Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Van most igény albérletre?...

Van most igény albérletre? Vesznek ki lakást az emberek, hogy most a diákok online tanulnak?

Figyelt kérdés
Milyen albérletet keresnek, milyen legyen a lakás berendezése?

2021. márc. 19. 22:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%

Albérletre van igény, sajnos nyomott áron.

Diákokra ne alapozza.

2021. márc. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Sok dolgozó ember, család lakik albérletben.

Meg lehet hirdetni bútorozatlanul is, sokaknak vannak bútoraik v.vesznek majd pár dolgot.

De amúgy berendezés: kanapè a nappaliba, dohányzóasztal, tvállvány, ágy, szekrény, polc, mosógép, hűtő, tűzhely, étkezőasztal, székek.

2021. márc. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
Jobb, ha a hűtő, a mosógép, a tévé nem a bérlemény része, mert nem vigyáznak rá, tönkreteszik hamar, te meg akár havonta fizetheted a szerelőt, mert ezeket neked kell javíttatnod, ha a lakás részei.
2021. márc. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
És ha vkinek nincs pénze mosógépet, hűtőt venni magának beköltözéskor, az annyira a lehetőségei peremén billeg, hogy a rezsit meg a lakbért sem fogja tudni fizetni.
2021. márc. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%
A berendezett lakásból a bérlők el szoktak szökni, magas rezsi- és bértartozást hagyva maguk után, de ha üres lakásba saját bútorokkal költöznek, ez sokkal nehezebb. Csak olyannak add ki, aki beleegyezik, hogy közjegyzőnél kötitek a szerződést, mert ott olyan kemény feltételeket kell aláírnia, amibe tolvaj, szökdösve élő bérlő bele sem fog menni.
2021. márc. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
csak 16% az adó bérbeadás után, ez olyan kevés, hogy nem éri meg feketén.
2021. márc. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Igen, van igény. A legjobban akkor jársz ha bútorozatlanul adod ki. Tovább maradnak, nem teszik tönkre a saját bútorukat.
2021. márc. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, minden válasz hasznos nekem. A közjegyzői bérleti szerződés kb mennyibe kerül?
2021. márc. 20. 22:00
 9/14 anonim ***** válasza:

Én például albérlőként olyat nézek ami bútorozatlan, vagy minimálisan bútorozott (nagyobb bútorok, ágy, szekrény) és gépesített, tehát mikró, hűtő, mosógép van.


Sajnos azt látom, hogy aki gépesítés nélkül adja ki, az sem adja sokkal olcsóbban, és akkor el kell költenem 100+ ezreket gépekre. Így inkább néztem olyat amiben ezek már megvannak. Főleg, hogy albérletbe nem "örökre" vásárolom a dolgokat, igyekszem nyilván az olcsóbb, mobilisabb bútorokat eszközöket venni, ha esetleg költözni kell.


Biztos, hogy nehéz dolog ez mindkét fél részéről.


Szerencsére nekem a bérbeadó is lelkiismeretes és én is korrekt bérlőnek tartom magam. Egyik oldalról javítják, cserélik ami tönkremegy, másik odlalról én igyekszem vigyázni a lakásra és rendben tartani.


Tegyük hozzá tisztasági festést, padlót megcsináltam, a lakásban amit lakbérből levontak így win-win helyzet volt. Előtte ritka rondán nézett ki a lakás ami nyilván nem is a legigényesebb bérlőket vonzotta be akik méginkább csak lelakták azt.


Nyilván állják a nagyobb gépek javítási költségeit is, mert hűtő pl tönkrement egyszer (elég régi volt), de cserébe van egy bérlőkük aki 3+ év alatt több milliót kifizetett nekik.

2021. márc. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem én vagyok a tökéletes bérlő, fiatal, egyedülálló, több diplomás férfi, szoftverfejlesztőként dolgozó, stabil jövedelemmel, anyagi tartalékokkal, még pár évig nem veszek lakást sem - mert minek -, szóval hosszú távra is keresek ilyenkor. Elmondom, hogy egy hozzám hasonlót mivel lehet megfogni:


Nem veszek ki bútorozatlan lakást. Gépesítetlent meg aztán pláne nem. Nem is értem az egyik válaszolót: mégis mivel lehet tönkretenni egy hűtőt vagy mosógépet nem szándékosan? Nonszensz. Az albérlet lényege a mobilitás, ha 2 év múlva máshova kellene mennem, akkor nem szeretnék egy teherautónyi bútorral költözni. Továbbá én azt veszem észre, hogy a bútorozatlan lakásokra ugyan úgy elkérik a 2-3 havi kauciót és az áruk is minimálisan alacsonyabb egy bútorozott és gépesítetthez képest.


Nem veszek ki olyan lakást, ami nincs rendben tartva, ahol ezer évesek a bútorok és pereg le a festék, meg ahol 15 éves a mosógép meg a többi alap tartozék. Hogy miért nem? Nem csak azért, mert nekem olyan hatalmas igényeim vannak, hanem mert igényes, korrekt ÜZLETFELET akarok, aki nem veri a fogához a garast, és akivel nem kell minden csip-csup sz..ron veszekedni. Ha valaki nem olyan állapotban adja ki a lakást, ahogy ő is szívesen lakna benne, akkor valószínűleg nagyon nem passzolnánk. (Félreértések elkerülése végett: nem luxust akarok, hanem az árhoz képest korrekt berendezést és állapotot. Ezernyi olyan albérlet hirdetéssel találkozni a neten, ahol méregdárgán akarják kiadni az olyan paneleket, amikből kb. 1 hete sem halt ki a nagymama és az ő 40 éves bútorai vannak benne. Hát ne már...)


Nem veszek ki olyan lakást, ahol megy a sumákolás, nincs rendes szerződés, ahol nyakamra járna állandóan a tulajdonos meg ahol megtiltja, hogy bejelentkezzek (nem is tudja megtiltani). Persze, az elején ellenőrizzen nyugodtan, de ha már megvan a bizalom, akkor nekem senki se akarjon mondvacsinált okokkal a lakásba véletlenszerű időpontokban megjelenni, csak hogy bújtatva ellenőrizzen engem.

Az olyan röhejes dolgokat meg azonnal felejtsük el, hogy a tulajdonos meg akarja határozni, hogy én fogadhatok-e vendéget meg aludhat-e ott valaki rajtam kívül.


Nem veszek ki olyan lakást, ahol a tulajdonos fix rezsit akar fizettetni velem, ami jóval a reális árszint fölött van. (Értsd: nem fogok havi fix 40 ezres rezsit fizetni egy 35-40 négyzetméteres lakásra.) Én azt preferálom - és szerintem az a normális - ha havonta fogyasztás alapján fizetek.


Nem fogok olyan lakást kivenni, ahol a tulajdonos ragaszkodik a készpénzes fizetéshez, meg ahhoz hogy én alkalmazkodjak hozzá. Ha készpénzt akar, akkor áldásom rá, de akkor ő jön érte, oda ahová kérem és nem fordítva (nyilván a realitások talaján maradva).


Továbbá nyilván nem fogok én sem (meg más sem) olyan lakást kivenni, ami irreálisan van árazva. Ne az ingatlanportálokon beragadt, hónapok óta kiadatlan lakások árai alapján határozd meg a bérleti díjat, mert a kutya füle nem fogja kivenni, pláne most. Mi a normális ár? Kb az, amikor a bérleti díjból 20 év alatt jön be az ingatlan piaci ára (nyilván plusz/mínusz pár év). Ha (drasztikusan) változnak a piaci árak, akkor ennek a korrekcióját korrektnek tartom a szerződés szerinti módon, maximum évente 1x.

Csak gondolj bele, van egy lakásod:

A) 2 nap alatt ki tudnál adni havi 100 ezerért, úgy hogy válogathatsz a normális bérlők között.

B) Te látod az ingatlanportálokon, hogy más 130-ért hirdeti, tehát te is ennyiért fogod. Üresen áll 3 hónapig, mire találsz egy szem komoly érdeklődöt, akinek azonnal kiadod.

Melyik esetben van nagyobb esélye, hogy normális bérlőt találtál? Melyik esetben jössz ki jobban anyagilag?

2021. márc. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!