Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek mennyi az az...

Szerintetek mennyi az az összeg ami elég lehet ahhoz, hogy külön költözzünk?

Figyelt kérdés

Vidékiek vagyunk, albérletet keresünk, de nem tudjuk mennyi tőkével álljunk neki keresgélni.

1,5-2 szobás lakásokat keresünk ketten, itt az ilyen lakások 75-100 ezerig vannak, mi ilyen 80-90 ezerben gondolkodunk+rezsi.

Bútorozatlant keresünk, bútorokat vennénk is, vinnénk is.

Mindennel együtt 1 milliót tudnánk beletenni, ebbe benne van a lakbér, kaukció, rezsi, bútorok és még magunknak is minden hogy ne haljunk éhen. :) Szerintetek elég vagy várjunk még egy hónapot ezzel?

Kettőnk havi fizetése kb 400-450 műszakpotlékoktóp függően.



2021. febr. 26. 21:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

most külön akartok menni, vagy nem? és hol keresnétek, hol szeretnétek élni? mert nagyon nem mindegy, hogy a lakóhelytől mennyit kell utazni oda-vissza. panel jó?

Néhány támpont nem ártana...

...bár ahogy érzem, nem kapkodjátok el.

2021. febr. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Külön, kettesben, most mind a ketten a szüleinknél lakunk, de össze szeretnénk költözni. Itt van a városban ahol lakunk, busszal 20 perc, autóval picit kevesebb. Panelt keresünk, igen.

Nem is szeretnénk elkapkodni...

2021. febr. 26. 22:26
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Legyen mondjuk 90e a havi bérleti ár, ha van 3 hónap kaució, akkor ugye helyből le kell tenni 270 ezret, plusz első havi lakbér, vagyis 360 ezer. Rezsi legyen kb. 40 ezer, most vagyunk 400 ezernél.


Egy havi kaját két főre ki lehet hozni olyan 60 ezerből, de ha eddig a szülőknél laktatok, akkor nincs tapasztalatotok, legrosszabb esetre készülve számoljunk inkább 100 ezerrel.


500 ezernél tartunk, vagyis van még 500 ezer pénzetek.


Ami muszáj a lakásba (a teljesség igénye nélkül): ágy, asztal, két szék, ha nincs beépített szekrény, akkor ugye szekrény, néhány edény, tányér... Ezekből ha normálisat vesztek, akkor nagyjából el is használtátok az egy millát.


Én most nagyon felfelé kerekítve számoltam, ami azt jelenti, hogy igazából elég lehet az egy milla. De ha nem akartok nagyon centizgetni, akkor szerintem várjatok még egy hónapot.

2021. febr. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
27%
Nem szerencsésebb esetleg hitelt felvenni és lakást/házat venni? Nagyjából annyiból jönne ki a törlesztő, mint az albérlet, de legalább a tiétek.
2021. febr. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Sajnos 1 millió önerőre senki sem ad hitelt :( 12-15 milliónál kezdődnek itt a felujítandó lakások.
2021. febr. 26. 23:14
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Èrtem. Bocsánat egyébként, nem kötekedni vagy okoskodni akartam, és tudom nem is a kérdésre válaszoltam, csak mi is hamarosan önálló családi életet fogunk kezdeni, és mindenféle opciót végig gondoltam már, hogy mi lehet a legjobb, leggazdaságosabb.
2021. febr. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, sokkal jobban megéri a “saját házam fizetni” évekig, mint másét, de sajnos erre most nincs lehetőségünk. :/
2021. febr. 27. 00:12
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Tudtok vinni mindent, ami a napi szükségleteitekhez kell? Tányérok, poharak, evőeszközök, két szék, egy asztal, legalább egy szekrény fejenként, ágyaitok, ágyneműtök, tv, mikrosütő, porszivó, ilyesmik? Ha legalább ezek a minimumok megvannak, akkor szerintem simán beköltözhettek valamelyik hétvégén, ezzel a kevés motyóval, néhány váltás ruhával. Vadregényes innen elindulni, és a héten tervezni, rendezgetni, meg felmérni, hogy még mit tudtok hozni otthonról, mi hol kapna helyet, aztán hétvégén csinálni egy fuvart, megint elhozni néhány dolgot. Aztán ami még hiányzik, bútorok, szőnyegek, ilyesmik, azt majd ráértek megvenni a következő vagy azutáni fizuból is apránként.

Nem jó az, ha egyszerre megtömitek mindennel a lakást, aztán meg berendezni se birjátok normálisan mert minden mindennek útban van. Az egy rémálom, tapasztalat sajnos.

2021. febr. 27. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%

Amit itt felvazoltal az siman eleg.

A fizetesed max 1/3 reszenel tobbet ne kolts lakhatasra. A ti esetetekben ha 100 ezerert bereltek, ugy hogy 500 ezret kerestek akkor nem kell aggodni hogy nem eltek meg a penzbol(kivetel ha vannak draga hobbik, vagy egyeb kiadasok).

A mi elso alberletunk a fizetesunknek tobb mint az 1/3 reszet elvitte de meg igy sem haltunk ehen, nem volt adossagunk, csak jobban oda kellett figyelni a koltekezesre.

Kar hogy Magyarorszagon nem adnak hitelt ha nincs 20% onero. Amerikaban par szazalekos onero is eleg, igy tudtunk hazat venni es a torlesztonk kevesebb mint az alberletunk volt.

2021. febr. 27. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ebből a jövedelemből szerintem bőven kijönne a 75-100-as lakbér: a termeteteket nem tudom, de közepes/kisebb termettel 60 000/hó/fő a létszükségletek ha csak a boltból szereztek be mindent, és heti egyszer több napra előre főztök is, levest, sülteket, főzeléket, stb.

De ha olcsóbb lakbért szeretnétek, az is rendben van, 5-10 év alatt az jelentős megtakarítás.

2021. febr. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!