Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha külföldön van lakásom(EU),d...

Ha külföldön van lakásom(EU),de én otthon élek,akkor az eu tönkremenetele után mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Üdv. Kicsit fura kérdés,tudom. Nem egyszerű válaszolni,mivel nem tudni,hogy milyen törvényeket hoznak majd miután az európai egyesült államok szétesik teljesen.A lényeg,hogy németben tervezek lakást vásárolni,kiadni albiba és hazaköltözni. Úgy gondolom,hogy kb 2030-35 között lesz az az idő mikor felkerül az I-re a pont.A lényeg,hogy ha otthon vagyok,németben van lakásom,de nem vagyok állampolgár, és már nincs eu,akkor mi a valószínű?megmaradok tulajdonosnak,esetleg állambácsi/néni elvezi tőlem? esetleg további opciók vannak,pl extra adózás...stb
2021. febr. 14. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Gyógyszered bevetted?
2021. febr. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Roppant egyszerű a kérdés!

Biztos van otthon kávézaccod, de minimum kristálygömböd, kérdezd azokat!

Egyébként tuti, hogy kezelésre szorulsz, ha egy nem is létező állam széteséséről vizionálsz!

2021. febr. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem a tulajdonlás, hanem a vásárlás lesz nehezebb abban az esetben, ha az Európai Unió felbomlik (nem az Egyesült Európai Államok, mert olyan nincs!)

Vásárlás esetén nem EU-s állampolgárnak Magyarországon kormányhivatali engedélyt kell kérnie, (ugyan nem tudom) merem feltételezni, hogy ez Németországban sincs másképp. A tulajdont ez nem érinti, példának okáért külföldi, de nem EU-s állampolgár is jogosan lehet tulajdonos kérelem nélkül is, ha örököl, azaz a tulajdonból nem zárhatja ki önmagában az állampolgársága! Ez csak a tömeges felvásárlást kívánja megakadályozni, nem téged, aki 1 lakást vásárolna, hanem a milliárdos befektetőket!

Egyébként ha igényelnél kettős állampolgárságot, akkor ez egy ilyen helyzetet is kivédene!

Az EU teljes felbomlását meglátásom szerint csak egy háború okozhatná, abban az esetben a német lakásod lesz a legkisebb problémád! Azaz teljesen felesleges ilyenen agyalni. Ha van rá pénzed, vedd meg, de mi a búbánatért vennél ott egyet, mikor itt annyiból vehetsz többet is és ki is adhatod? Amúgy sem, de ekkor meg pláne nem kell tartanod az EU felbomlásától! Nem hinném, hogy nagyobb gond jönne a lakások kiadásával itthon úgy, hogy itthon is laksz, mint Magyarországon lakva Németországban kiadni egy lakást!

2021. febr. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Attól mert felbomlása az EU nem állna le az élet a kereskedelem és penzmozgás ha nem is ugyanígy ilyen intenzitással de folytatódnak Európán belül.

Van egy olyan szervezet, hogy WTO ami ellenőrzi a pénzmozgást és különböző szerződések vannak országok/régiók között szóval ha felbomlása az EU attól függne mennyit vámolnának le, hogy milyen megegyezés lenne Magyarország és Németország között.

2021. febr. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Azért használom az európai egyesült államokat,mert az usa-t majmolják csak. Valóban egyet értek a háborúval,és sajnos úgy látom,hogy az is meg lesz...lehet,hogy nem világvége nukleáris katasztrófa,de a mostani fogyasztói társadalmi berendeszkedég nagyon a végét járja,ezért vannak a válságok,hogy kicsit lelassítsák a folyamatot(vajon mi ez a korona pánik).Egyre értéktelenebb lesz a petrodollár(ezért vásárolják fel orrvérzésig az aranyat), ezért b@szogatják észak kóreát,hogy betörjenek a nyugati szeméttel a piacukra, valamint ezért reagálják 100x-osan túl a klímaváltozást,hogy minnél több kütyüt vetessenek meg az autódba,amivel nő a GDP. Ez lesz az amibe belerogyik az egész rendszer,hogy már nem tud hová növekedni. Ilyen kor jön a jól bevált amerikai megoldás....egy jó kis háború mindent megold,csak ki kell provokálni. 2030-ig szerintem lesz még egy ilyesmi nagy gazdasági válság....szerintem azt majd rákenik valami természeti katasztrófára...és utána,mikor már a kínai GDP messze lehagyta az usa-ét,akkor lesznek megbélyegezve pl terroristáknak akiket el kell tüntetni,vagy megrendeznek mégegy 911-et...ezernyi lehetőség van. Továbbá az országok többségének hatalmas államadósságuk van,amit nem hogy visszafizetni nem tudnak(mint pl MO) de egyre csak növekszik,közeledve az államcsődhöz.Egy ideig úgy gondoltam,hogy kitesznek minket az Eu-ból,de kellünk fogyasztóknak, és rabszolgáknak a gyárakba.


Összességében azért akarok németben lakás venni,egyrészt mert likvidebb a piac,és jövedelmezőbb befektetés is. Továbbá egy menekülési tervnek is jó,ha esetleg úgy alakulna később,hogy hatalmas döntéseket kell meghozni. Németország is össze fog omlani,de lehet h nem az én életemben.Magyarországot utálja minden európai ország(kivéve lengyelék),szóval mi megint jobban megszívjuk...mint mindig(pl.trianon)Ezt lehet h még megérem :(

Valamint ami szintén fontos ami a jövedelmet illeti,hogy a nagyon közel jövőben az euró árfolyama is elszáll a csillagos égig....idén 380,majd 400 körül lesz...jövőre 450 is lehet....

Hát nagyjából ennyi :)

2021. febr. 14. 16:49
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Ez így még is fog történni vagy csak olyan paranoiás lázálom szerű jelenés ami akkor jött amikor benyugtatózva részegen higítóztál?
2021. febr. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az eu csak 126 év múlva fog szétesni és 53 évig mo-n nem lesz gond.
2021. febr. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a hetes írja. Pontosan ezt álmodtam meg én is!
2021. febr. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!