Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire szólhat bele az...

Mennyire szólhat bele az albérlő a bérleti szerződésbe?

Figyelt kérdés
Albérletet keresünk a párommal és a kisállatával. Találtunk is egy megfelelőt, ahol a tulaj eleinte nem akarta engedni az állatot, de végül belement. Már csak a szerződés aláírása volt hátra, elküldte emailben a tervezetet, hogy átolvashassuk. Megmutattuk egy rokonnak, akinek van főbérlői tapasztalata, ő tett néhány javaslatot, amikkel érdemes lenne kiegészíteni a szerződést, ezeket elküldtük a tulajdonosnak. Az üzenet nagyon kedves hangvételű volt, valamint egyik javaslat sem volt olyan, amiből neki gondja származhatott volna, nagyrészt az volt a lényegük, hogy ha valami váratlan történik, legyen megbeszélve, hogy mi a teendő. Valamint az eredeti szerződésben volt egy olyan pont, miszerint ha adott esetben nem tudunk időben kiköltözni a lakásból, akkor a bérleti díj duplájának megfelelő összeget kell kifizetnünk használati díjként. Erre tértünk még ki a mi verziónkban, hiszen azért az mégsem oké, hogy ha például 1 nappal később költözünk ki, mint kéne, akkor fizessünk százezreket. Ennek ellenére ezt a részt sem kivetetni akartuk a szerződésből, csak valamennyit változtatni rajta. Többször is leírtuk, hogy ezek csak javaslatok, nem erőszak, mondják meg, ha valamivel nem értenek egyet. A tulajdonos azonban nem véleményt mondott, hanem szinte megsértődött és úgy döntött, hogy nem nekünk adja ki a lakást. Normális emberek vagyunk, nem célunk senkinek kárt okozni semmilyen formában, de már komolyan nem tudom, hogy ki a "hibás" ebben a történetben. Mindent alá kellene írni, amit elénk tesznek? Ti hogy szoktátok ezt intézni?

2021. márc. 1. 07:43
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
68%

20, A tulajnak joga van eldönteni, hogy nem ad ki állatosnak/gyerekesnek lakást, persze. Én is tudom, hogy ez nehezített pálya, és tök érthető, hogy sokan nem vállalják a kockázatot.


DE ha egyszer eldöntötte, hogy bevállalja az ilyen bérlőket is, akkor onnantól semmi joga lenézni meg kihasználni a bérlőt arra hivatkozva, hogy ő mekkora jó fej, hogy kiadta a lakást így is. Szép is lenne, ha zsarolási alap lenne minden tulajdonosi döntés...


Erre gondoltam, mert többen írták korábban, hogy a kérdező hunyászkodjon meg és ne kérdezzen semmit és tegye össze a kezét, hogy valaki lakást ad neki. Azért ez nagyon nem így megy.

2021. márc. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
92%

#20

Ez az a helyzet, amikor veled is és az előtted író 19-essel is egyetértek, ezért mindkettőtöknek zöldet adtam.

Nagyrészt azért, mert voltam kisállatos bérlő és állatbarát bérbeadó is, így mindkét oldalt megértem.

Ma már nem adok ki lakást, de az az észrevételem a kérdés kapcsán, hogy pszichológiailag a legérzékenyebb pontján találták el a bérbeadót a kötbér kifogásolásával (ráadásul félreértelmezve)

A kifogással ugyanis belengették annak a lehetőségét, hogy nem költöznek ki időben. Ez minden bérbeadó rémálma, mert rengeteg kellemetlenség lehetőségét rejti magában.

Az más tészta, hogy a Kérdező úgy gondolja, hogy ők időben kiköltöztek volna, de a bérbeadó szemszögéből is látnia kellene a dolgokat, aki úgy gondolta, hogy nem bonyolítja az életét feleslegesen.

2021. márc. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
45%
A tulaj olyan szerzodest akart amki neki kedvez. Olyat nem irsz ala mi neked nem tetszik es amit nem tudsz vallalni. Majd talal egy balekot aki alairja a szerzodeset.
2021. márc. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
89%

19: Még mindig úgy érzem, az önérzet beszél belőled, de hidd el, erre semmi szükség. Azt kell megérteni, hogy egy kockázatos bérlő esetében a szerződés bizonyos pontjaiban nincs alku, nem képezheti vita tárgyát. Pontosan azért mer valaki bevállalni kockázatos bérlőt, mert a szerződés szigora biztosítja azt, hogy a gond van, akkor sem jár pórul. Az esetleges nemfizetés, az okozott károk helyreállításával kapcsolatos kérdések, a kiköltözés pontosan ezek a pontok.

Ha valaki kockázatos bérlő, akkor ezt kell fogadnia. Ez nem zsarolás a másik fél részéről, hanem egy ésszerű kockázatcsökkentés. Ne feledd: a bérbeadó nem ismer téged. Lehetsz te a legbecsületesebb bérlő, a leglelkiismeretesebb anya vagy állattartó - ő ezt nem tudja, nincs veled kapcsolatban tapasztalata. Ha megismer, majd tudni fogja, de ahogy egy bank is mondhatja a kisfizetésű hitelfelvevőnek (aki számára nagyon nagy kockázat), hogy mutasson be minél nagyobb önerőt, úgy a bérbeadó is mondhatja, a fent felsorolt pontokban nem rugalmas, mert ő akkor mer bevállalni az átlagosnál nagyobb kockázatot is, ha te elkötelezed magad, hogy ezen kérdésekben a szerződés szerint jársz el.

Nem "balek" az, aki megérti ennek jelentőségét. Pontosan azért bizalmatlanok sokan pl. a gyerekesekkel szemben, mert megégették magukat olyanokkal, akik számára a szerződés csak valamiféle "irányadó" volt és eszükbe sem jutott, hogy be is tartsák a benne foglaltakat.

2021. márc. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

24, Szerintem félreértjük egymást, alapvetően ugyanarról beszélünk (ha jól tippelem, hogy te voltál a 20-as is). :)

Én is azt írtam fentebb, hogy jelen esetben nem volt igaza a kérdezőnek, mert példának okáért az emlegetett kötbérbe kár volt belekötni (és érthető, hogy visszakozott a tulaj, de ennek nem az állat az oka).


Én csak a korábbi válaszokat nehezményeztem mindeközben, hogy a "problémásabb" (gyerekes/állatos) bérlőnek kuss a neve, mert örüljön, hogy valaki lakást ad neki egyáltalán.


Bankos példádnál maradva: a banknak is szerződése van hitelre, persze. Ha nem fogadom el, nem kapok hitelt, persze. Ha nem talál hitelképesnek, pláne nem kapok hitelt, persze.

De ha a bank úgy dönt, hogy megkapom a hitelt, akkor onnantól nem jár a nyakamra hetente, hogy elköltöttem már? Fogom tudni fizetni??? Mert - értsd jól, nyilván a bank nem ember - bízik bennem és a döntésében addig, amíg nem maradok el a fizetéssel.

Ezt próbáltam ráhúzni az albérletre is, minden joga megvan a tulajnak, hogy óvatos legyen, ha nem adja ki, nem adja ki, szíve joga. De ne kelljen már hálát adnom a kegyért, ha mégis így tesz, és remegnem, ha bármi gondom akad - mert az ő döntése volt, és ugyanolyan bérlő vagyok, állat ide vagy oda. (És ezt nem a kérdező esetére mondom, még egyszer, hanem a korábbi oldalakon válaszolókra, hogy minek pattogott egyáltalán, örüljön ha kap.)

Így érthető? :)

2021. márc. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
82%

Akármilyen szerződést készülsz aláírni, legyél tisztában vele, hogy ez egy közös dolog, nem úgy működik, hogy odatolnak eléd valamit (vagy te más elé) és azt kell aláírni. Ha van benne olyan pont, amit nem szeretnél a jelenlegi formájában bent hagyni, akkor mindenképp beszéljetek róla, továbbá ha valami hiányzik, azt is pótoljátok.


Inkább fizetnék többet, egy korrekt szerződéses albérletért, mint kevesebbet egy olyanért, ahol kb. megtűrt teher vagyok, aki nincs egyenlő félként kezelve.

Egyébként meg döglődik az albérlet piac az ország nagy részében, ne bánkódj, vannak normális bérbeadók is, akik kapva kapnának egy megbízható bérlőért.

2021. márc. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
38%
Pont az ilyen hisztik miatt intéztettem a lakásbérlést mindíg ingatlanossal. Elmondtam mit szeretnék, hogy szeretném és ők pedig kerestek lakást. A legjobb mindíg az volt, ha cégtől sikerült bérelni, nem pedig magánszemélytől.
2021. márc. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%
27: te is azt írtad alá, amit eléd tettek, teljesítve a bérbeadó feltételeit.:-) Csak nem te keresgéltél, hanem ingatlanos találta meg azt, akinek az elképzelései találkoztak a tieddel. Egyébként te csináltad jól, láthatóan tisztában is vagy a játékszabályokkal.
2021. márc. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
78%
#28 nekem kikötés volt, hogy dohányzom ( természetesen frissen festve visszaadva a lakás), nincs tulajdonosi bemászkálás ha nem vagyok ott, és a lakáshoz tartozó parkolás, ügyvédi letétben a kaució (vártam fél évet magánszemélynél mert elköltötte), és számla. Sok olyan szerződést dobtam vissza ahol valamelyik nem teljesült. #27
2021. márc. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyire szólhat bele az albérlő a bérleti szerződésbe?"


Bármennyire! Az első betűtől az utolsóig, mert jogában áll.

A bérbeadónak meg az áll jogában, hogy ne neki adja ki a lakást.

2021. márc. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!