Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Elköltöznétek ha nem bírnátok...

Elköltöznétek ha nem bírnátok már hogy a családotok mindig hajnalban kel és tesz vesz miközben ti még aludnátok?

Figyelt kérdés
Szóval nagyim és anyámmal lakok és mindketten valamiért hajnali 4kor kelnek fel mindennap szinte kivéve vasárnap mert nagyim sétálni szokott menni, anyám meg egyszerűen felkel és utána tévézik majd mosogat és hangosan seper mikor ezeket a nap további részében bármikor megteheti. Ezzel nem azt mondom, hogy én élősködő vagyok mielőtt írnátok, én is ugyanúgy mosogatok napközben, takarítok meg ilyesmik. Én hajnali 4kor még aludnék bőven mivel nekem csak 6kor kéne felkelni és készülni munkába. Ők meg hangosan szoktak beszélgetni és hiába kérem, hogy csendesebben másnap ugyanúgy van. Eddig megszoktam de már kezd nagyon zavarni és az ágyam sajnos közel van az ajtóhoz és hallom mind ezt. Nem rég kezdtem rendesen dolgozni végre és remek időbeosztásom van hogy marad időm sok mindenre. Én reggel még azt a 2 órát is csendben alvással tölteném ha nem hallanám a tesz veszéseket. Szeretnék kis magán szférát már meg konyhában se tudok magam lenni, mert nagyim zsúfoltan szeret élni és neki ez a megszokott. Én lakásomban olyan tisztaság és nyugalom lenne mint itt sehol. Elkezdtem gyűjteni albérletre mert saját lakásig tuti bekattannék mire vennék egyet. Meg ha sikerül barátnőt találom akkor együtt szeretnék vele lenni a lakásban és sajnos ők mindig itthon vannak vagy az egyik vagy a másik. Egyedül a szobám van mint magán szféra. Sajnos bűntudatom lenne szerintem ha lelépek mert babakorom óta a családdal vagyok és így lelépni szomorúak lesznek meg anyám nem keres sokat és ha nagyim nem lenne nem tudom hogy tudná fenn tartani...de most is megoldotta hogy nem kerestem semmit míg munka nélkül voltam. Döntésképtelen vagyok. Régi álmom egy lakás de addig itthon szenvedni? Vagy feladni és kényelem miatt könnyebb utat választani de kis lemondás árán? Ti mit lépnétek? 22L

2021. febr. 19. 04:22
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Igen
2021. febr. 19. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%

Nem. Megbeszélném ezt így velük és ha ezután is van valami keresnék más megoldást (pl. Füldugó).

Mondjuk én azt szoktam mondani, hogy aki álmos az alszik, nem pedig hallgatózik.

2021. febr. 19. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1.kicsit bővebben hogy miért?

2.minden éjjel fülessel alszok háttérzenével és így is hallom..

hiába vgyok álmos ha reflex szerűen felkelek a zajra és a villanyra, belátszik a villany is, hiába beszéltem velük nem változik..

egyre rosszabb még.

2021. febr. 19. 04:55
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Gyűjtenék lakásra. Az én véleményem az, hogy egyedülállóként, a mai albérlet árak mellett, úgy, hogy úgy ahogy fenntartsd a jelenlegi életszínvonalad csak társbérlés jöhet szóba, amivel egy lépésnyit sem leszel előbbre, csak éppen más emberekhez kell alkalmazkodnod, ami lutri, vagy jobbak lesznek vagy rosszabbak. + megegyezés kérdése de valószínűleg a jövőbeli párod se fogják heti többször tolerálni, ami megnehezíti az ismerkedést, nem, hogy kettesben lenni.

Egyedül is lehet persze költözni, de egy kisebb lakás meg vidéken is vagyon egy fizetésre, és az pedig kizárt, hogy mellette félre tudj tenni és meg ez fölött is valószínűleg kompromisszumokat kell kötnöd. Simán benne van, hogy mi vagyunk túl parázósak, de nekünk 2 havi lakbér mindig a fiókban volt ha beütne a krach, pedig mi ketten béreltünk. Ott is tönkre mehet bármi, amit neked kell megcsináltatni és nekünk pl. Egy bútorozott lakásba is elment már beköltözéskor egy átlag fizetés. Ágynemű, konyhai felszerelés stb.

2021. febr. 19. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Kedves kérdező, ezért felesleges elköltözni.

Én egy budai saját lakásban élek, de felettem is kerengő dervisek lakhatnak, mert minden áldott reggel bútortologatásra, kiabálásra, lábdobogásra, fiókcsapkodásra, kutyaugatásra, ugrálásra ébredünk nagyjából fél hat és hat óra között. Kértük szépen őket, volt már vita is, semmi sem változott. Pedig diplomás szülők, elvileg jól nevelt gyerekekkel.

Nincs arra garancia, hogy akár a lakótársaid, akár a szomszédok különben lesznek, mint a családod. CSAK emiatt kár költözni, és mint látod, ez még csak nem is környékfüggő.

2021. febr. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
*különben lesznek, mint a családod....
2021. febr. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

*KÜLÖNBEK

Hülye javítóprogram :-))

2021. febr. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
64%

Anyám 82 éves. Sajnos a válásom miatt egy ideje vele kell laknom.

Hihetetlen mit össze nem csapkod, vagdos,ajtókat, szekrényeket, fiókokat,mindent, amihez nyúl.

És állandóan nyuzsög,kapkod,pedig semmi dolga,magára főz,mos. De reggel 7-től este 6-ig ez megy, hét végén is.

Sokszor az utcákon sétálok, munka után is,hogy ne kelljen otthon lennem.


A legtöbb idős ilyen, ráadásul mindenkinek rájuk kell tekintettel lenni,mert őket félteni kell, mert jaj a vírus....És kulönben is, ők építették az országot.

Ja igen, és naponta temeti magát és elmondja, mit hol találok majd...

Ezzel is az idegeimre megy...

2021. febr. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nejem horkol. Mit csináljak? Költözzel el?

Ja. Nem. Füldugót használok. Nem ugyanaz, mint a füles.

2021. febr. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pasizz be, és vele költözz össze.
2021. febr. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!