Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire szólhat bele az...

Mennyire szólhat bele az albérlő a bérleti szerződésbe?

Figyelt kérdés
Albérletet keresünk a párommal és a kisállatával. Találtunk is egy megfelelőt, ahol a tulaj eleinte nem akarta engedni az állatot, de végül belement. Már csak a szerződés aláírása volt hátra, elküldte emailben a tervezetet, hogy átolvashassuk. Megmutattuk egy rokonnak, akinek van főbérlői tapasztalata, ő tett néhány javaslatot, amikkel érdemes lenne kiegészíteni a szerződést, ezeket elküldtük a tulajdonosnak. Az üzenet nagyon kedves hangvételű volt, valamint egyik javaslat sem volt olyan, amiből neki gondja származhatott volna, nagyrészt az volt a lényegük, hogy ha valami váratlan történik, legyen megbeszélve, hogy mi a teendő. Valamint az eredeti szerződésben volt egy olyan pont, miszerint ha adott esetben nem tudunk időben kiköltözni a lakásból, akkor a bérleti díj duplájának megfelelő összeget kell kifizetnünk használati díjként. Erre tértünk még ki a mi verziónkban, hiszen azért az mégsem oké, hogy ha például 1 nappal később költözünk ki, mint kéne, akkor fizessünk százezreket. Ennek ellenére ezt a részt sem kivetetni akartuk a szerződésből, csak valamennyit változtatni rajta. Többször is leírtuk, hogy ezek csak javaslatok, nem erőszak, mondják meg, ha valamivel nem értenek egyet. A tulajdonos azonban nem véleményt mondott, hanem szinte megsértődött és úgy döntött, hogy nem nekünk adja ki a lakást. Normális emberek vagyunk, nem célunk senkinek kárt okozni semmilyen formában, de már komolyan nem tudom, hogy ki a "hibás" ebben a történetben. Mindent alá kellene írni, amit elénk tesznek? Ti hogy szoktátok ezt intézni?

2021. márc. 1. 07:43
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
58%

29: "ügyvédi letétben a kaució (vártam fél évet magánszemélynél mert elköltötte), és számla"


Teljesen jogos!

Sokszor indokolatlanul akarják megtartani maguknak a bérbeadók. Ha nem történt károkozás vagy rezsi-elmaradás, akkor kutyakötelessége visszaadni. Sőt, hogy őszinték legyünk, igazából kamatot is kéne rá fizetnie, hisz ő használta éveken át ezt a pénzt, neki kamatozott.

2021. márc. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
65%

#31

Azért te ezt egy kicsit túlliheged!

A bérbeadók 90%-a becsülettel visszaadja a kauciót, ha nem történt károkozás.

A kamat?

Hát, ha nagyon igazságosak akarunk lenni, akkor a "kamatot" meg számoljuk be a berendezési tárgyak károkozás nélküli amortizációjába, amire nem kerül a kaucióból levonás - de csak kopott az ülőgarnitúra kárpitja, fakóbb lett a szőnyeg, kifeküdt lett a matrac, romlott a tévé, hűtő, mosógép a használattól, stb. - és akkor máris egálban a történet, sőt!

Látszik, hogy életedben nem adtál ki lakást, csak laikus kibicként osztod az észt a partvonalról!

2021. márc. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
72%

"Hát, ha nagyon igazságosak akarunk lenni, akkor a "kamatot" meg számoljuk be a berendezési tárgyak károkozás nélküli amortizációjába, amire nem kerül a kaucióból levonás - de csak kopott az ülőgarnitúra kárpitja, fakóbb lett a szőnyeg, kifeküdt lett a matrac, romlott a tévé, hűtő, mosógép a használattól, stb. - és akkor máris egálban a történet, sőt!"


A kaució nem a normál elhasználódás fedezésére van.

Egyébként teljesen jogos igény lenne az ügyvédi letét, ha nem kerülne annyiba amennyibe és ha megbízható lenne egy ügyvéd. Apáméknak van személyes negatív tapasztalata ezzel, az ügyvéd össze-vissza hazudozott és hónapokig nem tudta megadni a pénzt ami letétben volt.

2021. márc. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
54%

#33


"A kaució nem a normál elhasználódás fedezésére van."


Ki írt a kaucióval kapcsolatban ilyesmit?

Hol olvastál ilyet kispajtás?


A kaució "kamatának" a kompenzálása kapcsán merült fel, mint kósza a gondolat, ahogy a kamatozó kaució is az.

2021. márc. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
20%
33-as, tényleg figyelmetlen voltál, vagy szándékosan írsz hülyeségeket, hogy borzold a kedélyeket! Miért is kellene a bérbeadónak kamatot fizetnie a kaucióra? Ha én egy borítékban elteszem a szekrénybe a törülközők alá, akkor mi abból nekem a nyereség? A bérlőt csak az érdekelje, hogy a kauciót - illetve abból levont jogos követelések utáni összeget - a szerződés lejárta után megkapja.
2021. márc. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
73%

Nem én vagyok a33 as de szerintem is kéne inflációt számolni a kaucióra. Ha pl valaki 10 évvel később kapja vissza, akkor a vásárlóereje töredéke az eredeti összegnek. Ha a bérbeadó nem fekteti be, az ő baja, de nevetséges hogy névértéken kap vissza valaki évek múltán egy adott összeget.

A bútorok és a lakás természetes amortizációját a bérleti díj hivatott fedezni.

2021. márc. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
27%

#36

Roppant kevés a 10 évig lakó bérlő, de egye fene, tételezzük fel, hogy van ilyen!

Az nem fordult meg a buksidban, hogy egy 10 évvel ezelőtt letett kaució a jelenkor hibáinak a kijavítására, jelenkori árakon mennyiben lesz elég? Semennyire!

Ugye erre nem gondoltál?:)

De nem beszéllek le semmiről, nyújtsd be a javaslatodat az országgyűlési képviselődnek, az majd a Kormány elé terjeszti és vagy elfogadják, vagy nem!

De míg erről nincs rendelkezés, a vonatkozó törvények a mérvadóak, ...mondanám, hogy sajnálom, de nem!

2021. márc. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem ugyanannak a helyzetnek a másik oldalát firtatod. Ha az eladó kamatoztatná a pénzt akkor nyilván a hibák javítását is x év múlva a kamatozott pénzből tudja fedezni.

De ha a lakó semmit sem tett tönkre, akkor nem látom mi a köze a történethez annak hogy x évvel később mennyibe kerül a hibák kijavítása. Ha visszajár a kaució, akkor szerintem igazságosabb lenne az inflációval növelt összeget visszaadni.

A ház normális romlása, felújítása, stb. nem a kaució terhére számolandók, hanem.a bérleti díjba kell belekalkulálnia a tulajnak.

2021. márc. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
27%

#38

Senkit nem kötelezhetsz semmilyen bizonytalan eredetű pénzbefektetésre, mert ugye a kamatozással csak vicceltél?

Mutass már olyan banki kamatot, ami a pénzed értékén tartja!


De még egyszer mondom:

JELENLEG NINCS TÖRVÉNY a kaució kamatoztatására, a vágyaidról meg jól elbeszélgettünk, csak teljesen feleslegesen!

2021. márc. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
62%

"33-as, tényleg figyelmetlen voltál, vagy szándékosan írsz hülyeségeket, hogy borzold a kedélyeket! "


Nem én írtam a kamatot. A kamatnak szerintem sincs sok értelme, viszont az ügyvédi - vagy bármilyen más letétnek - igen, ugyanis a bérlők nagy része úgy kezeli a kauciót, mintha a sajátja lenne és valami hatalmas kegynek véli saját részéről, ha vissza is adja.

2021. márc. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!