Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kidobtak otthonról viszont...

Kidobtak otthonról viszont van a házból anyai örökös részem így is lehetséges?

Figyelt kérdés
Lassan 18 éves leszek, sajnos édes anyám elhunyt így az örökség a gyerekekre szállt. Apámmal maradtam aki viszont elég agresszív. Mivel tanulmányaimat nem szeretném befejezni ezért gondoltam arra hogy talán ez az örökség miatt nem tudna kidobni. Kérdésem az lenne ha vissza mennék ki tudna dobni? Vagy az örökség miatt maradhatok?

2021. febr. 14. 05:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

Az örökséged nem befolyásolja ezt. Lehetsz tulajdonos több ingatlanban is, mégsem laksz mindegyikben.

Viszont szerintem 18 éves korodig kiskorú vagy ezért köteles gondoskodni rólad.

Mondjuk azt nem értem, miért nem akarod befejezni a sulit, mi előnyöd származik ebből. Azt gondolom, lusta vagy.

2021. febr. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Az iskolát mindenképpen fejezd be, később amikor már rájössz , késő lesz.

A többit nem nagyon értem, kidobott vagy ki akar dobni ha nem fejezed be a sulit?

2021. febr. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Apád kapott haszonélvezeti jogot a gyerekek által örökölt részre?
2021. febr. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
10%

Ahova a lakcímed be van jegyezve oda menj .

Senkit nem lehet megfosztani,lakcímétől .

2021. febr. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Rosszul irtam el nézést, az iskolát be szeretném fejezni!

Nem nem vagyok lusta a félévi bizonyitvanyom majdnem kitűnő lett és folyamatosan tartom is ezt minden fél és év végi.

Hat jó lett volna ha ezt befolyásolta volna mert akkor közelebb lenne így az iskola meg minden

2021. febr. 14. 09:21
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
Ez így elég zavaros. Elváltak a szülők és nem az anyai házban élsz? Vagy ki akar onnan kidobni?
2021. febr. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem édes anyám elhunyt így apámat maradtam viszont ő egy veszekedés után kidobott
2021. febr. 14. 14:05
 8/16 anonim ***** válasza:
95%
És mi a helyzet a lakással? Mekkora arányban a tiéd? Van rá haszonélvezet apád részéről?
2021. febr. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%
Ha van tulajdoni részed, hiába van apádnak haszonélvezeti joga (erről nem írtál, de alighanem van), tehát neki ez hiába van, köteles Téged megtűrni, Te pedig őt. A Te oldaladról nézve sajnos, de ebben az országban a haszonélvezeti jog felülírja a tulajdoni jogot.
2021. febr. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Tehát akkor hiába van örökös részem benne úgy úgy kidobhat?
2021. febr. 15. 08:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!