Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Elszeretnenk koltozni a...

Elszeretnenk koltozni a baratommal de az osszes alberletbe van erdeklodo a varosban mindet kiveszik, az egyik azt mondta eldonti hogy ki kapja es majd hiv!?

Figyelt kérdés
Mit tegyek?
2021. febr. 26. 19:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdésed tulajdonképpen?
2021. febr. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Várd a hívását. Mást nem tehetsz.
2021. febr. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit sem tehetsz, csak vársz. Én mindig el szoktam mondani az érdeklődőknek, hogy megmutatom mindenkinek (akivel telefonon már előre leegyeztettük, hogy milyen feltételekkel vehető csak ki), aztán döntök. Nem az érkezési sorrend számít, és hiába hozza a kauciót, nem fogom azonnal kiadni, hanem átgondolom.
2021. febr. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Utolso! Azert mert a lany meg tanul es csak egy kereset van nem adnad ki nekik?
2021. febr. 26. 21:53
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Ha az én lakásomról lenne szó, akkor biztosan nem. Nekem egy garzonom van, amit középkorú vagy idősebb egyedülállónak szoktam kiadni, most is egy gyógytornász hölgy lakik benne, aki hétvégente hazajár vidékre az édesanyjához.

Nekem nem a keresettel van problémám, egyszerűen nem szeretném, ha azért kellene rendkívüli felmondással élnek, mert az ifjú asszonykánál csődöt mondott a védekezés. Fiatal párok, gyermekesek, terhes nők és háziállat nálam nem jöhetnek szóba.

2021. febr. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

4: Egy tanulót a szülei kell eltartsanak, nem a barátja,

szóval ha a barát és a szülők vennék ki a lakást, velük állnék szerződésben, kiadnám.

2021. febr. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor egyedul a baratom nem vehet ki lakast? Ugyhogy o lakik ott egyedul? 23 evesen?? Ohh ertem tehat nem az a lenyeg h fizessek a lakast egyes embereknek hanem az is h van e gyerek terhes e vagy ha epp valaki tanul! Full idiotak az emberek de komolyan
2021. febr. 27. 17:42
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

De, kivehet.

De kettőtöknek nem veheti ki.

A szerződés névre szól és csak az lakhat bent, aki szerepel a szerződésben és nem adhatja oda másnak a kulcsot, mert az szerződésszegés.

Az áralku pedig annak függvénye, hányan fognak lakni.

Ha kiveszik 2 főre, akkor nem születhet oda harmadik, illetve ha születik, akkor újra kell tárgyalni a szerződést és az árat is.

De simán előfordulhat, hogy a tulaj nem adja ki 3 főnek azt, amit kiad 1 vagy 2 főnek, tehát baba születésekor menni kell a bérlőknek.

2021. febr. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, akár tetszik, akár nem, a lakás tulajdonosa dönti el, hogy kivel szerződik. A gyermek nagy rizikó, mert keményen amortizálja a lakást, ráadásul, ha a szülője nem tud fizetni, nehéz kitenni. És mivel én nem szeretnék így járni, nem is fog nálam lakni. A hirdetést eleve így adom fel, és a telefonos érdeklődésnél is elmondom, hogy ezek kőbe vésett feltételek. Korábban megesett már nem is egyszer, hogy párnak adtam ki, akik kategorikusan kijelentették, hogy gyerek nem lesz, aztán pár hónapra rá jött a baba, mert "így alakult". Nekem is kellemetlen volt a szerződést felmondani, mert volt, amelyik három hónapja lakott csak ott és még csak nem is titkolta, hogy kénytelen volt hazudni, mert másként nem kapott volna lakást. Én ezt értem, de nem az én problémám.

Hát ezért nézem meg nagyon, kivel szerződöm.

2021. febr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta h van gyerek vagy h lesz mostanaban
2021. febr. 28. 20:41
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!