febr. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mért ne lehetne?

Lehet.

Még napidíjjal is lehet.

Csak drágábban, mint 1 évre.

2021. febr. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az egy év a legrövidebb idő, de ha választhatok, akkor legalább két-három évre adom ki. Kevesebb időre nem éri meg, mert ha a lakó amortizál, akkor lehet helyreállítani, festeni, stb. Egy éven belül ezt nem szeretném többször eljátszani.
2021. febr. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
En tudok szobat 5 honapra. De ott a masik szobakban laknak mas berlok.
2021. febr. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!