Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hol lehet jelenteni ha valaki...

Hol lehet jelenteni ha valaki feketén adja ki a házat albérlőknek?

Figyelt kérdés

A szomszéd kiadta a házat egy családnak, akik brutális módon zajonganak, nem lehet tőlük pihenni, sem semmit nyugodtan csendben csinálni.

A ház majd összedől, biztos, hogy nincs róla papír,hogy bérlik. Szeretnék valamit lépni, de úgy hogy ne tudják meg, mert elég rossz arcok, de még a tulaj is sajnos.


2021. márc. 1. 08:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Feljelented őket (jegyző, NAV), persze névvel, mert másképp nem megy.

Ők meg majd visszadátumozva írnak egy papírt a bérlésről, te meg utána mehetsz a sóhivatalba (is).

2021. márc. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Adóhatóság.
2021. márc. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
adózni útólag kell majd, amikor beadod az adóbevallást. még nem biztos, hogy csalnak. vagy azt mondják majd, hogy szivességi lakáshasználók vagy rokonok laknak ott.
2021. márc. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Semmit nem tehetsz. Lakhat a lakásban bárki, lehet közöttük szóbeli megállapodás is (mert "rokonok"). A NAV felé kellene majd adóznia, de az idei bevételt majd jövőre kell befizetnie. Senkit sem fog érdekelni, hidd el.
2021. márc. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Ha túl hangosak, akkor a jegyzőnek lehet szólni, de ezt bizonyítanod is kell. Hitelesített mérési eredményekkel kell igazolnod, hogy valóban meghaladja a küszöbértéket az a zaj, amit okoznak.
2021. márc. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Én ADÓZÓ bérbeadó vagyok, így maximálisan képben vagyok.

Az adót 3 havonta kell befizetni nem pedig évente.

Az adóbevallást kell évente elkészíteni.


Kérdező, szerintem ne adóvonalon rendezkedj, mert csak te fogod megszívni, mivel nem tudod bizonyítani, - ahogy előttem már többen írták - hogy pénzért adja ki!

Ha egy düledező romhalmaz vidéken, akkor esélyes, hogy 15-20ezerért laknak benne, ennek az adóvonzata is 2-3ezer Ft lenne, ennyivel még az adóhatóság sem foglalkozik.

Esetleg ha olyan rossz állapotú a ház, akkor lehet lakhatatlannak nyilváníttatni, azzal talán többre mész.

Viszont a tulajtól a zaklatásért számíthatsz egy alapos verésre, a bérlőktől szintén, ha hirtelen nem lesz hol lakniuk, ha olyan "rossz arcok", ahogy leírtad.

2021. márc. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
6: Én is adózó bérbeadó vagyok, 3 havonta ajánlott fizetni, de ha nem teszed, akkor majd befizeted egy összegben a bevallás elkészítésekor. Nincs semmilyen szankció, ha így teszel. Évek óta egy összegben fizetem ki, sosem volt miatta problémám, az adóbevallásomat készítő szakembertől származik az infó.
2021. márc. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7

Köteles vagy negyedévente adóelőleget fizetni, de nem vitatkozom, úgy csinálod ahogy akarod!


"Ha a bérlő magánszemély, akkor neked kell a 15% adó(előleg)et negyedévenként, a negyedévet követő hónap 12-ig (pl. az első negyedévet követő hónap 12. napja április 12-e) a NAV-nak befizetned."

[link]

2021. márc. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%

Igen, én is ismerem a törvényt, de hidd el, leszarja az adóhatóság, a lényeg, hogy a bevallás idejére rendezve legyen.

Te is tedd, ahogy akarod.

A lényeg, hogy hiába jelenti fel a kérdező a szomszédot, nem fognak szarakodni vele.

2021. márc. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%
Még ha igazad is lenne, esetleg büntetést kapna emiatt a tulaj, a bérlőket nem kell emiatt elküldenie.:D Semmivel nem lennél előrébb.
2021. márc. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!