Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha van egy nem fizető bérlő,...

Ha van egy nem fizető bérlő, akkor a tulaj lekapcsolhatja a gázt és áramot a lakásban?

Figyelt kérdés

Kiadnék egy kislakást, de csomó ismerősöm járt már rosszul a bérlőkkel, többen a mai napig pereskednek, így szeretnék nyugodtan aludni (plusz utána adózni is).

Arra gondoltam, diktálós módszerrel történne a gáz és áram számlázása, a lakó elküldi a havi számlákat és elutalja a bérleti díjat plusz a közműveket, én pedig kifizetem a szolgáltatónak a gázt és villanyt. Minden óra maradna így a nevemen, szerintem ez így OK. A kérdésem, hogy ha neadjisten nem fizetne a bérlő hónapokig, akkor lehet korlátozni a közműveket? Pl. ha nem hajlandó kiköltözni, akkor elzárja a tulaj a gázt és az áramot és kész.


2021. febr. 18. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
Azt is szokták, hogy átíratják a mérőórákat a bérlő nevére. És akkor ő fizeti a számlákat, ő a felelősségre vonható ha nem fizet.
2021. febr. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Szereltess fel kártyás órákat!

A villanynál szinte fillérek, a gáznál már húzósabb, de ha kiadással akarsz foglalkozni, akkor mindenképpen megéri és nyugodtan alszol.

Egyedül a vízre kell figyelned, a többiből csak annyit tud fogyasztani, amennyit előre befizet.


És a kérdésedre:

A tulaj nem zárhatja el a közműveket, azt a szolgáltató teszi meg a teljesítés lejártától számítva 60 napra. De a ki és visszakötés díja téged fog terhelni, amikor vissza akarod köttetni.

Ebből viszont már simán kijönne a kártyás gázóra ára.

2021. febr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

#1

Ez a legrosszabb megoldás, ami csak létezhet!

Ugyanis semmilyen infót nem kap utána a tulaj a tartozásról, vagy a folyószámla állapotáról és ha kikötik az utána csak neki a gond.

Még a visszaköttetése sem egyszerű feladat, mert nem a nevén az óra.

Ezt mi már egyszer nagyon megszívtuk, közel 400ezer Ft-al és közel 1 éves utánjárással. (Jogi osztály és társai)

2021. febr. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
91%
Közjegyző előtt érdemes albérletet kiadni, az sokmindent megkönnyít.
2021. febr. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

Igen.

Sot a bejarati ajto meg ablakokat is elviheti telen is felujitasra hivatkozva. Sot ezt is elore ird bele a szerzodesbe.

Kisebbsegieknek semennyiert ne add ki.

2021. febr. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

A berleti dijat es varhato rezsit is elozo honap 15-eig fizessek.

2 havi kaucio legyen.


Legyen benne:

Szerzodo felek egyetertenek abban,hogy a berleti dij fizetesevel valo kesedelem a berleti szerzodes azonna megszunik automatikusan felmondas nelkul.


Legyen jo szerzodesed!!

2021. febr. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
#1 Mindegy mert végső soron a tartozáat ùgy is neked kell rendezni. Én már megjártam ezzel.
2021. febr. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#2 írja jól, szereltess feltöltős mérőórákat. Legalább a rezsivel nem tudnak lehúzni.
2021. febr. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Feltöltős órák kellenek!

Meg nem árt ha van olyan kapcsolatod, aki némi felárért többedmagával kifinomultan ki tudja szexuálni az ingyenélőket a lakásból.

2021. febr. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!