Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A tulajdonos emelni szeretné...

A tulajdonos emelni szeretné a díjat szerződésen kívül, ilyenkor mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Egy családi ház alsó szintjén lakunk, a kutya végett kerestünk külön kertes házat, hogy bármikor ki tudjon menni amikor szeretne. Amikor aláírtuk a szerződést, megbeszéltük a tulajdonossal, hogy a kutyát nyugodtan kivihetem (csakis felügyelettel van kint!) de nyáron fizessek a kerthasználatért. Azóta kopogtatott, hogy hát ő ilyenre nem emlékszik, és bizony akkor is fizessek a kerthasználatért havi 20 ezret, ha a kutya kimegy pisilni kakilni. Ez egy 60 nm-es kert, kocsival beállni nem lehet stb, ezen kívül másra nem tudjuk használni, de természetesen a kutyámat is sétálni viszem, illetve bandázni, nincs kint a kertbe csak napi 10 percet amíg elvégzi a dolgát.

Mindemellett télen letakarítottam mindent , ha esett a hó, utána összeszedtem a leveleket, lemetszettem a növényeket teljesen ingyen, és még a tulaj megkért , hogy nyáron nyírjam a füvet. Tehát ő úgy gondolta, hogy én kertész leszek, és mellette még fizessem a havi 20 ezret.

A szerződés két pontját bemásolnám, ami erre vonatkozik, más pontokban egyáltalán nem esik szó a kertről se a fizetésről.


1; A bérbeadó kizárólagos tulajdonát képezi a Földhivvatali ingatlan nyilvántartásában a XY helyrajzi szám alatt természetben XY szám alatt 50 négyzetméter nagyságú 2 szobából és mellékhelyiségből álló társasház öröklakás , továbbá a lakáshoz tartozó 60 négyzetméter kertrész.


Ebben a pontban tehát le van írva, hogy a lakáshoz tartozik a kertrész.


2; A bérlő vállalja , hogy minden hónap 5-ig, megfizet a bérleti díj jogcímén a bérbeadónak XY ft-ot, az 1. pontban megjelölt öröklakás , továbbá a nyári hónapokban (június, július és augusztus) 20 000 ft-ot azaz húszezer forintot a lakáshoz tartozó kertrész havi bérleti díjaként. A bérleti díjat előre esedékesen egy összegben kell megfizetni.


Azaz pontosan meg van fogalmazva, hogy melyik hónapokban szükséges a kerthasználatért fizetnem. Ám a tulaj azért cirkuszol, hogy márpedig egész évben fizetni fogok neki érte, mert a kutyámat kiviszem.

Ilyenkor mit tudok tenni?



2021. márc. 18. 15:37
1 2
 1/16 anonim válasza:
34%
Fizetsz, vagy mész.
2021. márc. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
13%

A blökit átcseréled egy plüsskutyára.

Az havi 20ezerrel olcsóbb.

2021. márc. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%

Amíg él ez a szerződés, addig védekezhetsz ezzel. De ha a határozott idő lejár vagy ha határozatlan, akkor simán felmondhat neked.

Neked kell eldöntened, megér-e ennyit neked ez az albérlet ezzel a tulajjal vagy inkább lépsz.

2021. márc. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%
Én ilyen viszonyban lennék a tulajjal alapból húznék másik albérletbe. Ez egy szarrágó.
2021. márc. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Sajnos határozott ideig írtuk alá a szerződést .:( Nem ér ennyit, már eleve az gerinctelenség, hogy a képembe hazudik, hogy semmi ilyesmit nem beszéltünk meg. Pedig tényleg mindent megcsinálunk teljesen ingyen a ház körül ; még kis fákat is hoztunk nekik meg fűmagot , amiért végül el sem kértük a pénzt , mert jó viszonyt szerettünk volna àpolni..

Viszont sajnos ha felmondjuk a szerződést , bukjuk a kauciót.

2021. márc. 18. 16:27
 6/16 anonim válasza:
100%

Akkor amint lejár az itteni szerződés, keressetek másik házat.

S mutasd meg a szerződést a tulajnak, hogy oda bele van írva hogy mikor kell. Szerződés nélkül nem emelhet, csak azért mert olyan kedve van.

Te pedig ne csinálj ingyen munkát, majd ő vágja a füvet, metszi a fákat, meg akármi. Lassan úgyis jön a kertészkedős idő.

Nem értem az ilyen tulajokat, miért nem tartják be azt ami a szerződésben van.

Vagy esetleg mondhatod neki, hogy ha már ingyen kertészkedsz, akkor nem fizetsz.

2021. márc. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha van a szerződésben olyan rész hogy pontosan mikor és mire használhatjátok a kertet akkor az az irányadó. Itt csak az áll hogy a kerthasználatért 3 nyári hónapban kell fizetned. Ebből nem derül az ki hogy ez azt is jelenti hogy kizárólag ebben a 3 hónapban is használhatod.

Ha a szerződésben nincs konkrétum a kerthasználatra vonatkozóan, akkor én nem fizetnék. Ugyanakkor en is keresnék másik albérletet ha lejárt az idő.

2021. márc. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2021. márc. 18. 18:01
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ezek után megkérdezném, hogy mennyit fizet a kert rendben tarzásáert, mert ha te nem gondozod, akkor egy gazos valami, amiért még meg is büntetik és, ha van pofája érte pénzt kérni, akkor tartsa is rendben.
2021. márc. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem lehet,h az a baja,h nem szeded ossze a kutyad utan a kakijat?

Nem assa fel a kertet a kutyad?


Mert lathatoan vmi baja van,h hasznalod a kertet.


A szerzi a lakas es kert berbeveteleros van szo.

Kizarolag a nyari honapok vannak leirva.


Gondolom nem ad szamlat.. a teljes kifizetett osszeget le kell irnia a sorszamozott keszpenzfizetesi bizonylatba. Narancssarga fedelu konyv. A nav ilyet fogad el szamla jogcimen.


Ezzel tudsz visszavagni. Ha nincs kutyakaki stb a kertben.


Amugy o ott lakik es o is hasznalja a kertet? Nem lehet,h csak fel a kutyadtol es nem akarja,h kinnt legyen?


(Nekem is van kutyam. Nem kotekedesbol irtam ilyeneket.)


A rendeltetesszeru hasznalatot mikor jogosult ellenorizni? Azaz mikor jogosult atnezni az ingatlant?


En szivesen atnezem a teljes szerzodest az adataitok nelkul. Hatha talalok vmit.

2021. márc. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!